Autor Wątek: Zanęta na wiosenną płoć B. Bartona  (Przeczytany 5864 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta na wiosenną płoć B. Bartona
« Odpowiedź #15 dnia: 26.03.2015, 19:33 »
Co do smrodka BB - słyszałem dobre opinie w przypadku uatrakcyjniania leszczowych przynęt. Nie wiem jak dana rzecz działa na płoć lub lina. Najlepiej przetestować, bo efekty mogą zaskoczyć...

Kupiłem już kilka lat temu wynalazek Bartona i w moim przypadku sprawdził się w około 75 %, czyli nie zawsze ale często. Leszcze faktycznie bardzo dobrze reagują na smrodek , szczególnie w chłodniejszych okresach. Stosowałem go jako dodatek do zanęty ale zacząłem go stosować również do dipowania przynęt. Łowiąc kiedyś na kanale przy jeziorze Goczałkowickim jako przynętę stosowałem pinki i czerwone robaki . Brań zbyt wiele nie było więc zacząłem kombinować z przynętą, okazało się że zanurzenie w smrodku założonych już na haczyk pęczek pinek lub czerwony robal nagle zyskiwał wielokrotnie na atrakcyjności, zaczęły brać grube leszcze , krąpie, piękne płocie, ponad kilogramowe karasie a na koniec pod wieczór dostałem prawie 2 kg lina. Wędkarzom obok nie pochwaliłem się  że  łowię na dipowane w smrodku przynęty więc ich połowy wyglądały marnie w porównaniu z moimi. Od tego czasu zamiast dodawać smrodek do zanety używam go do dipowania przynęt. W ubiegłym roku podobnie rewelacyjne efekty miałem dipując przynęty założone na haku w Mainline Halibut Particle & Pellet Syrup Active Ads, półlitrowa butelka zawiera różowy dip o konsystencji rzadkiego kisielu do dipowania ziaren i pelletów , mnie sprawdził się podczas dipowania białych robaków na klipsie. Był czas w lecie że brania następowały na już etapie zatapiania żyłki.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 292
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta na wiosenną płoć B. Bartona
« Odpowiedź #16 dnia: 26.03.2015, 19:41 »
W publikacjach oraz filmach BB ktore publikuje tylko wiosna ustawia sie za plocia i neci tzw. Dennie czyli klasyka ploc w, tarle chetnie podnosi przynety z dna natomiast po tarle BB lowi plocie w toni kontowersyjnymi zestawami z hakimi nr 4 i sam opisuje jak dodaje do ziaren czegos co, smuzy np zmielonej kukurydzy plus koncentraty i wlasnie do takiej chmury stawia zestaw
Ja natomiast uwazam ze nie da sie znecic ploci tak jak leszcza lub karpia mowa o grubej ploci polawianej w sezonie letnim reguralnie o danej godzinie
ustawia sie ona w toni i odrzywia sie zupelnie inaczej niz na wiosne w tarliskach
ilez ploc duza wymaga pracy necenia zestawow z opadu to moje przemyslenia
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 752
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta na wiosenną płoć B. Bartona
« Odpowiedź #17 dnia: 26.03.2015, 21:40 »
Nie mam zamiaru twierdzić, że metody BB są nieskuteczne - ale trzeba miec świadomość, że on łowi na jeziorze ze spadami do kilkunastu metrów. T duża woda i trzeba stosować specyficzne techniki nęcenia. On plywa prawie codziennie po jeziorze, więc wypracował sobie pewne techniki. Na podobnych wodach na pewno są godne uwagi. Jednak na innych wodach, czyli na większości, z dużą presją wędkarską, płytszych - takie nęcenie to często przepis na porażkę.

Ja bym rozróżnił więc pewne rzeczy. A w dipy ja wierzę, i maja one sens. Widzę, że Smrodek ma tylu fanów i przeciwników co Goo z Kordy! :D
Lucjan