Autor Wątek: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt  (Przeczytany 15940 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #45 dnia: 01.10.2016, 14:58 »
Witam

Ja także przyłączam się do życzeń :) Zaśpiewam Wam, choć nie piję %, ale z tej okazji z Wami się napiję wirtualnie ;) Niech Wam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie, a kto z nami nie wypije niech się pod stół skryje :D

PS. mam nadzieję, że ten portal nigdy nie padnie, ten portal nigdy nie padnie :)

Pozdrawiam, miłego weekendu życzę wszystkim użytkownikom tego forum! :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #46 dnia: 01.10.2016, 15:05 »
Ja przyłączam się do życzeń Stasia (Stasiu mogę?), bo Jego słowa to majstersztyk i oddają moje odczucia. Najlepszego PSiG i  Wszystkim.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #47 dnia: 01.10.2016, 17:36 »
Ja chciałbym podziękować administracji portalu za ogromną pracę, jaką tutaj wykonują. Dziękuję również wszystkim, którzy współtworzą tę społeczność i jakże wielką kopalnię wiedzy. Ten portal bardzo pogłębił moją skromną wiedzę i otworzył mi oczy na kilka ważnych spraw.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #48 dnia: 01.10.2016, 20:13 »
Przyłączam się do życzeń i dziękuję Wam wszystkim za to, co robicie, by to miejsce było wyjątkowe! :cake:
Napiszę krótko - moje hobby wygląda dzięki Wam inaczej niż kiedyś!
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 2. Rocznica Powstania Portalu Spławik i Grunt
« Odpowiedź #49 dnia: 02.10.2016, 00:09 »
Ależ ten czas leci! Niesamowite!
Nie tak dawno szykowałem się na wiosenne wędkowanie. Czuję, jakbym wczoraj odliczał dni do 1 marca w oczekiwaniu pierwsze wiosenne łowy. A tu niebawem odliczanie znowu się rozpocznie.
Trochę to zbyt szybko jakoś mija.
Rok temu, przy okazji pierwszej rocznicy SiG, wspominałem trochę o historii powstania portalu, o pierwszych użytkownikach forum.
W tym roku, dokładnie 21 stycznia o godz. 19:13 dołączył do nas kolega Jacek (Syborg), który później przychylnie rozpatrzył naszą prośbę i zgodził się nam pomóc w pracach na forum.
Prawie wczoraj :), 9 marca kolega Michał (Mosteque) również przystał na naszą propozycję i został globalnym moderatorem.
Parę chwil temu forum wzbogaciło się także o kilku moderatorów lokalnych, opiekujących się wybranymi działami.

Korzystając z tej okazji, chciałem podziękować wszystkim kolegom moderatorom: Jackowi, Michałowi, Maćkowi, Robertowi, Grzegorzowi, Mariuszowi za ich pracę.
Był taki czas, że ogrom pracy, jaką musiałem wykonywać każdego dnia, odbierał mi przyjemność i niemal całkowicie pozbawiał możliwości dyskutowania na forum.
Dzięki Wam znowu mogę coś od czasu do czasu napisać i poczytać z uwagą ciekawe wpisy.

Dziękuję Bartoszowi, naszemu nadwornemu informatykowi za stworzenie nowej strony głównej i pomoc w sprawach, które przekraczają moje możliwości i umiejętności.

Na przełomie 2015/2016 udało nam się przenieść na mocny, dedykowany serwer VPS. Dzięki temu zapomnieliśmy co to znaczy wolne i zacinające się forum. Wielu z Was pamięta i może porównać obecny komfort użytkowania forum do tego sprzed ponad roku.

W tym roku dwukrotnie odnotowaliśmy rekordową liczbę użytkowników online. Najpierw, w lutym, było to 235, zaś niecały miesiąc temu 236 użytkowników przeglądających forum.
Na forum obecnie zarejestrowanych jest 1420 kont. Założone zostały 5424 wątki.

W czerwcu odbył się drugi, bardzo udany zjazd forumowiczów. Dzięki temu wielu kolegów mogło się poznać osobiście, co z pewnością przełożyło się na bardziej zażyły nastrój w dyskusjach. Bez wątpienia inaczej pisze się z kimś, kogo mieliśmy okazję poznać w świecie rzeczywistym.

Chciałbym również podziękować wszystkim dyskutującym na forum. Dziękuję Wam za dbałość o kulturę wypowiedzi, o słowo pisane, za wyrozumiałość, tolerancję i życzliwość.
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to wszystko łatwe. Poziom, jaki staramy się utrzymać i zasady, którym hołdujemy, mogą budzić zdziwienie i nie być łatwe do zaakceptowania. Tym bardziej dziękujemy za Wasze starania :)

Jesteśmy w różnym wieku. Pochodzimy z różnych stron Polski. Niektórzy mieszkają za granicą. Wywodzimy się z różnych środowisk, kręgów kulturowych. Mamy różne wykształcenie, różne profesje, pełnimy różne role społeczne. Każdy z nas posiada indywidualny zbiór cech osobowości. Mimo tylu różnic jakoś udaje nam się wspólnie prowadzić forumowe życie i tworzyć społeczność portalu "Spławik i Grunt". Nie jest to łatwe. Tym bardziej, że nasze dyskusje oparte są na komunikacji internetowej. Nie widzimy się, nie słyszymy. Brakuje mimiki, gestów, kontaktu wzrokowego. Nie słychać barwy i tonu głosu rozmówcy. Prowadzenie takich rozmów to niezwykle trudna umiejętność. Trochę ułatwiają nam to emotikonki.
Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę, że nie jest tak źle :)
Zdarza się, że niektórzy nie są w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy, pokonać tych trudności, podjąć próby wypracowania porozumienia. Bywają spory, które w efekcie sprawiają, że niektórzy czują się urażeni i postanawiają opuścić społeczność. Zawsze są to przykre momenty. Być może czasem jest w tym również nasza wina. Nie jesteśmy doskonali. Sami uczymy się, często na błędach. Życzę portalowi, żeby w kolejnym roku takich momentów było jak najmniej, zaś wszystkim kolegom, żeby z okazji tej rocznicy wszelkie wcześniejsze uprzedzenia, awersje i animozje straciły swoją moc.

Wszyscy wiemy, że bez filmów Luka nie byłoby tego wszystkiego. To one sprawiają, że dołączają do nas nowi użytkownicy. To one umilają nam czas po pracy.
Życzę zatem Lukowi dobrej kondycji, siły, chęci i nowych pomysłów, żeby nadal tworzył swoje produkcje :)
Luk, nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał również tej okazji, żeby Cię zdopingować do poprawienia tych artykułów na stronie głównej ;-) :-D
No, dawaj! Z okazji 2 rocznicy SiG! :-D

Chyba trochę przydługie te życzenia. Nie wiem czy będę miał o czym pisać za rok :)

Wszystkiego najlepszego!
Pozdrawiam
Mateusz