Autor Wątek: Jak skutecznie wdrożyć methodę?  (Przeczytany 10606 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #15 dnia: 03.06.2017, 12:18 »
Jurek,

to kilka pytań dodatkowych:

1. Czym nęcisz i w jaki sposób?
2. Jaka mieszanka idzie do podajnika i jak ją przygotowujesz?
3. Jakie podajniki stosujesz?
4. Czy używasz klipa?

Pierwsze uwagi:
Rozrzut jest zbyt duży. Idealnie jest to robić w punkt ale jak będziesz mieścił się w jednym metrze to już będzie dobrze. Osobiście też mam z tym jeszcze problemy, szczególnie przy silniejszym wietrze ale z każdą wyprawą jest lepiej.
Moim zdaniem jeżeli nie masz brań spróbuj odczekać trochę dłużej. Czasami ryba potrzebuje czasu a tak częsta zmiana przynęt i przerzucanie zestawów może ją płoszyć. Na moim łowisku, również z czystą wodą ale dużo głębszym, czasami czekam nawet godzinę z przerzucaniem (wcześniej jednak zanęcam) i dopiero później zaczynam kombinować z przynętami. Na czystej wodzie ryba jest ostrożna. Jako przynęt użyj czerwonej kulki lub dumbellsa o smaku truskawki. Ta kombinacja mnie rzadko zawodzi. Czasami bardzo dobrze spisują się przynęty typu green ghost z MethodManii, szczególnie jak inne nie działają. Używaj po jakimś czasie dipów typu Lava lub Goo. One  działają:). Uwagi, pewnie dość oczywiste ale może coś podpowiedzą.

ad1. tym co w podajniku,
ad2. mix wg Luka + coppens 2 mm, chciałem 50/50 ale trochę przemoczyłem zanętę / wszystko przygotowałem wieczorem / i ratowałem się dodaniem suchego pelletu, tak, że mix wyszedł gdzieś tak, 30/70. Po wrzuceniu do wody rozpadał się po ok 2 min.
ad 3. drennan 30 g, mam feeder jaxon dość sztywny, cw. 30-80g
ad4. tak, używam po raz pierwszy w życiu, no i zakładanie żyłki na niego, to już kabaret :facepalm:

ad.1. Do koszyczka daj grubszych frakcji, pellet - 4-6 mm, kukurydza, konopie a miksem tylko zaklejaj koszyk.
ad.2. To raczej nie powinno mieć wpływu. Ważna, że podajnik dociera na dno i zanęta się rozpada. Na tak płytkiej wodzie mieszanka nie musi być tak mocno sklejona.
ad.3. OK, jakość feedera sprawdzisz jak już będziesz miał brania:).
ad.4. Tutaj pomoże tylko trening i przyzwyczajenie się do jego używania. To jest absolutnie konieczne. Oznaczaj sobie żyłkę markerem na wszelki wypadek.

Stosuj przypony ok. 10 cm (jak chcesz gotowe to Guru QM lub Drennan), tak jak koledzy napisali. Do tych podajników są idealne.

Fajny z Ciebie kolega, tylko ze względu na czasoprzestrzeń w jakiej aktualnie jestem,  nie bardzo podoba mi się to Twoje motto :D :D :D

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #16 dnia: 03.06.2017, 12:20 »
Jak nie zmieniałeś miejsca łowienia to jest jeszcze jedna możliwość. Możesz rzucać w miejsce w którym jest masa mułu, roślinności lub czegokolwiek tam jeszcze. Ten podajnik może być "niewidoczny" dla większości ryb. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że staw o głębokości max 1 metra o takiej wielkości jest totalnie czysty, nawet jak jest przepływowy. Oprócz wędkarstwa uprawiam sobie jeszcze amatorsko m.in. freediving i często wcześniej daje nura w miejscach, w których łowie by pooglądać sobie podwodny świat przy metrowej wizurze 8) i nawet nie wiecie jak łatwo wpierdzielić swój zestaw w miejsce w którym ryby widziano... ale ostatnio raz w 1945 r. :P Przy podanej przez Ciebie ilości ryb i wielkości zbiornika brak brań jest naprawdę zastanawiający. Edit no ten stary piernik może być nie jak wino, lecz jak mleko ;)

Obwąchiwałem podajnik, wręcz pachniał świeżością. Jest jeszcze i druga możliwość, że tam brak ryb ? :facepalm: :o
Fakt, mogłeś zostać oszukany :D Na wszelki wypadek pojedź na jakąś sprawdzoną komercję i tam przetestuj metodę. Nabierzesz pewności i poćwiczysz łowienie z klipem.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #17 dnia: 03.06.2017, 12:20 »
...
ad.1. Do koszyczka daj grubszych frakcji, pellet - 4-6 mm, kukurydza, konopie a miksem tylko zaklejaj koszyk.
...


Czytałeś to co napisałeś? Kolega łowi na metodę a ty takie frakcje proponujesz mu ładować i zaklejać koszyk? :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #18 dnia: 03.06.2017, 12:21 »
Jurek,

to kilka pytań dodatkowych:

1. Czym nęcisz i w jaki sposób?
2. Jaka mieszanka idzie do podajnika i jak ją przygotowujesz?
3. Jakie podajniki stosujesz?
4. Czy używasz klipa?

Pierwsze uwagi:
Rozrzut jest zbyt duży. Idealnie jest to robić w punkt ale jak będziesz mieścił się w jednym metrze to już będzie dobrze. Osobiście też mam z tym jeszcze problemy, szczególnie przy silniejszym wietrze ale z każdą wyprawą jest lepiej.
Moim zdaniem jeżeli nie masz brań spróbuj odczekać trochę dłużej. Czasami ryba potrzebuje czasu a tak częsta zmiana przynęt i przerzucanie zestawów może ją płoszyć. Na moim łowisku, również z czystą wodą ale dużo głębszym, czasami czekam nawet godzinę z przerzucaniem (wcześniej jednak zanęcam) i dopiero później zaczynam kombinować z przynętami. Na czystej wodzie ryba jest ostrożna. Jako przynęt użyj czerwonej kulki lub dumbellsa o smaku truskawki. Ta kombinacja mnie rzadko zawodzi. Czasami bardzo dobrze spisują się przynęty typu green ghost z MethodManii, szczególnie jak inne nie działają. Używaj po jakimś czasie dipów typu Lava lub Goo. One  działają:). Uwagi, pewnie dość oczywiste ale może coś podpowiedzą.

ad1. tym co w podajniku,
ad2. mix wg Luka + coppens 2 mm, chciałem 50/50 ale trochę przemoczyłem zanętę / wszystko przygotowałem wieczorem / i ratowałem się dodaniem suchego pelletu, tak, że mix wyszedł gdzieś tak, 30/70. Po wrzuceniu do wody rozpadał się po ok 2 min.
ad 3. drennan 30 g, mam feeder jaxon dość sztywny, cw. 30-80g
ad4. tak, używam po raz pierwszy w życiu, no i zakładanie żyłki na niego, to już kabaret :facepalm:

ad.1. Do koszyczka daj grubszych frakcji, pellet - 4-6 mm, kukurydza, konopie a miksem tylko zaklejaj koszyk.
ad.2. To raczej nie powinno mieć wpływu. Ważna, że podajnik dociera na dno i zanęta się rozpada. Na tak płytkiej wodzie mieszanka nie musi być tak mocno sklejona.
ad.3. OK, jakość feedera sprawdzisz jak już będziesz miał brania:).
ad.4. Tutaj pomoże tylko trening i przyzwyczajenie się do jego używania. To jest absolutnie konieczne. Oznaczaj sobie żyłkę markerem na wszelki wypadek.

Stosuj przypony ok. 10 cm (jak chcesz gotowe to Guru QM lub Drennan), tak jak koledzy napisali. Do tych podajników są idealne.

Fajny z Ciebie kolega, tylko ze względu na czasoprzestrzeń w jakiej aktualnie jestem,  nie bardzo podoba mi się to Twoje motto :D :D :D
;D ;D ;D
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #19 dnia: 03.06.2017, 12:23 »
...
ad.1. Do koszyczka daj grubszych frakcji, pellet - 4-6 mm, kukurydza, konopie a miksem tylko zaklejaj koszyk.
...


Czytałeś to co napisałeś? Kolega łowi na metodę a ty takie frakcje proponujesz mu ładować i zaklejać koszyk? :)
przy nęceniu wstępnym ;D Jurek to doświadczony wędkarz więc chyba nie muszę mu tłumaczyć, że do podajnika do metody nie wsadza się jako zanęty kukurydzy ;)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #20 dnia: 03.06.2017, 12:26 »
Mój błąd :)
Pozdrawiam
Mirek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #21 dnia: 03.06.2017, 13:11 »
Zanaczam jeszcze koledzy, że nie nastawiam się na łowienie wielkich karpi. Nie mogę poświęcić na to tyle czasu aby mogło być skuteczne. Zależy mi na łowieniu kilkukilogramowych ryb wszelkiego gatunku :D Jak to przy method feeder  8)

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #22 dnia: 03.06.2017, 13:17 »
Cytuj
Do koszyczka daj grubszych frakcji, pellet - 4-6 mm, kukurydza, konopie a miksem tylko zaklejaj koszyk.

Mój sposób to zanęcanie miejsca łowienia z procy. Rozrabiam tanią zanętę, pomieszaną z peletami 4-6mm i kukurydzą z puszki. Lepię kule wielkości "większej mandarynki" i kiedy mam wszystko gotowe wykonuję rzut pustym podajnikiem, a następnie w miejsce wpadnięcia podajnika (rozchodzące się kręgi wody), podaję zanętę. Wystrzelenie 20 kul w pole nęcenia zajmuje mi ok. 30s. Do podajnika daję inną zanętę wyróżniającą się zapachem np. kryl-tuńczyk, a na włos coś na słodko. Działa zawsze, a łapię na PZW.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #23 dnia: 03.06.2017, 13:49 »
Jurku, wszystko było idealnie. Poza przemoczoną zanetą. Czy wyjmowaleś z wody pusty podajnik? Nie mam pojęcia, co poszło nie tak, ale z doswiadczenia wiem, że jeśli ryby są w łowisku, a nie biorą, to wina zanęty.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #24 dnia: 03.06.2017, 14:00 »
Jurku, wszystko było idealnie. Poza przemoczoną zanetą. Czy wyjmowaleś z wody pusty podajnik? Nie mam pojęcia, co poszło nie tak, ale z doswiadczenia wiem, że jeśli ryby są w łowisku, a nie biorą, to wina zanęty.

Nie raz po prostu nie biorą. Choćbym pękł to i tak wszystko na nic. Powrót o kiju zdarza się nawet w bardzo"rybnych" wodach.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #25 dnia: 03.06.2017, 14:49 »
Jurku, wszystko było idealnie. Poza przemoczoną zanetą. Czy wyjmowaleś z wody pusty podajnik? Nie mam pojęcia, co poszło nie tak, ale z doswiadczenia wiem, że jeśli ryby są w łowisku, a nie biorą, to wina zanęty.
Lekko przemoczyłem poprzedniego dnia, w domu, po czym dodałem suchego coppensa i do rana było prawie ideal. Ale nad wodą wydaje mi się, że początkowo nadal była trochę za mokra. Dołożyła swoje tutaj wilgoć, bo łowiłem w dużym cieniu, przestałem więc zbyt mocno ugniatać koszyczek, a po godzinie, było ok,  bo wyłożyłem pojemnik z zanętą na słońce.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #26 dnia: 03.06.2017, 15:00 »
Podstawowe pytanie brzmi : czy inni wędkarze łowili ryby ?

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #27 dnia: 03.06.2017, 15:04 »
Mogę ja coś powiedzieć ?

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #28 dnia: 03.06.2017, 15:15 »
Mów :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie wdrożyć methodę?
« Odpowiedź #29 dnia: 03.06.2017, 15:20 »
Nie :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters