Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750439 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3120 dnia: 12.10.2019, 23:00 »
Mikado.
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3121 dnia: 13.10.2019, 18:13 »
Nie kupuj tego, bo to nie żadne zamienniki drennana, tylko zwykły szajs, na dodatek w cenie parokrotnie zawyżonej. Sam takie trochę temu kupiłem za jakieś grosze. Na fotce z lewej drennan, z prawej to coś.

Tylko, to nie jest to samo.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3122 dnia: 13.10.2019, 19:36 »
Nie kupuj tego, bo to nie żadne zamienniki drennana, tylko zwykły szajs, na dodatek w cenie parokrotnie zawyżonej. Sam takie trochę temu kupiłem za jakieś grosze. Na fotce z lewej drennan, z prawej to coś.

Tylko, to nie jest to samo.

Pytanie brzmiało "czy pasują do foremek drennana" - pasują?

Ale niech tam, mam takiego dziadostwa nawet parę rodzajów, fotki poniżej. Po prawej drennan. Drugi z lewej - dziury, krętlik i wycięte żeberka moje.
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3123 dnia: 13.10.2019, 20:16 »
,,Panowie, a może ktoś ma link do zamienników koszyków do metody z drennana ? Chodzi o to żeby foremka pasowała"

,,Nie kupuj tego, bo to nie żadne zamienniki drennana, tylko zwykły szajs ‘’

Przedstawiasz foto ,a nad twoim wpisem jest link właśnie do tych podajników podobnych do Drenana różniących się
od Twojego zdjęcia, ale to szczegół.

Ten podajnik obok Drenana to chyba spód ma z jakiegoś metalu bo taki jasny. .


Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3124 dnia: 13.10.2019, 20:40 »
,,Panowie, a może ktoś ma link do zamienników koszyków do metody z drennana ? Chodzi o to żeby foremka pasowała"

,,Nie kupuj tego, bo to nie żadne zamienniki drennana, tylko zwykły szajs ‘’

Przedstawiasz foto ,a nad twoim wpisem jest link właśnie do tych podajników podobnych do Drenana różniących się
od Twojego zdjęcia, ale to szczegół.

Ten podajnik obok Drenana to chyba spód ma z jakiegoś metalu bo taki jasny. .

Coś się nie możemy dogadać. Obok jakiego mikado? To są właśnie dwa aliexpressowe koszyki po lewej, foremka też od nich, po prawej drennan. Oba mają dół z metalu, pierwszy z lewej bez pokrycia plastikiem, drugi z nałożonym plastikiem na metalowy spód. Takich koszyków na ali jest zatrzęsienie, sam parę kupiłem jak widać, za dużo mniejsze pieniądze niż te z linka, i w znakomitej większości (tak jak te na fotce) NIE PASUJĄ do foremek drennana (a chyba to był priorytet Kolunia. Chyba, że się je kolanem dopchnie ;) :beer:
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3125 dnia: 13.10.2019, 21:17 »
Coś się nie możemy dogadać. Obok jakiego mikado?
Wcześniej na 1 Twojej fotce.

fotki poniżej. Po prawej drennan. Drugi z lewej - dziury, krętlik i wycięte żeberka moje.
  2 fotka , a pierwszy to jest ten podajnik z Ali, zgadza się?



Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3126 dnia: 13.10.2019, 21:42 »
Coś się nie możemy dogadać. Obok jakiego mikado?
Wcześniej na 1 Twojej fotce.

fotki poniżej. Po prawej drennan. Drugi z lewej - dziury, krętlik i wycięte żeberka moje.
  2 fotka , a pierwszy to jest ten podajnik z Ali, zgadza się?

Nie, na moich obu fotkach nie było żadnego mikado, tylko:

- (pierwsza fotka) koszyk drennan + foremka drennan i koszyk z ali + foremka z ali,
- (druga fotka) dwa różne koszyki z ali (jeden z nich trochę przerobiony przeze mnie, wycięte żeberka i wywiercone dziury) z jedną foremką z ali (oba mają taką samą)  i koszyk drennan

ale chyba wiem, skąd jest rozjazd poznawczy - z dialogu:
"A masz może jakieś zamienniki na Ali godne uwagi ?"
"Nie szukałem. Przeszedłem całkiem na mikadowskie douglasy i gra."
"Ori czy z Ali ?"
"Mikado." - i tu pojawia się owo tajemnicze "Mikado", będące odpowiedzią na pytanie "oryginalne mikado czy z aliexpress?" ;)

Używam zwykłych mikado douglas, kupowanych w naszych sklepach, a nie jakichś podobnych z aliexpress.

Chyba mamy teraz jasność :thumbup: :beer:
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3127 dnia: 13.10.2019, 23:05 »
Używam zwykłych mikado douglas, kupowanych w naszych sklepach, a nie jakichś podobnych z aliexpress.

Ja wcześniej też używałem podajników Mikado.
Po zakupie na Ali i porównaniu stwierdziłem że są identyczne.Różnią się tyko kolorem farby -zieleń ( Mikado są jaśniejsze)
Mikado kupiłem u nas w blistrze z foremką, z tyłu czytam a tam Made in China.Myślę że Drenan też sprowadza z Chin i firmuje
swoją nazwą ,a za firmę trzeba więcej zapłacić .Ileś postów wstecz opisywałem (podawałem wymiary,zdjęcia) podajniki z Ali.
Ludzie myślą że kupują sprzęt czy akcesoria firmowe Mikado, Jakson,Mistral itp,a tu nie, te firmy sprowadzają  to z  Chin
Stąd takie duże podobieństwo z Ali.

Większość akcesoriów zamawiam na Ali późną jesienią i mam na następny sezon.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3128 dnia: 14.10.2019, 06:47 »
Ja coraz mniej zamawiam z ali - ceny bardzo wzrosły, coraz mniej jest przedmiotów z wliczoną przesyłką (i są często dużo droższe od tych, do których trzeba przesyłkę doliczyć ;D ), a na allegro (z przesyłką smart, super sprawa) coraz częściej jest tak samo, albo nawet taniej (te same przedmioty).
Jaxon, Mikado itp oczywiście też sprzedają chińszczyznę - ale przynajmniej wiem, co zamówię, a z ali często są niespodzianki z rodzajem, gramaturą, jakością, długo się czeka itp. Koszyki douglas można kupić już na allegro za ok 5zł, w całym sezonie straciłem ich może ze 4, więc po prostu nie opłaca mi się kombinować. Niekoniecznie muszą być douglasy - można nastawić się na jakieś inne i obczajać promocje.

Poza tym, chińczycy uczą się kombinować - często w wyszukiwaniu są oferty free shipping (z zaznaczonym takim kryterium wyszukiwania), po kliknięciu na nie jednak okazuje się, że przesyłka jest jednak płatna. Jakiś bug systemu, albo trick sprzedawców. Dają też do wieloprzedmiotowych ofert jakiś drobny i tani badziew (cena jest widoczna wtedy jako od-do), przez co sortowanie po najniższej cenie nie działa, taka oferta wskakuje na początek. Trzeba się naszukać - a za tę cenę szkoda mi czasu.

Aha, żeby była jasność - douglasy też nie pasują do foremek drennan ;D Przeszedłem na nie łącznie z ich foremką.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3129 dnia: 14.10.2019, 10:34 »
: dziękuję za odpowiedź Panowie.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3130 dnia: 14.10.2019, 18:23 »
Marcin!
Zamawiam jak jest dobra cena,po sezonie.U siebie w stacjonarnym sklepie kupiłem 2 podajniki Mikado 20g w blistrze za
21zł , po tygodniu zostały w wodzie, a na Ali za tą kasę mam 6szt.  Tylko trzeba przypilnować,co jakiś czas cena się zmienia.

Na dole te pseudo Drenana ,taniej z przesyłką nie kupisz.
Żeby nie być gołosłownym- foto.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3131 dnia: 14.10.2019, 18:39 »
Marcin!
Zamawiam jak jest dobra cena,po sezonie.U siebie w stacjonarnym sklepie kupiłem 2 podajniki Mikado 20g w blistrze za
21zł , po tygodniu zostały w wodzie, a na Ali za tą kasę mam 6szt.  Tylko trzeba przypilnować,co jakiś czas cena się zmienia.

Na dole te pseudo Drenana ,taniej z przesyłką nie kupisz.
Żeby nie być gołosłownym- foto.

No to ja wierzę, że można, tylko piszę, że nie zawsze chce mi się w to bawić :) Podajniki douglasa po 10,50 to cena faktycznie mało promocyjna ;D ja kupuję je po ok 5zł z przesyłką "smart".
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3132 dnia: 14.10.2019, 18:42 »
Marcin!
Zamawiam jak jest dobra cena,po sezonie.U siebie w stacjonarnym sklepie kupiłem 2 podajniki Mikado 20g w blistrze za
21zł , po tygodniu zostały w wodzie, a na Ali za tą kasę mam 6szt.  Tylko trzeba przypilnować,co jakiś czas cena się zmienia.

Na dole te pseudo Drenana ,taniej z przesyłką nie kupisz.
Żeby nie być gołosłownym- foto.

No to ja wierzę, że można, tylko piszę, że nie zawsze chce mi się w to bawić :) Podajniki douglasa po 10,50 to cena faktycznie mało promocyjna ;D ja kupuję je po ok 5zł z przesyłką "smart".
No to bardzo fajna cena :) a można namiar ? ;)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3133 dnia: 14.10.2019, 18:43 »
A proszę Cię bardzo, np tu: https://allegro.pl/oferta/koszyczek-mikado-douglas-l-20g-8103692828

Bywają tańsze, trzeba poszukać/poczekać na wyprzedaż.
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3134 dnia: 14.10.2019, 18:59 »
No właśnie, kupiłem identyczne ,ale nie wiedziałem że ma taką nazwę.
Też za 2 szt prawie 2 dychy.Na Ali takich nie spotkałem ,są 20g ale te szersze.
A co powiesz na ten zestaw,pierwszy A, cenowo aż mnie korci.Też coś jak chyba Drenan. Szuflada mi się już nie zamyka,chyba jestem ,,Alicholikiem"
Ta foremka chyba jest więcej warta.

https://pl.aliexpress.com/item/4000216190367.html