Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750609 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3165 dnia: 31.10.2019, 01:14 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Koszyczki ms range czy Browninga są tak śmiesznie tanie w Drapieżniku, że nie trzeba szukać za wielkim murem...
[/b]

Porównywalne po 5 szt., ale z Ali na 4 dobre browary zostanie, a ryba i tak się nie pozna że to nie Browning.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3166 dnia: 31.10.2019, 06:16 »
Czy to na pewno te same koszyki? Co do kołowrotków to nie zgodzę się z Tobą. Skoro kochasz Ali to nie potrafisz być obiektywny. Kastking sprzedawał taki kołek w nazwie Summer czy coś. Za ok 65 zł. Kupiłem go z ciekawości do testów dla teścia. Jak za taka cenę ok, ale później miałem w ręku ten sam model tylko sygnowany Dragon i najlepsze, ze był w podobnej cenie (chyba z dychę droższy). Drugi kołek jaki kupiłem to Kastking Sharky II. Za około 175 zeta. Hamulec to jakaś porażka w tym kołowrotku. Jakoś kręci, ale za ta cenę miałbym Ecushime, która jest mega jako kołek budżetowy. Z gwarancja się nie zgodzę, bo jest potrzebna. Kołowrotki  tez się psują. Nie trzeba z niej korzystać. Poza tym, skoro nie widzę różnicy w cenie, to chyba dać lepiej zarobić nam Polakom, przy sprzedaży detalicznej niż Chinolowi.

Nie neguje Ali bo kupuje tam np. stopery, mam haczyki (niezłe), krętliki z szybka wymiana które u nad są horrendalnie drogie. Ale nie wszystko to okazja, bo często nasi hurtownicy biorą w takich ilościach, ze zakup na Ali się nie opłaca.

Koszyki do metody można znaleźć tanio na Allegro, i cena jest podobna do tej z Ali. Jakość tez bo to ten sam producent😀

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3167 dnia: 31.10.2019, 06:30 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Koszyczki ms range czy Browninga są tak śmiesznie tanie w Drapieżniku, że nie trzeba szukać za wielkim murem...
[/b]

Porównywalne po 5 szt., ale z Ali na 4 dobre browary zostanie, a ryba i tak się nie pozna że to nie Browning.

Żeby była jasność. Ja nie neguje alie, ba sam kupiłem tam kilka rzeczy i sa ok. Ale...

Po pierwsze jest tam za mało różnorodności, rodzajów koszyczków jest bardzo mało i jeśli chodzi o budowę i konstrukcje to są to jakieś dziwactwa (pewnie chodzi o patenty i takie tam...). Ten zasugerowany przez Ciebie też nie budzi mojego zaufania. Za dużo ciężaru z przodu co może powodować jego przechylanie albo krzywy opad...

Są w Drapieżniku tańsze koszyczki niż ten który znalazłeś. Nie będe tu linkowac, mam mało czasu i pisze na szybko.
Przesylka zaczyna się od 10 złotych, to raz. Dwa, z reguły stali klienci mają zniżki, ja mam 9 procent stałe, więc znowu cena końcowa maleje o kilka złotych... Po trzecie rzadko kiedy kupuje się tam 5 koszyczków i wychodzi... Zamówienie ponad 300 zł i masz przesyłkę gratis. Ja kompletujac sprzęt kupowałem też koszyczki i podajniki, i korzystałem z całej gamy upustow i rabatów...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3168 dnia: 31.10.2019, 07:49 »
Azymut, dokładnie jak piszesz, ale dla mnie najważniejszym plusem jest to ze jak zamówisz(w kraju) to masz je prawie że natychmiast, a nie musisz czekać, bóg wie ile i czy w ogóle przyjdą, a może jeszcze przyjdzie zapłacić cło.

poldek3254
Poza tym, te z alli wychodziły by drożej, niż z "D" gdy by nie były w promocji, + założenie takie, jakie przyjął Azymut, ze raczej 99% ludzi, robiące zakupy w "D" dobija do tych 300zl.

A do tego, porównujesz koszyk w wersji S, do wersji XL.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3169 dnia: 31.10.2019, 19:36 »
Witam.
Nie łowię na koszyki,łowię metodą.Z koszykami nie jestem w temacie.Tak tylko porównałem.
Na Ali kupiłem sporo podajników i twierdzę że  nie są gorsze od dostępnych u nas.Zakupy robię w listopadzie i mam na następny sezon.
Zobaczymy jakie ceny zaserwuje nam Ali na 11.11.-promocja.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3170 dnia: 31.10.2019, 19:39 »
Nie ma się co spierać, czy lepiej kupować z Ali czy z kraju. Do każdego zakupu należy podejść z głową i z ołówkiem w ręku.

Często kupuję z D. w wartości poniżej darmowej wysyłki i płacę 10 zeta za odbiór w paczkomacie na drugi - trzeci dzień. Przy zakupie za 150 zł, te 10 za wysyłkę to 7%, rekompensowane przez rabat z tytułu konta premium.

Kupiłem również parę rzeczy na Ali i jestem zadowolony.
Np. Echosondę LUKY za niewiele ponad 200 zł. Do moich potrzeb wystarczająca a nawet lepsza od ciężkiego Deepera. Można nią miotać każdym feederem. Na polskim rynku TA SAMA na Allegro jest znacznie droższa. Nie ma sensu kupowanie dokładnie tego samego w Polsce, co jest oferowane na Ali.
Gumki  do metody i inne drobiazgi z Ali też są super.
Ali wlicza sobie koszty dostawy do kosztów ogólnych, co przekłada się na ceny ale nie nalicza kosztów wysyłki do każdego drobiazgu, co jest bardzo korzystne przy zakupie pojedynczych drobnych zakupów.

Co do zakupów trochę droższego sprzętu na Ali to producent może być ten sam, co w przypadku produktów sygnowanych europejską marką. Może ale nie musi. Zakup na Ali to więc trochę loteria. Decydując się na taki zakup, nie liczyłbym więc na serwis i gwarancję. Przyjąłbym, że jak trafię na wadliwy egzemplarz to wyrzucam go i kupuję nowy. Albo i nie :-\
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Grzegorz 969

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3171 dnia: 31.10.2019, 20:15 »
Kolego Tomba możesz parę słów powiedzieć jak sprawuje się ta sonda .Chodzi mi o rozpoznanie dna, głębokości łowiska,roślinność-czyli typowe rozpoznanie dna?
Pozdrawiam Grzegorz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3172 dnia: 31.10.2019, 22:02 »
Kolego Tomba możesz parę słów powiedzieć jak sprawuje się ta sonda .Chodzi mi o rozpoznanie dna, głębokości łowiska,roślinność-czyli typowe rozpoznanie dna?
Ciężar sondy - ok 40 g
+ Możliwość zarzucenia każdym feederem. Zarzucasz, znajdujesz odpowiednie miejsce, klipujesz żyłkę, zmieniasz sondę na podajnik/koszyk i łowisz.
- Mała waga i duża, w stosunku do podajnika/ciężarka, wielkość pozwala na zarzuty na oko max. 40 m.  Na tej odległości ma zawsze zasięg. Nie stosowałem łódek do wywożenia, więc nie mogę stwierdzić maksymalnego zasięgu.

Głębokość łowiska.
Według mnie, co dla mnie najważniejsze, pokazuje dobrze. Ze względu na szeroki kąt stożka sonaru - 90o, nie pokaże niewielkich zagłębień. Z kolei wystarczą szersze zarzuty do zgrubnego przeczesania łowiska.

Charakter dna - piasek, muł roślinność.
Nie potrafię zinterpretować szarych obszarów na dole ekranu (monochromatycznego), nie staram się i nie ufam.

Wskazania ryb
O dziwo nieźle pokazuje obecność ryb w toni. Przy dnie to nie wiem, czy jakiś sonar jest w stanie to pokazać, odróżnić rybę od gałęzi. To w końcu nie kamera ale dość przeciętny sonar, który interpretuje odbicia fal od napotkanych przeszkód.

P.S. Nie mam porównania do innych echosond.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3173 dnia: 01.11.2019, 07:58 »
Charakter dna także prawdopodobnie pokazuje.
Im szersza i jaśniejsza kreska pokazująca dno, tym ono jest bardziej muliste.
Jeśli kreska jest wyraźna i cienka, dno jest twarde.
Badyle pokarze w taki sposób, że nie będzie prawie wcale widocznej kreski dna, a będzie takie szerokie szare "cuś".
Mam sondę eagle cuda 168, której używałem do pychówki zanim mi ukradli :'(.
Ona ma właśnie monochromatyczny wyświetlacz stąd wiem.
Paweł.

Offline Grzegorz 969

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3174 dnia: 01.11.2019, 20:15 »
Waga to zapewne największy atut tej sondy, myślę ze na potrzeby rozpoznania łowiska całkowicie wystarczy.Musze to jeszcze przemyśleć, ale bardzo mnie ta sonda kusi
Pozdrawiam Grzegorz

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3175 dnia: 01.11.2019, 20:41 »
Czy ktoś może polecić jakąś torbę na ramię do spina która pomieści pudełka z przynętami, mały termos, kanapki i podstawowe akcesoria które warto mieć przy sobie i nie będzie przy okazji wielgachna i nie poręczna?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3176 dnia: 01.11.2019, 23:49 »
Charakter dna także prawdopodobnie pokazuje.
Im szersza i jaśniejsza kreska pokazująca dno, tym ono jest bardziej muliste.
Jeśli kreska jest wyraźna i cienka, dno jest twarde.
Badyle pokarze w taki sposób, że nie będzie prawie wcale widocznej kreski dna, a będzie takie szerokie szare "cuś".
Mam sondę eagle cuda 168, której używałem do pychówki zanim mi ukradli :'(.
Ona ma właśnie monochromatyczny wyświetlacz stąd wiem.
Wielkie dzięki :thumbup:. Na pewno Twoja rada mi się przyda :D
Słyszałem, że w przypadku utraty sondy, można ją samą dokupić na Ali, jest stosowana w różnych modelach, niestety linku nie znalazłem. Za bardzo też nie szukałem ;)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3177 dnia: 02.11.2019, 13:19 »
Witam, możesz dać linka do tej sondy?

Offline Mike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jak się da taniej i równie dobrze... to czemu nie?
  • Lokalizacja: Nad wodą.
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3178 dnia: 02.11.2019, 23:08 »
Czy ktoś może polecić jakąś torbę na ramię do spina która pomieści pudełka z przynętami, mały termos, kanapki i podstawowe akcesoria które warto mieć przy sobie i nie będzie przy okazji wielgachna i nie poręczna?

Może  taka? Od dłuższego czasu mam w koszu. Cena spoko. W aukcji filmik luknij to może Ci nakreśli czy takiej pojemności potrzebujesz.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3179 dnia: 02.11.2019, 23:17 »
Coś w ten deseń ale nie widzę wymiarów poszczególnych kieszeni ( główniej i bocznych) a na filmiku wydaje mi się że mogła by być ciut większa lub mieć zamiast tych bocznych kieszeni po prostu większą główną.
Nie napawa mnie optymizmem również mocowanie pasa napami. Miałem kiedyś tak mocowany pas w jednej torbie ( nie z tematyki wędkarskiej ) i niestety po krótkim czasie naby dostały luzu i odpinały się kiedy im się chciało. Tu zdecydowanie lepsze były by metalowe klamry. No ale to tylko taki mój zamysł :-)