Autor Wątek: The Drennan Knockout Cup Final 2014  (Przeczytany 8263 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
The Drennan Knockout Cup Final 2014
« dnia: 25.11.2014, 22:48 »
Całkiem fajnie to zmontowali w tym roku

Dzień pierwszy

Dzień drugi
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #1 dnia: 16.12.2014, 21:28 »
naprawde miło popatrzeć na to co tam sie wyprawia ...
Krzysztof

Offline AdamuS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpackie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #2 dnia: 16.12.2014, 21:53 »
Właśnie taki styl waggler i naprzód. Tak chce zacząć przygodę z zawodami. Mam nadzieję, że ciężka praca nie pojdzie w las. Super filmy i... Preston i jego twarze!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2014, 00:23 »
Prestony wygrały... ;)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #4 dnia: 17.12.2014, 10:47 »
ta szybkość,precyzja w połowach, masakra, Luk zauważyłem coś co powtarzasz często na filmach, zatniesz rybe, odrazu nęć to miejsce nawet podczas holu ryby do brzegu, na tych filmach jest to pokazane nie jedno krotnie jak ten młody chłopak zacina karpia lub cos innego i odrazu rzuca pellet w to miejsce lub jakąś zanęte ... takie rzeczy dostrzega sie odrazu :)
Krzysztof

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #5 dnia: 17.12.2014, 16:18 »
Ciężko oderwać oczy od tego co oni wyprawiają .Klasa sama w sobie. :-\
Maciek

Offline Myszon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2014, 18:06 »
Tak jak napisał kolega AdamuS, waggler na zawodach w polsce.
Niejednokrotnie się zastanawiałem czy takie zestawienie mogłoby owocować na naszych rodzimych zawodach

Offline AdamuS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpackie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2014, 19:37 »
Myszon będzie, bo jak ktoś opanuje tę metodę to będzie równie skuteczny jak przy skróconym zestawie tylko w PL się boją i wolą tyczki... idą po prostu na łatwiznę ja postaram się na przyszły sezon tak łowić w zawodach (zobaczymy jak czas pozwoli :/) i wcale się nie będę zniechęcał wysłuchując komentarzy wyjadaczy marmolady którzy mają klapy na oczach... bo mam jakiś tam pomysł na to i będę się go trzymał.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2014, 21:11 »
Myszon będzie, bo jak ktoś opanuje tę metodę to będzie równie skuteczny jak przy skróconym zestawie tylko w PL się boją i wolą tyczki... idą po prostu na łatwiznę ja postaram się na przyszły sezon tak łowić w zawodach (zobaczymy jak czas pozwoli :/) i wcale się nie będę zniechęcał wysłuchując komentarzy wyjadaczy marmolady którzy mają klapy na oczach... bo mam jakiś tam pomysł na to i będę się go trzymał.
+1
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2014, 22:13 »
Wyczyn w Polsce opiera sie o przepisy FIPSedu - organizacji takiej jak FIFA w piłce nożnej. Zabrania sie używania sztucznych przynęt, dominuje dżokers i ochotka w różnych dodatkach. Przynęta nie może byc ileś cm na dnie i tak dalej...

Dla mnie o wiele lepsze jest łowienie kilkoma technikami, bez ograniczeń - bo wtedy można wykazać sie kunsztem. W przepisach FIPSedu jest pełno idiotyzmów, wypaczających wg mnie samo wędkarstwo. O ile w UK wedkarze nie łowią tak na zawodach  - to w Polsce tylko i wyłącznie. Warto to zmienić - bo blokuje to rozwój polskiego przemysłu wędkarskiego. PZW trzyma łapę na 'sporcie' i zmian nie ma. Miejmy nadzieje, że szykuje się 'odwilż' ;)
Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #10 dnia: 20.02.2015, 00:30 »
Z tydzień temu u mnie na grupie FB  w kuluarach prywatnych rozpoczęła się dyskusja na temat ligi, zorganizowania GP Polska i powołanie docelowo kadry narodowej w wędkarstwie gruntowym. Chęci do organizacji nie brakuję, jedna są dwie zmienne "niezmienne":
1. Fundusze czyli sprawny i bogaty sponsoring.
2. PZW = beton i pytanie jak go rozkruszyć aby w końcu zaistnieć i powołać reprezentację Polski w wędkarstwie gruntowym...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #11 dnia: 20.02.2015, 01:18 »
Jest pewna firma, która byłaby w stanie wyposażyć drużynę gruntową Polski, jej właściciel wyrażał na to ochotę... :)

Niestety - reprezentacja jakiegoś kraju musi mieć 'parafkę' przynajmniej, nadrzędnej organizacji wędkarskiej. I tu mamy kłopot, bo w Polsce jest tylko PZW. Nie może być tak, że powstaje grupa samozwańców uważających się za reprezentację kraju. Nie wiem czy dałoby się z betonem coś załatwić. Prawdopodobnie znów trafiłoby się na beton zbrojony, konic końców sponsorem zostanie Gospodarstwo Rybackie Suwałki, a patronem medialnym WW :) Albo sponsor musiałby 'porozmawiać' z Zarządem głównym, który oczekiwałby jakieś korzyści finansowej lub materialnej, pośredniej lub bezpośredniej. Jak dla mnie temat jest 'śmierdzący' niestety. Byc może jeżeli powstałoby stowarzyszenie - udałoby sie wreszcie cos osiągnać...
Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #12 dnia: 20.02.2015, 01:49 »
W tej dyskusji padło właśnie hasło zróbmy stowarzyszenie.
Tylko co ono da? Angażować radców prawnych docelowo w taką zabawę i postulaty przeciwko Betoniarzom nie ma sensu, bo to ma być przyjemność i zabawa a przy okazji dobra promocja naszego rodzimego wędkarstwa gruntowego.
Bardziej trzeba byłoby podejść do tematu politycznie, zorganizować jakąś koncepcję, schemat, który przemówiłby do PZW-u objął drużynę jakimś patronatem lub chociażby pieczątką, po której można byłoby reprezentować barwy narodowe.

Organizacyjnie jest to temat prosty do poukładania, ale pytanie  czy Beton się zgodzi i na jakich warunkach?

 Kwestia powołania stowarzyszenia to robota w "pięć minut" napisanie statutu, później zasad i reguł, zabawa mogłaby być nawet przednia... Ale oficjalnie bez dyplomacji iść z Betonem na walkę nie ma sensu, bo od razu się niestety przegra.

Bardzo nurtujące były pytania:
A kto miałby być trenerem kadry?
Kto miałby decydować o tym, że X czy Y reprezentuje Nas na imprezach międzynarodowych?
Czy byłaby jakaś liga, szkolenia gdzie można byłoby się przebić? itd itp. Rzucam hasło, jeśli ktoś chce coś wskrzesić to zapraszam do wspólnego działania.
 W myśl zasady:
Siedząc nic nie robiąc głową muru (czytaj "Betonu") nie przebijesz :)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #13 dnia: 20.02.2015, 06:02 »
Ten film to prawdziwy obraz wedkarskiego wyczynu, niesamowite sa ich  umiejetnosci :narybki:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: The Drennan Knockout Cup Final 2014
« Odpowiedź #14 dnia: 20.02.2015, 07:31 »
Moim zdaniem!
Reprezentacja Polski?? Sorry Panowie, ale wędkarstwo to chyba jest hobbystyczna dyscyplina (bynajmniej nie sportu). O czym Wy gadacie? Może jeszcze powinni taką specjalność na AWF-ie wprowadzić? No bo skąd niby trenerów brać?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik