Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750612 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4020 dnia: 28.01.2021, 18:04 »
Cła nie doliczą.

Bo?
Cło jest naliczane od kwoty powyżej 150 euro.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4021 dnia: 28.01.2021, 18:08 »
I na to liczy sprzedający właśnie, że nie otworzysz sporu w tym czasie.
A dlaczego mam otwierać spor? Wydałem 12zł ( wiązarka do pętelek, wiązarka do haczyków i 20szybko złączek).
Towar otrzymałem, gwarancja mi niepotrzebna.
Na Ali kupuję drobiazgi,  u nas za to więcej kosztuje przesyłka.
Dokładnie to samo robię - za krętliki w PL firmowane jakąś znana firmą zapłaciłem 8 zł za 10 szt. - identyczne (pewnie ta sama fabryka) w CHrL kupiłem 3,5 zł z przesyłka za 100 szt.
Co do cła - na ok 30,40 paczek z chin, cło itd zapłaciłem raz - kupiłem żonie letnie sukienki - 6 szt. różnych ale w jednej paczce były po 15-20 zł - chyba przyczepili się do ilości, bo zapłaciłem łącznie coś 86 zł (z tego opłata dla poczty chyba 26 zł za przelew) teraz za sukienki 120 zł + 90 zł opłat - 210 zł - za 6 sukienek - 35 zł za szt. - no q...wa nawet po cle było taniej :)
Nie kupuje w chinach wędek - boje się ze przyjdą drzazgi i kołowrótków - niefirmowe na targu tez kupie w podobnej cenie co w chinach.
Za to pierdoły, drobiazgi typu haczyki, spławiki,  krętliki ciężarki - jak najbardziej cena 10, 15 razy niższa niż w PL... 
   

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4022 dnia: 28.01.2021, 18:13 »
Chyba się nie rozumiemy. Mi chodzi o link który dałeś do kołowrotków. Jeśli zapomnisz otworzyć sporu w trakcie ochrony kupującego to stracisz pieniądze, a na to zapewne liczy ten "sprzedający".
Czy Ty naprawdę nic nie kupowałeś z Ali?
Sprzedawca gwarantuje Ci ochronę aż do momentu otrzymania przesyłki.
Jeżeli ten okres się  zbliża sam Ci przedłuży ochronę do 14 dni(nie czytałeś postów wyżej o ochronie kupujących)
Po otrzymaniu towaru możesz otworzyć spór (jeżeli masz powód)do 15 dni.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4023 dnia: 28.01.2021, 18:17 »
Cło jest naliczane wówczas gdy celnik uzna, że ten towar jest tyle wart, aby nałożyć na niego cło zgodnie z przepisami, a nie to co sobie sprzedawca lub Wy zadeklarujecie. Poza tym cudów nie ma. Sprzedawca ten pojawił się 12 stycznia tuż przed nowym rokiem i sprzedaje po taniości sprzęt, który nawet w chińskich sklepach, po noworocznych przecenach, jest wart znacznie więcej :beer: Trzeba więc przemyśleć ten zakup. Tuż przed chińskim nowym rokiem pojawia się bowiem cała masa oszustów, którzy szukają frajerów, więc radzę uważać i przeczytać też dokładnie regulamin serwisu żeby potem nie płakać.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4024 dnia: 28.01.2021, 18:19 »
I na to liczy sprzedający właśnie, że nie otworzysz sporu w tym czasie.
A dlaczego mam otwierać spor? Wydałem 12zł ( wiązarka do pętelek, wiązarka do haczyków i 20szybko złączek).
Towar otrzymałem, gwarancja mi niepotrzebna.
Na Ali kupuję drobiazgi,  u nas za to więcej kosztuje przesyłka.
Dokładnie to samo robię - za krętliki w PL firmowane jakąś znana firmą zapłaciłem 8 zł za 10 szt. - identyczne (pewnie ta sama fabryka) w CHrL kupiłem 3,5 zł z przesyłka za 100 szt.
Co do cła - na ok 30,40 paczek z chin, cło itd zapłaciłem raz - kupiłem żonie letnie sukienki - 6 szt. różnych ale w jednej paczce były po 15-20 zł - chyba przyczepili się do ilości, bo zapłaciłem łącznie coś 86 zł (z tego opłata dla poczty chyba 26 zł za przelew) teraz za sukienki 120 zł + 90 zł opłat - 210 zł - za 6 sukienek - 35 zł za szt. - no q...wa nawet po cle było taniej :)
Nie kupuje w chinach wędek - boje się ze przyjdą drzazgi i kołowrótków - niefirmowe na targu tez kupie w podobnej cenie co w chinach.
 :thumbup:
Wykombinowali że kupujesz na handel.
   

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4025 dnia: 28.01.2021, 18:22 »
Chyba się nie rozumiemy. Mi chodzi o link który dałeś do kołowrotków. Jeśli zapomnisz otworzyć sporu w trakcie ochrony kupującego to stracisz pieniądze, a na to zapewne liczy ten "sprzedający".
Czy Ty naprawdę nic nie kupowałeś z Ali?
Sprzedawca gwarantuje Ci ochronę aż do momentu otrzymania przesyłki.
Jeżeli ten okres się  zbliża sam Ci przedłuży ochronę do 14 dni(nie czytałeś postów wyżej o ochronie kupujących)
Po otrzymaniu towaru możesz otworzyć spór (jeżeli masz powód)do 15 dni.
Sprzedawca który chce cię oszukać gwarantuje ci ochronę? Kupowałem nie raz, problemów nie miałem. Nieraz termin dostawy mijał i musiałem otwierać spór żeby odzyskać pieniądze, a po jakimś czasie paczka i tak przychodziła. A co by było gdybym sporu nie założył a paczka by nie doszła? Kto wtedy według ciebie zwróciłby mi pieniądze?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4026 dnia: 28.01.2021, 18:34 »
usługi
"7-dniowa ochrona kupującego" - towaru zapewne nie wyśle a jak spóźnisz się z otwarciem sporu to kasa przepada.

To gdzieś ,coś nie doczytałeś i nigdy nic nie kupiłeś na Ali bo oszukują i nie zwracają pieniędzy.

GWARANCJA ZWROTU PIENIĘDZY.

https://sale.aliexpress.com/pl/__pc/v8Yr8f629D.htm?

Przecież ten regulamin można o kant tyłka rozbić. Są tam takie debilizmy, że głowa boli. Poza tym jak klikam w zasady i warunki, to nic nie wyskakuje :) W ofercie jest mowa o "7-dniowej ochronie kupujących". W dodatku zasadą jest, że chińskie przepisy Ali chronią kupujących tylko i wyłącznie gdy sprzedawca jest uczciwy i zależy mu na dalszym handlu na Ali. Jak będzie oszustem to możecie mieć duże problemy z odzyskaniem kasy, bo Ali się na Was wypnie.

Najlepsze są tam takie sformułowania.

"Sprzedający musi spełniać wszelkie odnośne wymagania prawne (gwarancje, zwroty itd.), które mają zastosowanie w zależności od lokalizacji klienta. Na przykład w większości krajów UE będziesz mieć 2 letnią prawną gwarancję zgodności i 14 dni na zwrot towaru (należy jednak pamiętać, że w przypadku zwrotu klient ponosi koszty zwrotu towaru do sprzedającego)."


Przecież to jest tylko formułka, która nijak ma się do rzeczywistości. Nie wiem jak chcecie pozwać Chińczyka, które się wypnie na Was i stwierdzi np. że nie zrealizuje gwarancji. Pojedziecie do Chin i go pozwiecie ? Cała masa osób już miała problemy w Polsce z oszustami z Ali i nie wszyscy odzyskali kasę.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4027 dnia: 28.01.2021, 19:03 »
Chyba się nie rozumiemy. Mi chodzi o link który dałeś do kołowrotków. Jeśli zapomnisz otworzyć sporu w trakcie ochrony kupującego to stracisz pieniądze, a na to zapewne liczy ten "sprzedający".
Czy Ty naprawdę nic nie kupowałeś z Ali?
Sprzedawca gwarantuje Ci ochronę aż do momentu otrzymania przesyłki.
Jeżeli ten okres się  zbliża sam Ci przedłuży ochronę do 14 dni(nie czytałeś postów wyżej o ochronie kupujących)
Po otrzymaniu towaru możesz otworzyć spór (jeżeli masz powód)do 15 dni.
Sprzedawca który chce cię oszukać gwarantuje ci ochronę? Kupowałem nie raz, problemów nie miałem. Nieraz termin dostawy mijał i musiałem otwierać spór żeby odzyskać pieniądze, a po jakimś czasie paczka i tak przychodziła. A co by było gdybym sporu nie założył a paczka by nie doszła? Kto wtedy według ciebie zwróciłby mi pieniądze?

Masz rację, ale nie można każdego sprzedawcę z Ali mierzyć jedną miarką.
Terminów trzeba pilnować aby uniknąć niespodzianek.
3 lata temu trafiłem na śmieszną ofertę, liczyłem się z tym że sprzedawca się pomylił (przewalutowanie),kupiłem.
Była to silikonowa krewetka do spinningowania ,cena ? 0,01$ z przesyłką.
Już nawet zapomniałem, po ok. 2 miesiącach doręczyciel przyniósł mi bąbelkową kopertę, w środku w foliowym woreczku krewetka.
Byłem zaskoczony, jak sprzedawca dał radę wysłać tyle kopert z zawartością.
Oferta, -była to promocja, można było kupić tylko 1 szt. Kupując to było złożone ok.400 ofert.
Następnego dnia ponad 3000.Zaslugiwało to na duże współczucie dla tych ,,małych pracowitych żółtych rączek"
Na miejscu sprzedawcy miałbym to głęboko w d....  ,a jednak przesyłkę za 4 grosze otrzymałem.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4028 dnia: 28.01.2021, 19:08 »
Wiele takich ofert było z tym, że były to limitowane oferty i mogłeś kupić np 1 sztukę tylko. Ten sprzedawca od kołowrotków poluje na jeleni i ludzi którzy nie otworzą sporu na czas, tyle.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4029 dnia: 28.01.2021, 19:11 »
Wiele takich ofert było z tym, że były to limitowane oferty i mogłeś kupić np 1 sztukę tylko. Ten sprzedawca od kołowrotków poluje na jeleni i ludzi którzy nie otworzą sporu na czas, tyle.
Nie chodziło mi o limitowaną ofertę, a o śmieszną cenę.
Zapiszę sobie link do tych ofert, po ok 10 dniach powinny być jakieś komentarze, zobaczymy.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4030 dnia: 28.01.2021, 19:22 »
Uważam że to próba oszustwa i selektor ma racje, gościu się obłowi a kupującym zostanie zawiadomienie o umorzeniu śledztwa. Widziałem ceny hurtowe Shimano na Polske i nie wierze żeby w Chinach kupowali tak tanio Shimano czy Daiwa.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4031 dnia: 28.01.2021, 19:26 »
Uważam że to próba oszustwa i selektor ma racje, gościu się obłowi a kupującym zostanie zawiadomienie o umorzeniu śledztwa. Widziałem ceny hurtowe Shimano na Polske i nie wierze żeby w Chinach kupowali tak tanio Shimano czy Daiwa.
Ceny hurtowe to 45-50% ceny detalicznej. Raczej nie jest to jakaś tajemna wiedza.

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4032 dnia: 28.01.2021, 20:45 »
Cytat z pewnego forum o aliexpress:

"Kolego to jest Fake! Ten sklep jest nowy i kawał z niego skur.......Specjalnie obniżył cenę markowych produktów, żeby zrobić sobie historię zamówień. Ja tydzień temu na próbę zamówiłem od nich plecionkę gdyż domyślałem się, że nie wyślą i chciałem o tych skur.... post Wam zrobić. Plecionka oczywiście nie wysłana a sprzedawca się nie odzywa. To jest gnida najwyższych lotów, omijać z daleka."

Także uważajcie na siebie i trzymajcie się cieplutko :beer:
Kuba

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4033 dnia: 30.01.2021, 16:13 »
Znalazłem na innym Fotum.
Cytat.

,,Aż kurcze z ciekawości sprawdziłem ten sklep po numerze VAT francuskim. Z informacji które znalazłem w internecie wynika że jest to firma z branży IT zarejestrowana pod koniec listopada ubiegłego roku, na przedmieściach Paryża, na jakiegoś murzyna. Kapitał zakładowy 500 euro
Apo.lo (Nogent sur Marne, 94130) : siret, TVA, adresse... (lefigaro.fr)
Teraz jak nie kupicie, wyjdziecie na rasistów... "
Fajne, co?

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4034 dnia: 30.01.2021, 16:57 »
Bardzo. Można poprosić ten numer VAT?