Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 117172 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #75 dnia: 17.01.2016, 15:09 »
Nie do końca ogarnąłem opis. Ale zapewniam że widziałem opłaconą kartę kolegi. Jest znaczek za 37pln i doklejka z treścią zarządzenia do tej opłaty uzasadniającego. Zapłacił w kasie 37pln za sezon 2016. Może ktoś coś spartolił i żle zinterpretował przy opłatach . Ale na teraz tak to wygląda.

Spoko, być może był zwolniony z opłat na ochronę i zagospodarowanie wód. Może kolega ma złotą odznakę z wieńcami? Ale to wyjątek. Normalnie musiałby bulnąć 127 zika. Byłem skarbnikiem, więc wiem. Na szczęście już nie jestem  :beer:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #76 dnia: 17.01.2016, 15:14 »
Uwierz mi stary nie, ten człowiek nigdy nie działał w strukturach związku. Było ich dwóch w kasie i obaj tyle zapłacili. Podpowiedziałem to swojemu Ojcu. jest w zarządzie naszego koła i rozmawiał z prezesem. Odezwę się jak sam wniesie opłatę. Ale na ten dzień 3 moich znajomych ma tak naliczoną opłatę. Ktoś chyba coś sp.. szył. To jest nie wykluczone.
Arek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #77 dnia: 17.01.2016, 15:24 »
Uwierz mi stary nie, ten człowiek nigdy nie działał w strukturach związku. Było ich dwóch w kasie i obaj tyle zapłacili. Podpowiedziałem to swojemu Ojcu. jest w zarządzie naszego koła i rozmawiał z prezesem. Odezwę się jak sam wniesie opłatę. Ale na ten dzień 3 moich znajomych ma tak naliczoną opłatę. Ktoś chyba coś sp.. szył. To jest nie wykluczone.

A może nie wędkują na wodach PZW, tylko np. w Niemczech albo na wodach PGR? Jeżeli PGR dla członków PZW udostępnia wodę na "lepszych" zasadach, to opłacenie składki członkowskiej uprawnia do bycia członkiem PZW i profitów w PGR, ale nie do łowienia na wodach PZW. Też miałem paru takich sprecyzowanych gagatków.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #78 dnia: 17.01.2016, 15:33 »
Dlaczego mi to robisz? Czy Odbierasz mnie jako jakiegoś ograniczonego umysłowo? Przedstawiam tobie fakty jakie są na dziś. Nikt z tych ludzi jak na tą chwilę nie miał kontroli nad wodą! nie mam możliwości zrobienia zdjęcia strony opłaty. Jeśli taka będzie nie omieszkam. Proszę nie rób ze mnie debila. Jeśli coś pochrzaniłem ? Sam przeproszę i się z tego wycofam z przeprosinami. Jestem człowiekiem wydawało mi się honorowym. Nie jest tu wykluczone że skarbnicy kół coś zjechali. Okaże się w praniu!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #79 dnia: 17.01.2016, 15:36 »
Panowie, ja nie chcę osądzać tutaj nikogo, nie było to moim zamiarem. Nie szukajmy kto najwięcej zabiera, jaka grupa wiekowa. W jednym kole wędkarze będą brali więcej, a w innym mniej.  Mi chodzi o to, że 37 PLN to stanowczo za mało aby zapłacić za dzierżawy i zarybienia. Poza tym, przy demograficznej bombie, trzeba mysleć o przyszłości, o tym jak wszystko będzie wyglądać za rok, dwa, pięć i dziesięć. Bo łatwo jest dać komuś ulgi, trudniej jest tak wszystkim zarządzać, aby ludzie byli zadowoleni, zwłaszcza z rybności łowisk. Przy skłądce rzędu 90-100 PLN, będącej ulgą wynikającą z wieku, nie mam żadnych problemów ;D


Ponadto, wędkarz angielski, nie wyławia swoich ryb. JEDZIE DO NIEMIEC I TAM ZAPEŁNIA LODÓWKI na niemieckich łowiskach podobnych do naszych w swej strukturze… aby było jaśniej. Czyli angielski wędkarz nie jest mądry, ale przebiegły, bo wie skąd brać by dobrze zjeść.

Mirek, znam jednego wędkarza z UK, co jeżdzi do Niemiec. Fan łowienia na rzekach, ryb nie zabiera. Nie słyszałem nigdy aby Angole jeździli do Niemiec i zapełniali lodówki, to jakaś fantasmagoria. Angol jak chce, to jedzie na morze i tam ma ryby, te zabierają. Co można zabrać Niemcom? :D 

Co do wyliczeń, to rzeczywiście dobrze by było, gdyby tak się to przedstawiało, a ryby tak rosły. Ale tak nie jest, często zarybia się większymi sztukami, jeden kroczek lina kosztuje wtedy kilka złotych (czyli za 60 PLN kupilibyśmy ich z 30) Ale problem w tym, że operat nie pozwala na takie zarybienia ( ta tołpyga to przez pomyłkę? :D), ponadto ryby wcale się nie muszą przyjąć (po to są operaty też, aby zarybiać z głową).
Ja też bym się zapytał - gdzie są ryby?
Lucjan

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #80 dnia: 17.01.2016, 15:44 »
Dlaczego mi to robisz? Czy Odbierasz mnie jako jakiegoś ograniczonego umysłowo? Przedstawiam tobie fakty jakie są na dziś. Nikt z tych ludzi jak na tą chwilę nie miał kontroli nad wodą! nie mam możliwości zrobienia zdjęcia strony opłaty. Jeśli taka będzie nie omieszkam. Proszę nie rób ze mnie debila. Jeśli coś pochrzaniłem ? Sam przeproszę i się z tego wycofam z przeprosinami. Jestem człowiekiem wydawało mi się honorowym. Nie jest tu wykluczone że skarbnicy kół coś zjechali. Okaże się w praniu!

Arunio, zgłupiałem, nie wiem, co napisać. Ja robię z Ciebie debila?  :( Nigdy nie miałem takiego zamiaru. Jeżeli czymkolwiek Cię uraziłem, to przepraszam  :beer:

PS. Jakby co, to naszą lokalną, żużlową wojenkę mam w d... Urodziłem się w GW, mieszkam w ZG. Amen.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #81 dnia: 17.01.2016, 15:48 »
Kali sory! Poniosło mnie. Przepraszam. Ale uwierz. To nie ma nic wspólnego z komercją czy PGR. Chłopaki tą składkę mają znaczkiem i odnośnikiem do uchwały wklejoną na kartce legitymacji PZW. Tu juz nie może być wątpliwości. Postaram się zrobić zdjęcie jak tylko zobaczę. Sory za nerw z mojej strony. Mea Maxima Culpa! :thumbup:
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #82 dnia: 17.01.2016, 15:48 »
Kurcze , gorąco tu się robi :) Luz Panowie , jeszcze chwila , śniegi zejdą i będą gryzły :D :D :D

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #83 dnia: 17.01.2016, 15:51 »
Panowie, ja nie chcę osądzać tutaj nikogo, nie było to moim zamiarem. Nie szukajmy kto najwięcej zabiera, jaka grupa wiekowa. W jednym kole wędkarze będą brali więcej, a w innym mniej.  Mi chodzi o to, że 37 PLN to stanowczo za mało aby zapłacić za dzierżawy i zarybienia. (...) Przy skłądce rzędu 90-100 PLN, będącej ulgą wynikającą z wieku, nie mam żadnych problemów ;D

Dżizas, Luk, przeczytaj, proszę, mój post jeszcze raz. Jakie 37,zika?

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #84 dnia: 17.01.2016, 15:54 »
Kali sory! Poniosło mnie. Przepraszam. Ale uwierz. To nie ma nic wspólnego z komercją czy PGR. Chłopaki tą składkę mają znaczkiem i odnośnikiem do uchwały wklejoną na kartce legitymacji PZW. Tu juz nie może być wątpliwości. Postaram się zrobić zdjęcie jak tylko zobaczę. Sory za nerw z mojej strony. Mea Maxima Culpa! :thumbup:

Arunio, jest gitara! Sam jestem ciekaw tej wklejki. Człowiek całe życie uczy się logiki PZW  :D

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #85 dnia: 17.01.2016, 15:57 »
Kali sory! Poniosło mnie. Przepraszam. Ale uwierz. To nie ma nic wspólnego z komercją czy PGR. Chłopaki tą składkę mają znaczkiem i odnośnikiem do uchwały wklejoną na kartce legitymacji PZW. Tu juz nie może być wątpliwości. Postaram się zrobić zdjęcie jak tylko zobaczę. Sory za nerw z mojej strony. Mea Maxima Culpa! :thumbup:

Arunio, jest gitara! Sam jestem ciekaw tej wklejki. Człowiek całe życie uczy się logiki PZW  :D
No i trafił mi się zamieszany ziomal! ;) GZ-ZG! Jest szansa na normalne stosunki! ;D Żarcik!  :thumbup:
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #86 dnia: 17.01.2016, 16:03 »
Dżizas, Luk, przeczytaj, proszę, mój post jeszcze raz. Jakie 37,zika?

No napisałem, że jak nie ma takowej to wszystko jest w porządku ;) Jest gitara :thumbup:
Lucjan

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #87 dnia: 17.01.2016, 16:19 »
Dżizas, Luk, przeczytaj, proszę, mój post jeszcze raz. Jakie 37,zika?

No napisałem, że jak nie ma takowej to wszystko jest w porządku ;) Jest gitara :thumbup:

No to gitarella. :beer:

Ale każdego z śledzących ten wątek dalej namawiam, żeby opisał swoje spostrzeżenia w łowieniu ryb przez starszych kolegów 65 plus. Tu nie chodzi o wysokość składek, tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Może te powszechnie powielane opinie są krzywdzące? A może nie? Luk napisał, ja też coś tam napukałem kciukami, Mirgag w formie jak na kleniach, a dalej? Naprawdę, jestem ciekaw każdej opinii, szczególnie tych młodszych kolegów (ja jestem 40 plus, więc też dziadek), którym ferowanie wyroków przychodzi bardzo łatwo.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #88 dnia: 17.01.2016, 16:33 »
No i trafił mi się zamieszany ziomal! ;) GZ-ZG! Jest szansa na normalne stosunki! ;D Żarcik!  :thumbup:

Arunio, to nie żarcik  :) Od grudnia mam szefa w Gorzowie oraz dwóch kolegów, którzy z kolei podlegają pode mnie. Taki chichot losu. Ja jestem naprawdę zadowolony, bo robota idzie. Można? Można!  :beer:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #89 dnia: 17.01.2016, 16:45 »
Na pewno możana Kal. ! :)
Arek