Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750636 razy)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1350 dnia: 03.01.2018, 16:11 »
Słyszałem opinię, że MF je rozbiera, sprawdza i składa od nowa - zaletą jest na pewno "gwarancja", tylko pytanie czy jest ona aż tyle warta, skoro przebitka np. na centralki jest w granicach 100%.

Offline notebooker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Halinów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1351 dnia: 03.01.2018, 17:09 »
Kolego - nikt nie będzie sobie 4 liter zawracał na rozkręcanie każdego sygnalizatora i składanie ich na nowo. Kupujesz w PL dokładnie to samo urządzenie. Tyle w temacie.
Trochę handlowałem sprzętem z CN i wiem jak to wygląda od kuchni.

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1352 dnia: 03.01.2018, 20:40 »
Dzięki za odpowiedź :)
Chyba kupię zestaw 4+1 bo przebitka jest ogromna.

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1353 dnia: 04.01.2018, 02:13 »
kuba097 jakościowo jest to samiutko bo w Duxonie umie na Katowicach porównywałem kopia idealna

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1354 dnia: 04.01.2018, 07:10 »
https://pl.aliexpress.com/item/Convenient-4-Modes-ABS-6LED-3W-Portable-Camping-Tent-Light-Torch-Lantern-Flashlight-Hanging-Lamp-For/32800174877.html
Bardzo przyjemna latarka/lampka/z funkcją czerwieni. 12 zł czy niewiele więcej i bardzo fajna :)


 Ja mam zamiar zamówić tą lampkę https://pl.aliexpress.com/item/New-Solar-Outdoor-Light-15W-130LM-Solar-Lamp-Portable-Bulb-Solar-Energy-Lamp-Led-Lighting-Solar/32800290033.html

Troszkę droższa ale ladowarke można wykorzystać też do ładowania telefonu :)



Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.msg86601#msg86601


Mam tą żarówkę i polecam jak najbardziej, musze zamówić drugą i stanowisko w nocy będzie oświetlone jak ta lala ! :D a co do telefonu to nie chciało mi jakos ładować, za mało prądu dawało z tego solara...
Krzysztof

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1355 dnia: 04.01.2018, 09:09 »
Myślę, że to dokładnie ten sam sprzęt.
MF bierze je od tego samego producenta tylko masz inne pudełko / nadruk.
Już na pierwszy rzut oka widać, że to inny materiał i inne pokrętła.
Musiałbym wziąć do ręki i obejrzeć, żeby zaprzeczyć lub potwierdzić, że jest to samo 213.
JKarp
Edit
Na FB właściciel sygnałka dopisał uwagę, że dziwnie szybko kończy się bateria :( to znaczy, że to jednak nie jest to samo co 213 w którym bateria bez problemu daje radę cały sezon. Poza tym ten chyba jest bez odbiornika z centralki więc bateria tym dłużej powinna działać.

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1356 dnia: 04.01.2018, 09:16 »
kuba097 jakościowo jest to samiutko bo w Duxonie umie na Katowicach porównywałem kopia idealna

Kolega pisze, że porównywał i nie widać różnicy.
Mi też się wydaję, że na zdjęciu jest inny materiał niż w oryginale, dlatego zapytałem ;)

Offline notebooker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Halinów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1357 dnia: 04.01.2018, 09:26 »
Panowie jeżeli wierzycie, że Monster Fishing wykonuje to ustrojstwo dla siebie (w PL czy gdziekolwiek), następnie sprzedaje je u nas a jakiś azjata nieudolnie skopiował to cudowne rozwiązanie to jesteście w błędzie. Tak to nie działa - jest dokładnie odwrotnie.
U nas te sygnalizatory są sprzedawane jako Monster Fishing, gdzie indziej jako przykładowo "Fish Master" - produkuje to ta sama fabryka i wysyła z odpowiednim nadrukiem na pudełkach (przy zamówieniach np: kilku tysięcy sztuk).
Czemu komuś w jednym egzemplarzu wyładowuje się bateria? Nie wiem. Gdyby była to powszechna wada tego sprzętu to już dawno na aliexpress co drugi komentarz byłby z informacją, że bateria pada po 24h i feedback padłby na pysk. Dodatkowo kupujący dostałby zwrot (nie jak na allegro gdzie wysyłają Cię na drzewo).

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1358 dnia: 04.01.2018, 09:52 »
A kto napisał, że w Polsce ?
Tylko w Niemczech mają zgodę na sprzedaż 213 z opisem jako inny model znaczy marka i nazwa.
I gdzie wyczytałeś, że po 24 godzinach pada bateria?
Ja nie jestem przeciwniekiem Ali i robienia tam zakupów. Sam mam trochę gadżetów ale akurat ten sygnałek to ma kształt obudowy taki sam jak 213 i tylko tyle. Materiał jest inny, potencjometry inny kształt. Wiadomo, że Chińczyk podrobi wszystko mniej lub bardziej udolnie. Jednak pisanie, ze jest jak 213 to daleko idące nadużycie ;)
To produkt zrobiony na wzór 213. Jak myślisz dlaczego żaden Chińczyk nie podrabia FOX, Delkima ? Bo prawnicy tych firm śmiechem zabiliby tego, kto podrobiłby ten sygnałek.
JKarp

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Tomek

Offline qman21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1361 dnia: 04.01.2018, 14:06 »
Czy ktoś używał takiego ramienia i może podzielić się opinią?

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-1-7M-2-1M-Stainless-Steel-Telescoping-Fishing-Pole-Hand-Rod-Holder-Stand-Bracket/32806154428.html

Witaj.
Ja kiedyś kupiłem coś podobnego, tyle że na allegro i płaciłem 20zł za sztukę. Czy mi się sprawdziło? Hmm używałem kilka razy :P Można powiedzieć, że egzamin zdały, ale na 3+. Dlaczego? Ano dlatego, że te małe podpóreczki, które mają podpierać dolnik wędki składały się same, więc nie spełniały zanadto swojego zadania. Samo ramie ma ten plus, że dobrze wbite nie przenosi drgań, a i nawet pewien zakres regulacji jego wysokości jest. Tak więc musisz decyzję podjąć sam i jak się zdecydujesz na zakup to może najpierw lepiej ogarnij allegro. Pozdrowionka
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline qman21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1362 dnia: 04.01.2018, 14:12 »
Dzięki za opdpowiedź ;) :thumbup:

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1363 dnia: 04.01.2018, 16:26 »
Odnośnie do sygnalizatorów to taki artykuł właściciela Monster Fishing. Cały artykuł na:
 http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpx5x3x3x++l333xk+xpxhl3lkx6l3xkxkx3lkxxx6x+xyl3xll5x3x+xyx+xxxklxxyx+xcl3xcl5xkl+xc


Sebastian Krzciuk - Monster Fishing

Polskie czy Chińskie to dobre pytanie. To samo pytanie można by zadać czy Opel jest niemiecki? Ale do rzeczy, sprawa jest dość skomplikowana, bo począwszy od modelu MF-109, który kiedyś zaprojektowałem, to teraz modele MF-213 czy nowsze MF-2014 oraz inne produkty, które lada chwila wprowadzimy na rynek są projektowane w Polsce, czyli sam design, elektronika itd… to nasz projekt autorski, począwszy od wyglądu po funkcjonalność. Dalej zlecamy produkcje w fabryce w Chinach. Nigdy się nie kryłem że coś robimy w Chinach, robi tak mnóstwo firm i nie koniecznie z przyczyn ekonomicznych. Nie ukrywam że planuje też uruchomienie produkcji 100% w Polsce, lecz nie jest to takie proste jak by się wydawało. Wiele Polskich firm, z którymi rozmawiałem stwarza masę niepotrzebnych problemów, począwszy od wykonania formy, kończąc na elektronice. W Chinach jest to znacznie prostsze. W Polsce jest tak, że każdy nie ma pracy ale wszyscy są zarobieni i nie mają czasu na pracę. W internecie krąży wiele historyjek o naszej firmie, że coś tam kupujemy w Czechach, potem gdzieś coś. Chciałbym to zdementować całkowicie. Na dzień dzisiejszy projektujemy w Polsce a produkcje robimy w Chinach.
Co do awaryjności: czy jest plastikowe czy nie? Owszem jest plastikowe bo nasze obudowy w tym momencie wtryskujemy z tworzywa ABS, zaczynamy próby z PC czyli poli karbonu, ale to chyba nikogo aż tak bardzo nie interesuje. Jeśli chodzi o awaryjność, to nie mam odniesienia namacalnego jak się to ma w konkurencyjnych firmach. Natomiast rok 2014 zamknęliśmy na poziomie 2%, uważam że to super wynik!!! Z drugiej strony gdyby to było tak awaryjne, to osobiście bym tego nie sprzedawał, traktuję bardzo serio moją prace. Mam za dużo klientów w Polsce jak i za granicą aby pozwolić sobie na sprzedaż tandety!
Patrząc realnie, w dobie Internetu tak błyskawicznie przesyłanej informacji, sprzedaż tandety nie ma sensu bo rynek bardzo szybko to zweryfikuje. Zapewne gdyby tak było, to nie rozmawialibyśmy dzisiaj.
Polska to troszkę dziwny kraj, z jednej strony kochamy się w produktach z X krajów a innych nienawidzimy" bo" no właśnie bo ?
Nie chcę tu wymieniać kto, co i gdzie robi, ale np: w UK jest tak, że wiele firm chwali się spotkaniami z Chińczykami, zapraszają ich na targi itd. itd. Natomiast u nas jest tak, że jak Chińskie to musi być złe. Nie oszukujmy się, bo chyba z premedytacją chcemy sami siebie oszukiwać, lub nie widzieć tego.Nie przesadzę jak powiem że 90% sprzętu wędkarskiego pochodzi z Chin, Tajwanu, Indii. Potem my go kupujemy z pod brandu X jako, że z UK i jakoś nam to nie przeszkadza. Oczywiście wszystko ma swoją jakość większą lub mniejszą. Osobiście jestem bardzo świadomy tego co robię, zdaje sobie doskonale sprawę jakie mamy bolączki, to nie jest tak, że próbuję z kogoś robić wariata, będąc większym wariatem nie..., nie z pełną odpowiedzialnością.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #1364 dnia: 04.01.2018, 16:28 »
Kudoz dla Pana Sebastiana.
Krwawy Michał

Purple Life Matters