Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750423 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2505 dnia: 29.01.2019, 10:43 »
Tak na szybkiego:
Ceymar match - 160 zł + przysyłka

https://allegro.pl/oferta/okuma-ceymar-xt-match-30-rd-7684926094

Tylny hamulec ...


Ja mam tego baitfeedera :P

I jak wrażenia ? Może jakaś mała recenzja ?

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2506 dnia: 29.01.2019, 10:52 »

Ja mam tego baitfeedera
Mógłbyś porobic zdjecia i zrobic recenzje? Ogółem wart tej ceny?

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka


Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2507 dnia: 29.01.2019, 11:30 »
https://streamable.com/2aahw
link do pracy na sucho zaraz po otwarciu paki ;)
Używałem go tylko kilka razy do łowienia na trupka. Będę zamawiał jeszcze 2 rozmiar 6k do rzecznych feederów.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2508 dnia: 29.01.2019, 11:48 »
Wygląda zacnie. Szkoda, że nie handlują nimi w Polsce.

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka



Proszę używać znaków interpunkcyjnych i diakrytycznych.


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2509 dnia: 29.01.2019, 16:59 »
To nowy model.  Myślę, że niedługo pojawi się u nas w innej szacie graficznej i pod inną nazwą. Za to cena będzie o wiele wyższa niż na Ali. Też go kupiłem, ale mniejszy model do pickerka i mam podobne wrażenia jak Majki.
Wiesiek

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2510 dnia: 29.01.2019, 17:09 »
Pięknie wygląda! :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2511 dnia: 29.01.2019, 17:47 »
To nowy model.  Myślę, że niedługo pojawi się u nas w innej szacie graficznej i pod inną nazwą. Za to cena będzie o wiele wyższa niż na Ali. Też go kupiłem, ale mniejszy model do pickerka i mam podobne wrażenia jak Majki.
Kastking to firma z USA i raczej nie możliwe by sobie pozwolili na podrabianie  ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2512 dnia: 29.01.2019, 18:21 »
Fakt, siedziba firmy mieści się w USA:

"Their vision was fulfilled after graduation. On March 15, 2013, Eposeidon Outdoor Adventure, Inc. was launched and incorporated in the State of New York. The company name was drawn from E for ecommerce and Poseidon, the mythical Greek god and ruler of the seas; Outdoor Adventure stemmed from the team’s fun filled Finger Lake fishing trips".

Jeśli miejsce rejestracji firmy świadczy o jej rodowodzie, to tak, jest to firma amerykańska. Nie miejmy złudzeń, bo to odpowiednik firm działających w Polsce, takich jak Jaxon, Robinson, York i inne. Jeśli ta firma oferuje sprzęt podobny do sprzętu innych firm, to nie jest to plagiat, tylko standardowa procedura zakupu na zasadach wpisanych w OEM. Sprzęt spod znaku KastKing to stuprocentowa chińszczyzna. Ale firma amerykańska ;) Sprzęt lepszy, sprzęt gorszy, ale coś się dzieje. Jest to jakaś alternatywa dla wyrobów firm renomowanych. Nie ma powodów do narzekań, bo konkurencja wymusza rozwój.

Multiplikator KastKing Royale Legend kosztuje około 100 zł (za granicą), jest jednak naprawdę przyzwoity. Zadziwiająco przyzwoity, co niektórym trudno zaakceptować (100 zł!).
Jacek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2513 dnia: 29.01.2019, 19:30 »
Nie mam problemu z rodowodem firm, jeśli jakość jest odpowiednia a co ważniejsze parametr cena-jakość jest korzystny to czemu nie spróbować.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2514 dnia: 29.01.2019, 20:13 »
Miałem takie 3 kast-kingi, jednego starszego baitrunnera i dwa te nowe w wersji 4000.
Ich najlepsza zaleta to chyba płynny węglowy hamulec. Poza tym wszystko ok ale nie specjalnie super. Jeden miał troche luzy na korbie i chodził bardzo płynnie, drugi luzów nie miał ale chodził już trochę gorzej.
Fajne klipsy, wolny bieg płynni, działały ok, nawój bardzo dobry. Koło napędowe standardowe odlewane średniej wielkości, generalnie w środku nic super nie zaskakiwało ani nic nie wadziło.
Łozysk niby sporo ale Daiwa/Shimano i chyba nawet Ryobi (Ryobi Slam) na 4 chodzi o wiele płynniej.

Tomek

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2515 dnia: 29.01.2019, 20:49 »
Dokładnie, nic nadzwyczajnego. Masa łożysk z czego podobno część tylko na papierze + rozdmuchany marketing na Ali, a produkt zwyczajnie zwyczajny.
Posiadam 2 sztuki i teraz mądrzejszy o doświadczenie z Sharkim  biorę na Ali tylko duperele.
Z rzeczy, które mogę naprawdę polecić z czystym sumieniem z Ali to wędki Kuying i nie mówię tu o oklepanym Tetonie, którego ma pół internetów :D, ale o serii Conqueror i SuperLite, które posiadam.


Wujek Dobra Rada

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2516 dnia: 29.01.2019, 21:10 »


Multiplikator Kastking Royale Legend kosztuje około 100 zł (za granicą), jest jednak naprawdę przyzwoity. Zadziwiająco przyzwoity, co niektórym trudno zaakceptować (100 zł!).

Na jerkbait są wielkie batalie nt. tego, że to całkiem niezły mutlik za niewielkie pieniądze. Druga strona twierdzi trzeba wydać minimum 500-600 zł, żeby się nie rozpadło. Prawda jest zapewne pośrodku.

Mam w planach zakupić ich multiplikator. W Polsce w tej cenie nie można dostać czegoś sensownego, a do mojego łowienia by mi wystarczył.

Dokładnie, nic nadzwyczajnego. Masa łożysk z czego podobno część tylko na papierze + rozdmuchany marketing na Ali, a produkt zwyczajnie zwyczajny.
Posiadam 2 sztuki i teraz mądrzejszy o doświadczenie z Sharkim  biorę na Ali tylko duperele.
Z rzeczy, które mogę naprawdę polecić z czystym sumieniem z Ali to wędki Kuying i nie mówię tu o oklepanym Tetonie, którego ma pół internetów :D, ale o serii Conqueror i SuperLite, które posiadam.





To też zapewne prawda, ale tutaj przecież chodzi o efekt świeżości. Czegoś innego niż Ryobi, Shimano, Okumy... :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2517 dnia: 29.01.2019, 21:20 »


Multik też mam, używam do 150 gramowych przynęt :P :P :P

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2518 dnia: 29.01.2019, 21:30 »
O bulwa... :P
To ja chyba jednak jestem bardziej zboczony niż myślałem, bo pierwszą rzeczą jaką sprawdzam szukając multika, jest to z czego ma zrobioną ramę ;D
Wszystkie niemetalowe odpadają na starcie 8)
Wujek Dobra Rada

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #2519 dnia: 29.01.2019, 21:41 »
Mam w planach zakupić ich multiplikator. W Polsce w tej cenie nie można dostać czegoś sensownego, a do mojego łowienia by mi wystarczył.

Pamiętaj tylko, że ten KastKing Royale Legend dobrze współpracuje z przynętami od około 15 g. To nie jest sprzęt do lekkich przynęt (waga szpuli powyżej 20 g, a to sporo).

Można zacząć zabawę od najtańszych multiplikatorów Shimano, są to (od najtańszego): Caius A 150/151, Caenan 150/151 i Casitas 150/151. Najtańszy kosztuje od 260 zł, Casitas od 320 zł (ten jest bardzo przyzwoity, śmiga jak głupi).

To ja chyba jednak jestem bardziej zboczony niż myślałem, bo pierwszą rzeczą jaką sprawdzam szukając multika, jest to z czego ma zrobioną ramę ;D
Wszystkie niemetalowe odpadają na starcie 8)

Czyli Shimano Chronarch CI4+ odpada? ;)
Jacek