Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750490 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2910 dnia: 03.09.2019, 22:56 »
Nie porównuję po obrazkach ,bo mam ten sygnalizator,jest identyczny

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2911 dnia: 03.09.2019, 23:00 »
Nie porównuję po obrazkach ,bo mam ten sygnalizator,jest identyczny

Wiedziałem, że tak napiszesz. Super, że go masz i jesteś zadowolony, moje zdanie znasz.
Tak mi się skojarzyło odnośnie "identycznych" z wyglądu rzeczy :)


Pozdrawiam,
Maciek

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2912 dnia: 03.09.2019, 23:23 »
Kupiłem z ciekawości.
Następny przykład

Kołowrotek 
SeaKnight AXE 2000 ok 155 pln

u naszych sprzedawców 415 pln
 na podstawie testera  Jean-Paul Charles

polecam przeczytać opinię(prawy przycisk myszy w Google chrom tłumaczy tekst) I to by było na tyle.Dobrej i spokojnej nocy.

https://jeanpaulcharles.wordpress.com/2017/02/27/le-moulinet-seaknight-axe-2000-h/

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2913 dnia: 03.09.2019, 23:30 »
Kupiłem z ciekawości.

Kto bogatemu zabroni.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2914 dnia: 04.09.2019, 09:30 »
Mam Monstery 213. Zaraz po kupnie *musiałem naprawić wibrację w centralce. Otworzyłem również sygnałki. To samo z tymi z aliexpress.
I powiadam Wam: tak, są identyczne.

Nie rozumiem dlaczego niektórym tak ciężko przełknąć, że niejednokrotnie da się na ali kupić to samo z kilkukrotnie mniejszą przebitką co na rynku europejskim.
Tak już jest.
Aliexpressowy DAM może mieć np. gorsze łożyska niż europejski. Ale nie musi.
Nie rozumiem jak w tych czasach dorosły człowiek może twierdzić, że skoro coś jest trzy razy droższe to MUSI być lepsze. Nie odnoszę się tu do nikogo personalnie. Po prostu zbyt wiele razy to słyszałem i sam obalałem ten mit by pozostać obojętnym na ten fakt.




*musiałem: wcale nie musiałem. Polski serwis MF powiedział, że jak dam radę to mogę sobie naprawić we własnym zakresie nie tracąc gwarancji. Wibra czasami się odkleja od obudowy, a że jest na mikrocienkich kabelkach to te wykruszają się i trzeba je przelutować. Także po moim przykładzie twierdzenia, że MF kupuje od Chin, rozbiera je u nas, sprawdza i wtedy sprzedaje można sobie wsadzić w buty.

Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2915 dnia: 04.09.2019, 12:01 »
Nie rozumiem dlaczego niektórym tak ciężko przełknąć, że niejednokrotnie da się na ali kupić to samo z kilkukrotnie mniejszą przebitką co na rynku europejskim.

Rozumieć nie musisz, Ty się przekonałeś do zakupów z aliexpress, inni nie muszą, to w końcu ich pieniądze. Kupiłem mnóstwo akcesoriów z Azji i mimo, że nie są tak trwałe, to ceny pozwalają na zakup "hurtowy".

Jeżeli ktoś trafił na coś godnego uwagi, oczywiście jeżeli chodzi o akcesoria, to chętnie spojrzę, ciekawy jestem okularów polaryzacyjnych, bo często je gubię.
Robert

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2916 dnia: 04.09.2019, 12:23 »
Nikt nie twierdzi że tak nie musi być ale nie można wszystkich produktów tak porównywać. I dlatego jeśli np. ktoś chce kupić sygnalizatory to wiem że Polski Videotronic jest dużo lepszą opcją od różnych Chińskich marek.
Też czasami kupuję jakieś drobiazgi na Ali ale wiem że ich jakość może być słaba. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2917 dnia: 04.09.2019, 12:25 »
A Monstery są polskie ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2918 dnia: 04.09.2019, 12:31 »
Firma z Polski , pamiętam jak dawno temu gdy nie było jeszcze tego forum na innym właściciele dwóch firm sprzedających sygnalizatory "skakali" sobie do gardeł kto ma "lepszejsze" sygnalizatory i kto je wymyślił i kto jest polskim producentem. Jak się później okazało obydwoje brali towar od tego samego chińczyka :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2919 dnia: 04.09.2019, 12:44 »
Jak mnie pamięć nie myli to jest z Tomaszowa Mazowieckiego.
Pytam z ciekawości bo kupiłem wizualnie taki sam sygnałem jak oni sprzedają 😃

Pewnie ciągną z Chin , dają nadruk i pudełko polskie 

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2920 dnia: 04.09.2019, 13:01 »
Nie rozumiem dlaczego niektórym tak ciężko przełknąć, że niejednokrotnie da się na ali kupić to samo z kilkukrotnie mniejszą przebitką co na rynku europejskim.
Tak już jest.

Bez wątpienia można ale kupując w Europie masz dostęp do serwisu gwarancyjnego i części kiedy skończy się gwarancja. Moim zdaniem ma to duże znaczenie w przypadku kołowrotków i wędek. Nie będziesz chyba wysyłał do Chin?
Za około 150 zł możesz kupić tańsze modele Ryobi albo Okumy polecane przez wielu użytkowników. W podobnej cenie kołowrotek z Ali który nie ma żadnych opinii, czasami jedna.

Ali jest dobre do kupowania akcesoriów i przynęt gumowych. Nie kupiłbym spławików bo nawet na zdjęciu nie wzbudzają zaufania. Ale żaby Jaxona wyglądają identycznie jak te z Aliexpress, kolorystyka, umieszczenie haków i obciążenia. Miałem jedne i drugie przed sobą i nie widać żadnej różnicy. Pytałem nawet Żonę żeby sprawdziła czy dobrze widzę :P

Polski serwis MF powiedział, że jak dam radę to mogę sobie naprawić we własnym zakresie nie tracąc gwarancji. Wibra czasami się odkleja od obudowy, a że jest na mikrocienkich kabelkach to te wykruszają się i trzeba je przelutować. Także po moim przykładzie twierdzenia, że MF kupuje od Chin, rozbiera je u nas, sprawdza i wtedy sprzedaje można sobie wsadzić w buty.

Czyli polski serwis łaskawie zgodził się żebyś zrobił to co powinni sami zrobić. Nie kupiłbym od nich niczego po takiej odpowiedzi.

Rozbiórka i składanie zajmie trochę czasu,do tego zatrudnienie kogoś kto będzie umiał lutować. Wyręczają się użytkownikami albo liczą że nie będzie reklamacji.

Jak mnie pamięć nie myli to jest z Tomaszowa Mazowieckiego.
Pytam z ciekawości bo kupiłem wizualnie taki sam sygnałem jak oni sprzedają 😃

Pewnie ciągną z Chin , dają nadruk i pudełko polskie 

Na alibaba.com możesz zamówić dowolny produkt z własnym logo i firmowym opakowaniem. Nikt nie pakuje w Polsce bo kosztuje dużo więcej.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2921 dnia: 04.09.2019, 13:52 »
nie można wszystkich produktów tak porównywać
Oczywiście :thumbup: Zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Nie rozumiem dlaczego niektórym tak ciężko przełknąć, że niejednokrotnie da się na ali kupić to samo z kilkukrotnie mniejszą przebitką co na rynku europejskim.
Tak już jest.

Bez wątpienia można ale kupując w Europie masz dostęp do serwisu gwarancyjnego i części kiedy skończy się gwarancja. Moim zdaniem ma to duże znaczenie w przypadku kołowrotków i wędek. Nie będziesz chyba wysyłał do Chin?
Za około 150 zł możesz kupić tańsze modele Ryobi albo Okumy polecane przez wielu użytkowników. W podobnej cenie kołowrotek z Ali który nie ma żadnych opinii, czasami jedna.

Ali jest dobre do kupowania akcesoriów i przynęt gumowych. Nie kupiłbym spławików bo nawet na zdjęciu nie wzbudzają zaufania. Ale żaby Jaxona wyglądają identycznie jak te z Aliexpress, kolorystyka, umieszczenie haków i obciążenia. Miałem jedne i drugie przed sobą i nie widać żadnej różnicy. Pytałem nawet Żonę żeby sprawdziła czy dobrze widzę :P

Polski serwis MF powiedział, że jak dam radę to mogę sobie naprawić we własnym zakresie nie tracąc gwarancji. Wibra czasami się odkleja od obudowy, a że jest na mikrocienkich kabelkach to te wykruszają się i trzeba je przelutować. Także po moim przykładzie twierdzenia, że MF kupuje od Chin, rozbiera je u nas, sprawdza i wtedy sprzedaje można sobie wsadzić w buty.

Czyli polski serwis łaskawie zgodził się żebyś zrobił to co powinni sami zrobić. Nie kupiłbym od nich niczego po takiej odpowiedzi.

Rozbiórka i składanie zajmie trochę czasu,do tego zatrudnienie kogoś kto będzie umiał lutować. Wyręczają się użytkownikami albo liczą że nie będzie reklamacji.

Jak mnie pamięć nie myli to jest z Tomaszowa Mazowieckiego.
Pytam z ciekawości bo kupiłem wizualnie taki sam sygnałem jak oni sprzedają 😃

Pewnie ciągną z Chin , dają nadruk i pudełko polskie 

Na alibaba.com możesz zamówić dowolny produkt z własnym logo i firmowym opakowaniem. Nikt nie pakuje w Polsce bo kosztuje dużo więcej.

Ale nie rozmawiamy o zasadności i tym czy ktoś bierze pod uwagę serwis, gwarancję itp, a o samym wykonaniu i cenie.
Jestem głęboko przekonany, że kupując trzy takie same sygnałki z ali i jeden od MF te trzy jeden po drugim dłużej Ci wytrzymają niż jeden MF z dwuletnią gwarancją.
Sam kupiłem set MF 213 z centralką w Polsce. Ze względu na gwarancję i serwis. Ale my nie o tym. My o tym, że często ludzie, którzy tak jak ja kupili w PL tłumaczą sami siebie, że te z Chin są na pewno gorsze. Nie są.

Co do samodzielnej naprawy to był akurat ich ukłon w moją stronę. Sezon w pełni, a ja mam bawić się w wysyłki i odsyłki i mieć je z powrotem nie wiadomo kiedy? Usiadłem i naprawiłem je w 5minut.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2922 dnia: 04.09.2019, 15:02 »
Tak zapytam jakis PMS tu grasuje czy co? Wolny kraj jeszcze zatem kupujta gdzie chceta do końca świata i jeden dzień dłużej jak da radę.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2923 dnia: 04.09.2019, 17:29 »
Z aliexpress kupuję sporo. Sprzętu wędkarskiego jeszcze nie ale kiedy zajmowałem się modelarstwem RC to z Chin kupowałem silniki, aparatury, elektronikę modelarską, ładowarki i pakiety. Te same które w PL były przynajmniej dwukrotnie droższe. Jednak kupowałem w sklepach Bangood, Fasttech oraz stricte modelarskich. Z ali raz trafi się coś super jakości, drugi raz gorszej. Trzeba czytać opinie. Jednak każdy niech kupuje tam gdzie mu wygodnie :D
Nigdy nie miałem na aliexoress problemu z wymianą towaru lub zwrotem gotówki, to na plus.

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2924 dnia: 04.09.2019, 17:33 »
To trochę na offie :) Mam problem z płatnością karta. Na stronie "zapamiętana" jest moja karta, która straciła ważność i płatności są odrzucane. Nowej o tym samym numerze ale z innymi terminami ważności nie mogę wbić. Jak to edytować i zmienić terminy?