Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70040 razy)

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« dnia: 24.09.2015, 18:05 »
Witam.

Dla wszystkich którzy mówią że się nie da, że za duże itp. itd.

W dniu wczorajszym na posiedzeniu władz okręgu Katowice ustalono zasady wędkowania obowiązujące w 2016 r. na wodach ogólnodostępnych – m.in. "wprowadzono na zbiorniku Dzierżno Duże nr 713 zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania przy sobie wcześniej złowionych ryb  – ŁOWISKO NO KILL"

http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/120489/60/posiedzenie_wladz_okregu__24_wrzesien

Opis łowiska https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/lowiska/dzierzno-duze-rzeczyce

https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/

Wszystko się da.

Pozdrawiam
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) czyli 615 ha C&R
« Odpowiedź #1 dnia: 24.09.2015, 18:06 »
Jak pisałem... idzie nowe :)

Teraz tylko kwestia odpowiednio częstych kontroli i surowych kar.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) czyli 615 ha C&R
« Odpowiedź #2 dnia: 24.09.2015, 18:11 »
No to się zacznie :D To będzie eldorado karpiowe - dawno powinni tak zrobić, bo przecież te ryby były skażone ;)

Dobra wiadomość! Pokazuje to, że karpiarze rosną w siłę i ich głos się liczy...
Lucjan

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) czyli 615 ha C&R
« Odpowiedź #3 dnia: 24.09.2015, 22:18 »
Znam dobrze tą wodę, sam nad nią spędziłem wiele dni. To ogromne jezioro i teraz jeździ tam mnóstwo luda .Jeździłem tam już w latach 70tych , nikt tam nie łowił prawie bo wszyscy uważali że zatrucie jeziora poprzez wpływ wód Kłodnicy ( jakiś student w wodzie z tej rzeki wywoływał zdjęcia) a także olbrzymiej świniarni ktora odprowadzała gnojowicę prosto do jeziora - ryby są niejadalne i śmierdzą.Łowiłem przeogromne liny ( 50-70cm), japońce ( 40-60cm)  , mój rekord wzdręgi ( 45cm) też stamtąd pochodzi. Olbrzymie rozmiary ryb ludzie odbierali jako jakąś dziwną mutację związaną ze skażeniem wody - ale ja wiem że prawda była inna. Ryby tak rosły dlatego że w pewnych okresach roku dochodziło do mega rozwoju planktonu - rozwielitki i oczlika, wtedy można było zapomnieć o złowieniu jakiejkolwiek ryby spokojnego żeru a gdy już się któraś skusiła to w czasie holu i w podbieraku zwracała wielkie ilosci zeżartego planktonu. Nawiasem mówiąc poławiano tam tą rozwielitkę prawie na skalę przemysłową przy pomocy gęstych siatek i pontonów, niejedna willa w okolicy wybudowała się z połowu rozwielitek
 Natura jednak poradziła sobie z zanieczyszczeniem a trzeba pamiętać że w roku 1980 Dzierżno Duże było największym  najbardziej zatrutym jeziorem w całej Europie !
 Myślę że będą zabierać ryby mimo zakazu , zabijać i cichcem przekazywać natychmiast komuś by odwiózl do domu. Znam tą bandę która tam urzęduje, w nocy strach było jechać tam samemu na ryby. Ludzi opiekujących się jeziorem czeka mnóstwo pracy i nieprzyjemnych sytuacji . Dzięki Mateo poznałem Łukasza Rozmusa, za którego sprawą osiągnięto ten stan jaki teraz jest. To wspaniały energiczny facet i jeśli jego koledzy mu pomogą w pilnowaniu wody przed bydłem zabierającym ryby wtedy będzie dobrze. Ale to ciężka praca , pełna problemów i niebezpieczeństw . Trzymam kciuki by się udało !
Pozdrawiam - Gienek

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #4 dnia: 26.09.2015, 09:54 »
W latach 70-tych dużo jeżdziłem na Dzierżno Małe i łowiłem tam sporo ryb.Może ktoś wie jak tam teraz jest,nie byłem tam już chyba z 15 lat.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #5 dnia: 26.09.2015, 14:33 »
W latach 70-tych dużo jeżdziłem na Dzierżno Małe i łowiłem tam sporo ryb.Może ktoś wie jak tam teraz jest,nie byłem tam już chyba z 15 lat.
Ta też dawno tam nie łowiłem. Mogę tylko powiedzieć, że ludzie, z którymi rozmawiałem i którzy tam ostatnio wędkowali, mówili mi, że nie mieli żadnych brań i że jest tam bezrybie. Tyle słyszałem od innych.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #6 dnia: 26.09.2015, 17:46 »
A było to fajne łowisko.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #7 dnia: 29.09.2015, 08:09 »
Dobrze, niech robią C&R. Może jak przyniesie to wymierne efekty w postacji ryb i dobrych połowów, to ludzie przekonają się do tego, że warto czasem zadbać o wodę.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #8 dnia: 29.09.2015, 10:12 »
No własnie - chyba brakuje w Polsce takich łowisk aby pokazać co można uzyskać niezbyt dużym kosztem liczonym w dłuższym okresie. Jeżeli karp się tam rozmnaża, to może być to w ogóle niezła miejscówka, z której trzeba będzie go odławiać :) To jest idealne miejsce aby rozwinąć ten zbiornik wędkarsko właśnie, a biorąc pod uwagę ilość wędkarzy na Śląsku - dawno powinno się coś takiego już zrobić.

Trzeba trzymać kciuki, aby wszystko się powiodło!
Lucjan

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #9 dnia: 22.02.2016, 21:12 »
Dzierżno Duże to wspaniały zbiornik, które swoje lata obfitości w rybę ma już za sobą :'(. Pomimo tego potencjał tej wody jest ogromny i potrzeba kilku lat by znów mieć śląskie wędkarskie eldorado. Dzięki zeszłorocznym działaniom grupy wspaniałych ludzi, którzy mocno zaangażowali się w ten projekt mamy największe łowisko PZW o statusie NO KILL w Polsce. Dla mnie jest to spełnienie marzeń, ponieważ już prawię 20 lat jestem mocno związany z tym łowiskiem i zawsze walczyłem o jego dobro. Zaangażowanie młodego pokolenia wędkarzy i nie tylko w zeszłym sezonie doprowadziło do znacznego oczyszczenia terenów przyległych do zbiornika. Poza tym zawiązała się społeczna straż rybacka, która z własnych środków patrolowała łowisko 24 godziny na dobę. Ogromne zaangażowanie chłopaków doprowadziło do ujawnienia wielu wykroczeń wędkarzy jak również kłusowników.
W tym roku zawiązało się koło PZW , które zostało jedynym opiekunem tego zbiornika zaporowego.
Dlatego zwracam się do WAS z apelem:

"Jesteś wędkarzem ze Śląska i nie tylko, któremu zależy na wrażeniach wędkarskich, a nie na walorach smakowych poszczególnych gatunków ryb, to przenieś swoją kartotekę do koła nr 29 Dzierżno Duże. Od 2016 roku zbiornik Dzierżno Duże to największe łowisko PZW w Polsce ze statusem NO KILL!!! . Po 25 latach w PZW, przeniosłem papiery właśnie tam. Mam nadzieję, że podobnie jak ja zasilicie koło swoją obecnością. Jak to mówią w kupie siła!!!"
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #10 dnia: 22.02.2016, 21:18 »
Zazdroszczę tej wody , mieszkam niedaleko , jednak odrobinę za daleko :(

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #11 dnia: 22.02.2016, 21:32 »
Dobrze, niech robią C&R. Może jak przyniesie to wymierne efekty w postacji ryb i dobrych połowów, to ludzie przekonają się do tego, że warto czasem zadbać o wodę.
Trochę się boję, że efektów będą się spodziewać już po roku i zacznie się presja na zarząd. Choć z drugiej strony jestem pełen nadziei.
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #12 dnia: 22.02.2016, 22:19 »
Ja mam ponownie opłacić składki w PZW, mogę chyba zrobić to wszędzie - więc chętnie przyłączę się do koła nr 29 Dzierżno Duże :D
Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2016, 22:34 »
Wszystko super, pomysł extra, wykonanie także ale jest jedno ale, przeczytałem Wniosek który został skierowany do Zarządu Okręgu i niestety jeden pkt. mi i moim znajomym karpiarzom nie pasował, dotyczył on organizacji na tej wodzie mnóstwa zawodów karpiowych które miały przynosić dla okręgu zyski min 20 tys zł. Jak to wnioskodawca napisał niech ta woda zostanie POLSKIM RAINBOW Fajnie tylko kogo stać zapłacić 2000 zł za możliwość łowienia ?! >:O
Kupiliście sobie okręg tym zawodami, macie wodę, organizujecie pierwsze zawody już 15.08 na 60 drużyn gdzie wpisowe wynosi 1200 zł, później będą następne i następne, dlatego uważamy że to nie w porządku dla normalnych wędkarzy, którzy jak wcześniej chcieliby by w ciszy i spokoju mieć możliwość połowienia a przecież pieniądze potrzebne dla ochrony środowiska miały być pozyskiwane przez Stowarzyszenie, które zostało do tych celów utworzone.
W mojej ocenie ktoś sprytnie manipuluję aby mieć z tego wszystkiego korzyści, następnym krokiem pewnie będzie łowisko licencyjne- obym się mylił
Niestety póki co nie przepisujemy się do Waszego Koła, poczekamy jeśli polityka zarządu się zmieni na pewno to uczynimy- Pozdrawiamy
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #14 dnia: 22.02.2016, 22:49 »
Lucjanie to wspaniała wiadomość :thumbup:
Miesiąc temu gdy przenosiłem swoją kartotekę do koła 29 i opłacałem składkę, nagle pojawił się za mną pewien gość. Powiedział, że mieszka daleko i raczej nie będzie łowił na Dzierżnie Dużym, ale bardzo chciał być członkiem tego koła, bo słyszał o całej akcji i mocno ją popierał. Okazało się, że jest administratorem dużego forum spiningowego. Być może jest i na tym forum, więc go gorąco pozdrawiam.
To się nazywa wzorowa postawa!

Chyba nie wszyscy o tym wiedzą, że utrzymanie statusu No Kill na tej wodzie przez kolejne lata będzie tylko możliwe przy odpowiedniej liczbie członków  nowego koła.
Dlatego apeluję do wszystkich chętnych, którzy nie opłacili jeszcze karty na ten rok, aby poprostu przenieśli się do tego koła. Oczywiście opłacenie karty w tym kole upoważnia Was do poławiania w każdej innej wodzie naszego okręgu.
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz