Autor Wątek: Na ryby - woj. Łódzkie  (Przeczytany 255228 razy)

Offline Dzidek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #90 dnia: 06.03.2015, 12:37 »
A był kotoś z was na łowisku u Kacpra w sokolnikach koło ozorkowa?

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #91 dnia: 13.03.2015, 21:09 »
Pozwolę sobie przedstawić łowisko k.Lutomierska woj.łódzkie.

http://www.wedkuje.pl/lowisko,zofiowka,80954

Jesienią wpuszczono do zbiornika ok 600 kg karpi ,w dniu 12.03.2015 ok. 350 kg karpi i 150 kg. amurów.
Są jeszcze stare karpie grubo powyżej 10 kg i  większe amury .Łowisko istnieje wiele lat (nie wiem ile dokładnie )ale nikt nie pamięta kiedy i czy w ogóle była spuszczana tam woda(skrywa swoje okazy).Od siedmiu lat zajmuje (opiekuje )się nim grupa pasjonatów .W minionym sezonie trafiały się sumy powyżej 15kg na kulki proteinowe (przyłów karpiowy) .Swoimi sukcesami nie bardzo chwalą się stali bywalcy mieszkańcy Lutomierska ,Pabianic i Łodzi,różnie to tłumaczą moim zdaniem boją się konkurencji nikt nie lubi (zwłaszcza starsze osoby )jak ktoś zajmuje JEGO miejsce .
Zdjęcia znajdziemy w galerii ,regulamin itp .
Niestety nie ma opłat jednodniowych ,obowiązujące mogą wydawać się wysokie ,ale pozwolenie jest na cały rok w dzień i w nocy.
Plusem jest to że na zawody organizowane przez Koło nie jest wymagana wkładka ,ryby są  i tak wypuszczane (najbliższe 29.03.)

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #92 dnia: 18.03.2015, 11:43 »
zwir jak jest opłata na ten rok. i jak mozesz napisz jeszcze jaka technika tam łowisz :) i czy w weekendy tłoczno jest nad woda:)
Arek

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #93 dnia: 18.03.2015, 12:50 »
W tym linku są opłaty ,pod koniec.
Do zeszłej jesieni łowiłem tam tylko na zawodach spławikowych . Trzy ostatnie wypady nauka method feder ,jeden trafiony karp ,parę leszczyków.Wypady krótkie po trzy godzinki. Bardziej ambitne plany w tym roku testowanie methody i różnego rodzaju specyfików.
Osobiście troszkę bardziej odpowiada mi klimacik (bliżej natury) w porównaniu z Pacyfikiem .Na Pacyfiku też będę planujemy tam nawet dwa razy zawody kołowe,jest tam więcej ryb ,gospodarz dba o to ale jakoś .....
W weekendy po zarybianiu i po zimie można spodziewać się wielu chętnych .Po tej gorączce każdy znajdzie sobie stanowisko. Jeśli chcesz bliżej poznać wodę zapraszam na zawody 29.03.2015 w tym linku są szczegóły:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,zaczynamy-sezon-sportowy-2015,81555

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #94 dnia: 18.03.2015, 13:26 »
jako ze lowie dla przyjemności :) to przyjade "tylko" po kibicowac koledze z forum:) jesli czas pozwoli i uda mi sie autko załatwic :) bo swojego na ta chwile nie posiadam:(
hihi i wychodzi ze szukałem jakies wody blisko a tu prosze moje koło:) ma taka wode:) :P
Arek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #95 dnia: 25.04.2015, 06:30 »
Cicho sie w tym temacie zrobiło to go odswieże...  Dziś odwiedzę Kontrewers... I zobaczymy co tam się wyprawia ;). Byłem tak kilka lat temu i dobrze wspominam to miejsce.. Tka więc do później panowie. Połamania

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #96 dnia: 25.04.2015, 06:57 »
Byłem tam dwa tygodnie temu. Można wędkować tylko na pierwszym stawie po lewo, przez to robi się mało miejsca do wędkowania. Muszę poszukać chyba innego łowiska, gdzie nie będę się wkurzał, że ktoś siada 15m ode mnie. Chociaż nie wiem czy to u nas jest możliwe.
Podobno wpuścił trochę ryby. Ja złowiłem dwa karpiki takie około 2kg i kilka karasi, ale ładnych. Łowiłem na metodę z mixem wg. Luka. Najlepsze efekty miałem po zmieszaniu mixu z chlebem tostowym. Brania zanotowalem tylko na kulki tutti-frutti z Sonu.

Nie wiem czy wiesz ale miał w tym roku mieć zamknięte, a resztę stawów wydzierżawił, ale na szczęście nie zamknął  ;D
Połamania.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #97 dnia: 25.04.2015, 08:29 »
Widzę ze tutti frutti nie tylko na mojej wodzie dziala:) U mnie linom podpasowal ten smak a ananasowe karpiki ładnie zasysaja:)

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #98 dnia: 25.04.2015, 08:43 »
Ananasa niedawno właśnie kupiłem, ale jeszcze nie przetestowałem :) Żałuję, że nie miałem ze sobą mielonki - nie pomyślałem o niej, wypadło mi to z głowy. A miałem ochotę przetestować jej działanie....

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #99 dnia: 25.04.2015, 22:49 »
Też byłem tam 2 tygodnie temu a dokładnie w sobotę...  Ty siedziałeś w rogu po przekątnej od domu właściciela..? Jak tak to mijałeś mnie na tym samym brzegu jak skończyłeś łowienie... :) Tamtego dnia też siadły dwa karpie 2,5 i 3 kg i kilka mmalućkich linków.
Dziś już gorsze wyniki bo karpi i linków brak... Na mielonkę, kulkę żółtą, pomarańczową, różową, tutti frutti,  kuk,  kuku miód, dedendrobene, białe robaczki, pellet krill..... tylko karasie! Właściciel się skarżył że ryba nie bierze, dzisiaj nie sprzedał żadnej ryby! A od ponad tygodnia łącznie tylko 27 kg. No jak na to co podobno wpuścił to faktycznie szału nie ma.. Amur zaś pada i widziałem kilka sztuk do góry kołami.
Można łowić na dwóch stawach po lewej stronie tylko ten z drzewem jeszcze nie zarobiony w tym sezonie.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #100 dnia: 25.04.2015, 22:55 »
Coś mi się wydaję, mało tej ryby wpuścił. Bo jak sam mi powiedział otworzył na ten sezon bo ludzie nalegali. I pewnie też tak do tego podszedł, że wpuścił na "odczepne". Jednym słowem bez rewelacji...
Ja wtedy siedziałem na zachodnim brzegu.

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #101 dnia: 25.04.2015, 23:08 »
Powiedział że wpuścił tonę karpia i ileś tam amura ale jak pisałem Amur pada... Dwa tygodne temu nie było martwych ryb, może wpuścił coś w tym czasie?

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #102 dnia: 25.04.2015, 23:14 »
To siedzieliśmy na wprost siebie, ja siedziałem z kolegą.  Może następnym razem się spotkam.. ;)

Offline karola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #103 dnia: 09.05.2015, 23:41 »
;)Witajcie.; przygodę z wędkowaniem rozpoczęłam ponad rok temu.w wolnym czasie odwiedzam różne zbiorniki wodne i chętnie poznam osoby które chciałyby podzielić się wszelkimi informacjami a nawet i zorganizować wspólne wyprawy.Dodam że jestem z Tuszyna,mieszkam obecnie w Łodzi.Najwięcej czasu z wędką spędziłam nad zalewem sulejowskim i nie tylko..wciąż poszukuję nowych i ciekawych miejsc najlepiej w niedalekiej odległości od Łodzi.

elvis77

  • Gość
Odp: Na ryby - woj. Łódzkie
« Odpowiedź #104 dnia: 09.05.2015, 23:50 »
  Witaj Karola
Fajnie,że mamy wędkującą kobietę na forum.