Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750448 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4080 dnia: 03.02.2021, 05:38 »

Pisząc o tym sklepie uważałem ze tu nie ma przedszkolaków, tylko poważni ludzie. Każdy ma trochę ,,oleju w głowie' 'i nie da się nabrać na ten ,, Pic na wodę", pomyliłem się i zaczęły się osobiste wycieczki w moim kierunku. Jak małe dzieci. Nieładnie.

Weź głęboki oddech i poczytaj swoje posty na temat tego sklepu. Zdążyłeś kilka razy zmienić zdanie.
Myślę że wielu z nas zgodzi się z Pawłem, ja na pewno.

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4081 dnia: 03.02.2021, 06:54 »
Mam pytanie. Jak wybrałem przesyłkę do paczkomatu i jest już ona oclona w Warszawie zapewne to po jakim czasie po ocleniu powinna wylądować w wybranej przeze mnie maszynie inpost ?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4082 dnia: 03.02.2021, 07:14 »
Jak sobie w polskim magazynie poleży. Jak nie wpadnie pod stół lub szafkę... nie ma na to pytanie odpowiedzi. Ostatnio mój brat dostał przesyłkę ocloną w połowie grudnia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4083 dnia: 03.02.2021, 08:14 »
Jak sobie w polskim magazynie poleży. Jak nie wpadnie pod stół lub szafkę... nie ma na to pytanie odpowiedzi. Ostatnio mój brat dostał przesyłkę ocloną w połowie grudnia.

to mnie nie pocieszyłeś. Wierzyłem, że ich estymacja z trackera jest realna :( byle do marca doszło, bo wtedy muszę mieć ten bezpieczny klips co zamówiłem, bo wytrzebię cały zapas przyponów szybko.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4084 dnia: 03.02.2021, 08:22 »
W UK płaci się po doręczeniu albo przy odbiorze. Zależy im żeby dostać pieniądze i jest trochę szybciej. Kiedy nie trzeba dopłacać poczta działa tak jak wszędzie

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4085 dnia: 03.02.2021, 08:25 »
Mam pytanie. Jak wybrałem przesyłkę do paczkomatu i jest już ona oclona w Warszawie zapewne to po jakim czasie po ocleniu powinna wylądować w wybranej przeze mnie maszynie inpost ?

2021-02-02 13:33GMT+2Delivering
Przesyłka w lokalnym centrum dystrybucji



2021-02-01 11:00GMT+2
Wysyłka lokalną firmą przewozową


2021-01-27 07:00  (Liege Francja)
GMT+2
Clearing Customs
Przesyłka oclona


Teraz szybko lecą paczuszki mi równo 2 tygodnie od zamówienia :)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4086 dnia: 03.02.2021, 09:43 »
Trzy paczki dotarły w tym roku po dwóch tygodniach, ale na czwartą czekam od listopada i stale zmieni mi się termin na otwarcie sporu. Teraz zrobiłem sobie PrtScr tego terminu i jak minie to złożę reklamację na Ali. Całe szczęście że kwota niska więc nie zaboli gdyby przepadła.
Robert

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4087 dnia: 03.02.2021, 13:09 »
Witam!

Opowiem Wam jak mój rok się zaczął z zakupami z Aliexpress. Od kilku lat sporo zamawiam, nigdy nie było problemu z cłem, więc zamówiłem kołowrotek podlodowy - nie całe 118 zł. Po 3 tygodniach listonosz przyniósł zawiadomienie, że towar został zatrzymany w Lublinie w izbie celnej. Musiałem skontaktować się mailowo z nimi, przedstawić dowód zakupu, co dokładnie zamówiłem - może myśleli, że to droższy zakup.. Wszystko co chcieli wysłałem w załączniku. Na następny dzień odpowiedź o brakujących plikach. Myślałem, że skoro chcą kolejnych brakujących nie będę musiał płacić cła. W końcu dostałem zawiadomienie do zapłaty cła - prawie 50 zł... To po co ta cała zabawa z przesyłaniem plików o zakupionym sprzęcie? Więc drodzy koledzy i koleżanki - żeby urząd celny + poczta zarobili, wystarczy żeby każdą paczkę zatrzymywali do kontroli a kasa sama dodatkowa napłynie. Więc teraz zastanówmy się przy zakupie z Ali czy nam paczki nie zatrzymają i będziemy musieli dodatkowe pieniądze dopłacać, tak jak ja musiałem do tego nie drogiego kołowrotka... Jak to ktoś kiedyś napisał "Życie misiu, życie"

PS. na dodatek, zakupiłem drona, całe szczęście, że jego nie zatrzymali i nie musiałem dopłacać do tego interesu, ale niestety w Polsce zmieniły się przepisy na latanie dronem. Musiałem zaliczyć test, egzamin oraz zarejestrować go w ULC. Egzamin zdałem, licencję mam - to chociaż tyle dobrego! :)
Pozdrawiam


Witam, pamiętacie mój post wyżej? Z zatrzymaniem kołowrotka do oclenia. A więc jest tak, zamówiłem kołowrotek, ale ten który do mnie przyszedł jest całkiem inny niż na stronie u sprzedawcy. Napisałem do niego, że miałem problem, bo ze zdjęć co innego było zatrzymane do oclenia a co innego w sklepie. Napisałem, że kołowrotek nie zgodny z opisem, połowa z tworzywa sztucznego, a  miał być metalowy. Odpisał i w wiadomości stwierdził, że to ten sam kołowrotek tylko inny kolor. No ja nie wiem co on bierze, ale zobaczcie sami, że to jest całkiem inny model kołowrotka, niż zamówiłem. Odpisałem mu i czekam na odpowiedź, jeśli dalej będzie leciał w kulki, to składam spór o towar niezgodny z opisem.

Podaje też link do aukcji:
https://pl.aliexpress.com/item/33041174950.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.397d5c0ftkZg6c

A poniżej zdjęcia kołowrotka, który mi wysłał. I twierdzi, że to to samo, tylko inny kolor...
I na koniec, dlaczego mam być stratny skoro otrzymałem nie ten kołowrotek, który zamawiałem, więc chyba otworzę spór..

Pozdrawiam

Witam, pamiętacie moją historię z kołowrotkiem zatrzymanym przez urząd celny? Więc historia skończyła się tak, że otworzyłem spór o niezgodność towaru z opisem, pieniądze zostały mi zwrócone, bo jakby nie było 118 zł drogą nie chodzi a kołowrotek został w moim posiadaniu :) Więc walczcie o swoje póki tylko można! :)

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4088 dnia: 03.02.2021, 13:42 »
Trzy paczki dotarły w tym roku po dwóch tygodniach, ale na czwartą czekam od listopada i stale zmieni mi się termin na otwarcie sporu. Teraz zrobiłem sobie PrtScr tego terminu i jak minie to złożę reklamację na Ali. Całe szczęście że kwota niska więc nie zaboli gdyby przepadła.

Sprzedający ma możliwość zmiany czasu na dostawę. Kupujący też może z tego co pamiętam.

Wydaje mi się że możesz już otworzyć spór. Spróbuj

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4089 dnia: 03.02.2021, 13:45 »
Robert , zobacz czy Ci spór przejdzie ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4090 dnia: 03.02.2021, 14:40 »
Gdzie teraz wydłużenie terminu ochronnego jest? Bo chciałem wydłużyć, a już nie widzę tej opcji.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4091 dnia: 03.02.2021, 18:38 »
Chwila, bo zgłupiałem - Poldek podał link do podejrzanej aukcji jako ciekawostkę, a Wy zrobiliście z niego "pajaca" i naciągacza?

Ludzie, szanujmy się, nawet jeśli nie pałamy do siebie sympatią.
Jacek

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4092 dnia: 03.02.2021, 19:33 »
Szkoda słów, zwłaszcza jak się nie czyta poprzednich wpisów.

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4093 dnia: 03.02.2021, 20:14 »
Chwila, bo zgłupiałem - Poldek podał link do podejrzanej aukcji jako ciekawostkę, a Wy zrobiliście z niego "pajaca" i naciągacza?

Ludzie, szanujmy się, nawet jeśli nie pałamy do siebie sympatią.
Jacek, jak dla mnie już samo nazwanie kogokolwiek "pajacem" jest niedopuszczalne i powinien wpis być od razu skasowany a twórca napiętnowany, a dlaczego nie został? Tyle się mówi o wzajemnym poszanowaniu a takie wpisy się czyta.....
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4094 dnia: 03.02.2021, 20:21 »
Tomek, oczywiście masz rację, bo to karygodne. Na tego typu zachowania nie ma tutaj miejsca.
Jacek