Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018  (Przeczytany 63387 razy)

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #165 dnia: 20.12.2017, 19:48 »
Panowie, zawsze mnie bawi to szukanie dziury w całym, dlatego zaglądam czasem tu na forum, żeby zobaczyć, jak sie dyskusja rozwija :) i jak się doszukujecie niejasności. Ja tam nie widzę nic nieczytelnego i niejasnego, ale zawsze mogę się mylić. Choć wole się skupić na łowieniu, bo jak dla mnie przepisy są jasne :) 
Połamania koledzy i do zobaczenia nad wodą :)

                                                                                                                                               Dziepak Michał   Flagman Feeder Team
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #166 dnia: 20.12.2017, 19:54 »
To proszę wytłumacz mi jaki to jest zestaw antysplątaniowy i kiedy będą M.Europy feederowe 2018roku?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #167 dnia: 20.12.2017, 20:36 »
Jest to każdy zestaw który nie jest zbudowany z dozwolonych elementów takich jak żyłka plecionka koszyczek zanętowy(czytaj koszyczek zanętowy zamontowany przelotowo co może łączyć się z zastosowaniem krętlika krętlika z agrafka)  i stoper, i tutaj tez na końcu zestawu nie ma przeciwwskazań do zastosowania krętlika lub jakiegoś konwektora, który ułatwi szybka wymianę przyponu.
chodzi tu o nie stosowanie rurek antysplataniowych po prostu czy innych usztywnień :)
taka moja interpretacja :) punktów karnych nie było dotychczas :)


A jeśli chodzi o ME to kolego powiedz mi czy jeśli wyrywasz jedno słowo z całego podpunktu który dotyczy również mś to jaki w tym sens? Myślę że, należny się cieszyć z tego że w pzw ktoś pomyślał i dodał taki zapis być może w tej chwili martwy, ale jeśli chodzi o treść obejmujący wszystkie możliwości być może ułatwi nam w przyszłości rywalizacje i rozwój dyscypliny.
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #168 dnia: 20.12.2017, 20:40 »
Dokładnie tak jak piszesz ale... sposób opisania w tym momencie będzie powodował kłótnie nad wodą.Powinny być jasno sprecyzowane co jest zabronione. 

Tu chodzi o to że przepisy były formułowane bez konsultacji bo gdyby ak było każdy feederowiec ogarniający temat w stopniu podstawowym wiedział by że nie ma ME.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #169 dnia: 20.12.2017, 20:44 »
Panowie jakie to ma znaczenie i odniesieni do sytuacji gdy osiądziemy wszyscy nad woda na MP czy GPX może powinniśmy się skupić bardziej na organizacji się i starcie w tych zawodach niż na roztrząsaniu podpunktu x w punkcie y który nie ma najmniejszego przełożenia na nasz piękny feederowy sport
Michał

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #170 dnia: 20.12.2017, 20:47 »
Michał właśnie o to chodzi, że każdy chce wędkować a nie zastanawiać się nad zapisami. Większość zapisów jest tak niejednoznacznych, że bez odpowiedniego doprecyzowania nigdy nie wiadomo jak zostanie on zinterpretowany np. przez sędziów lub sąsiada, który inaczej zinterpretuje dany zapis i zgłosi ten fakt sędziemu. Być może będzie się mylił, ale to ty tracisz czas i nerwy na udowadnianiu swojej racji. Przypomnę, że dokładnie taka sytuacja miała miejsce na MP2017! Regulamin powinien być napisany jasno bez żadnych niedomówień. Patrząc na wypowiedzi forumowiczów, każdy inaczej interpretuje zapisy. I co w takiej sytuacji? Wszyscy się mylą czy może wszyscy mają rację?

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #171 dnia: 20.12.2017, 20:48 »
Nie wiem czy pamiętasz ostatnie MP 10minut głupiego gadania o interpretacji sposobu kontaktu z wędką a 30minut przed rozpoczęciem 2 tury wielka nagonka na zestawy Rafała S.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #172 dnia: 20.12.2017, 20:55 »
A jaki to był zestaw?

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #173 dnia: 20.12.2017, 20:58 »
Zwykły skrętka +beadlink
Łukasz Białas, Wałcz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #174 dnia: 20.12.2017, 21:08 »
Człowiek przygotuje się , pojedzie na zawody a na miejscu w-wią go na poczatku i weż pózniej łów >:(

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #175 dnia: 20.12.2017, 21:10 »
Otóż to! A większość wynika z niejasnego regulaminu i mnogości interpretacji.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #176 dnia: 20.12.2017, 21:15 »
7. SPRZĘT, PRZYNĘTY I ZANĘTY STOSOWANE W ZAWODACH.
7.1. Każda wędka używana w czasie zawodów powinna posiadać wędzisko, żyłkę lub
plecionkę, koszyk zanętowy o wymiarach – średnica max 5 cm i długości max 7 cm
umieszczony przelotowo na żyłce głównej, zastopowany dowolnym stoperem lub
krętlikiem. Zabrania się stosowania tzw. zestawów antysplątaniowych. Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10).

Odległość dolnej krawędzi koszyka zanętowego do grotu haczyka wynosi minimum
50 cm. Długości wędziska max. do 4,5 m. Sygnalizatorem brań jest szczytówka.


Wg. Tego zapisu mogę użyć dowolnego stopera do blokowania kosza, a ja jak łowię z amortyzatorem to łączę go z linką węzłem i na tym węźle opiera się koszyk. Do drugiego końca amortyzatora doczepiam przypon. Całość wygląda jak skrętka i blokuje koszyk. To ten amortyzator to jest dowolny stoper czy nie? A jak zamiast amortyzatora dam fluorocarbon to to jest stoper czy nie? Triggalink Nasha czyli plecionka rozciągliwa w wodzie, jest dozwolona czy nie?Co to jest zestaw antysplątaniowy? Rurka? Jeżeli tak to trzeba było zostawić zapis zakaz używania rurek o długości np. powyżej 4cm bo łącznik stonfo do wagglerów to też rurka antysplątaniowa. A co w przypadku koszyków z wewnętrzną tulejką prowadzącą linkę? To jest koszyk czy rurka czy koszyko-rurka?
Mam wrażenie że ktoś kto układał ten regulamin nigdy nie łowił na feedera, nie zna techniki łowienia, możliwości jakie oferuje ta metoda. Technicznie jest trudniejsza od odległościówki a ta już jest barierą umysłową polskich zawodników. Powinno się konsultować takie regulaminy z zawodnikami i przede wszystkim z tym całym Fipcs czy Cips bo później człowiek jedzie na zawody i nie wie jak ma łowić bo nic nie jest oczywiste. Do dupy jest ten regulamin, wprowadza jeszcze większy zamęt niż ten przed rokiem.

I jeszcze przypominając temat drużyn,. To ja się pytam na jakiej zasadzie tworzy się  takie pary? Nie ma żadnych podstaw aby Mistrzowie Polski Drużynowi łowili razem w 2018 roku chyba że się sami zgłoszą jako para. Rafał ma kwalifikację za Mistrza a Tomek za top 30. Więc wychodzi na to że drużyny to będzie wolna amerykanka. A co jeśli jeden będzie chory i nie pojedzie np. na GPX, do drużyny można wziąść jakiegoś rezerwowego? Prawo startu ma tylko top 30 i dwóch z okręgu. Jeżeli jeden nie jedzie prawo ma następny. Więc skoro każde GPX i MP to osobne imprezy to teoretycznie drużyna może być na każdych zawodach złożona z innych zawodników. ABSURD albo rzecz oczywista, pamiętajmy o licencjach.

Wg. mnie Drużynówka powinna być tylko na GPX tylko dla klubów, okręg nie ma klubu nie wystawia drużyny, każdy klubowicz ma licencję. Nie można zmienić barw klubowych w trakcie sezonu. Klub nazywa się Feeder Klub Szczecin i wystawia np. trzech zawodników. Dodatkowa klasyfikacja indywidualna jest prowadzona. A Mistrzostwa Polski zrobić indywidualne. Top 30 plus po dwóch z okręgu. Podobnie jest w spławiku.

Acha i nawet nie wiadomo ile osób tworzy drużynę.

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #177 dnia: 20.12.2017, 21:25 »
Z tego co mi wiadomo to każdy rodzaj stopera wędkarskiego czy to gumowy czy sznurkowy (żyłkowy) jest tak zbudowany ze nawleka się go na żyłkę i żyłka główna przez niego przechodzi :) a druga opcja to krętlik który łączy dwa elementy :) i dalej nie widzę żadnych niejasności i przepisu który dopuszcza amortyzatory :) 

Ps: fluorokarbon to mimo nazwy nadal jest rodzaj żyłki:)
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #178 dnia: 20.12.2017, 21:27 »
Niejasność jest spowodowana słowem ANTYSPLATANIOWY. 
Łukasz Białas, Wałcz

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #179 dnia: 20.12.2017, 21:29 »
A dlaczego ten regulamin nie jest bezpośrednio przełożony z FIPS-a? i Jeszcze jedno pytanko Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). ? nr 10?
Grzegorz > Kołobrzeg