Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750457 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4245 dnia: 05.09.2021, 11:39 »
Bo najpierw musiał do Unii którędyś dotrzeć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4246 dnia: 05.09.2021, 11:58 »
Bo najpierw musiał do Unii którędyś dotrzeć.

Wcześniej było to gwarancja uniknięcia VATu i cła. Zawsze zostają jeszcze paczkomaty i te punkty paczkomatowe cainao dla tych co się poczty boją. Na ostatnie kilkanaście paczek żadnych opłat nie dostałem od PP.
Plum

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4247 dnia: 05.09.2021, 12:28 »
Ostatnio zamawiałem pianownicę do mycia auta , kosztowała 27 zł plus listonosz przy dostawie powiedział ,że naliczyli opłatę celną w wysokości 14 zł .  Dwa wyjścia : nie odebrać albo dopłata i odbiór :D :D

Dziwne to bo przychodzą inne przesyłki i zero opłat , ich całe uszczelnianie to jedna wilka lipa >:O

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4248 dnia: 05.09.2021, 12:52 »
Opłata celna ponad 50%?

Właśnie o to chodziło w moim pytaniu pierwszym. Czy, jeśli w ogóle, doliczą mi z automatu np. takie 10 zł jakichś kosztów z dupy, czy to procentowo liczone, czy jedno i drugie + wpier...ol od US, za to, że... żyję.

Już było wszystko jasne, to żeś namieszał >:O :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4249 dnia: 05.09.2021, 12:59 »
czy to procentowo liczone, czy jedno i drugie + wpier...ol od US, za to, że... żyję.
Jedno i drugie, plus trochę trzeciego. W lipcu przyszły mi 2 zaległe paczki, jedna wartość 16.70 druga wartość 24zł, do obydwuch paczek doliczone zostało 16zł. Pytałem się Pani w okienku co i jak, sama nie wie, urząd celny sam dowala opłaty z pizdy, najlepsze jest to, że nie możesz zapłacić kartą tylko gotówką. No to chciałem wypłacić w okienku, a pani mi na to - muszę mieć fizyczną kartę, z telefonu panu nie wypłacę. Pojechałem do bankomatu 500m dalej, wypłaciłem telefonem 50zł, płacę a ona mi resztę w 1zł ??? :facepalm: "no bo wie pan, teraz wszyscy kartą albo telefonem płącą". Kaboom kurwa polskie prawo.
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4250 dnia: 05.09.2021, 13:05 »
:facepalm:

PP to firma państwowa. Jak się państwo za coś bierze, to by z handlu piaskiem na Saharze straty były. W pandemii taki Inpost nie wyrabiał z zatrudnianiem ludzi i rekordowe zyski. Poczta? Straty i zwolnione kilka tysięcy ludzi.

Niech o tym pamięta każdy, komu się uśmiechają argumenty tfu socjalistów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4251 dnia: 05.09.2021, 16:36 »
Dziwnie mi to wygląda, przecież to nie mogą być jakieś randomowe kwoty, nawet jeżeli doliczyliby Wam jakies opłaty celne. Jeden jedyny raz kiedy przyszło mi zapłacić za wędkę miałem wszystko jak na dłoni za co i ile place, ale to było przed VATem i to właśnie mi VAT doliczano, ale tutaj na jedną paczkę 14, na jedną 8, na inną 8,5. Raczej stawka powinna być stała, jeżeli miałaby być naliczana bo usługa się nie zmienia ;) A z jak dawna macie te przesyłki? Zaraz po Vacie pewnie?  Ciężko wyliczyć jakiekolwiek procenty z czegokolwiek skoro Ty musiałbyś złożyć deklaracje z potwierdzeniem ile dana paczka jest warta. Urzad Celny tez musi podać za co są to opłaty skoro je naliczyli. Wcześniej naliczali VAT (zamówienia zaległe przed lipcem), teraz to nie wiem co mają tam doliczać ;) Na szczęście Inpost jest gwarantem tego, że nic nie dolicza.
Plum

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4252 dnia: 05.09.2021, 17:05 »
Ja swoje zamawiałem w połowie maja, przyszły w pierwszej połowie czerwca, do 2 paczek doliczyli tak jak pisałem, nóż za 20$ przyszedł bezpośrednio kurierem poczty do domu bez opłat.
Dzierżno uzależnia

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4253 dnia: 05.09.2021, 18:32 »
Dziwnie mi to wygląda, przecież to nie mogą być jakieś randomowe kwoty, nawet jeżeli doliczyliby Wam jakies opłaty celne. Jeden jedyny raz kiedy przyszło mi zapłacić za wędkę miałem wszystko jak na dłoni za co i ile place, ale to było przed VATem i to właśnie mi VAT doliczano, ale tutaj na jedną paczkę 14, na jedną 8, na inną 8,5. Raczej stawka powinna być stała, jeżeli miałaby być naliczana bo usługa się nie zmienia ;) A z jak dawna macie te przesyłki? Zaraz po Vacie pewnie?  Ciężko wyliczyć jakiekolwiek procenty z czegokolwiek skoro Ty musiałbyś złożyć deklaracje z potwierdzeniem ile dana paczka jest warta. Urzad Celny tez musi podać za co są to opłaty skoro je naliczyli. Wcześniej naliczali VAT (zamówienia zaległe przed lipcem), teraz to nie wiem co mają tam doliczać ;) Na szczęście Inpost jest gwarantem tego, że nic nie dolicza.
Podobnie jedyna paczka, którą dopłacałem miała wyszczególnione czarno na biały co się składa na łączną kwotę  tzn., cło tyle, Vat tyle, i nawet opłata za wykonanie przelewu dla poczty PL.
Inpost nie jest gwarantem niczego - PP nie dolicza opłaty, tylko robi to Urząd Celny, gdyby paczki dostarczane In Postem czy DPD czy za pomocą innego przewoźnika były bez kontroli to z Kolumbii codziennie szły by tony paczek :), a Chińczycy już teraz przestaliby korzystać z PP.
JA i córa dostaliśmy w sierpniu, lipcu ze 30 paczek - głównie PP i żadna nie miała doliczonych żadnych opłat.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4254 dnia: 05.09.2021, 20:25 »
Panowie, spokojnie.

Jak towar idzie z Hiszpanii czy innej części UE, to mogą nas w dupę pocałować.

Czyli do 150 EUR najwyżej chyba grozi 8,50. Nie ma co się stresować. :thumbup:

Co śmieszne towar z Hiszpanii też ma doliczany VAT przy zakupie :(

VAT jest doliczany przez Aliexpress w momencie zakupu i nie ma znaczenia skąd będzie wysłany towar. Od jakiegoś czasu obowiązuje umowa pomiędzy Unią a Chinami. Gdybyś kupił w Hiszpanii też byś zapłacił VAT ale według hiszpańskiej stawki.

Śmierć i podatki dopadną każdego :(

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4255 dnia: 06.09.2021, 11:05 »
Panowie, spokojnie.

Jak towar idzie z Hiszpanii czy innej części UE, to mogą nas w dupę pocałować.

Czyli do 150 EUR najwyżej chyba grozi 8,50. Nie ma co się stresować. :thumbup:

Nie ma znaczenia z jakiego kraju wysyłane są przesyłki tylko czy towar w nich nie pochodzi spoza UE. W pracy widzę tygodniowo kilkadziesiąt przesyłek nadanych w Holandii czy w innym kraju UE z naliczonym Vatem.

Poniżej link do FAQ dotyczących należności celno-podatkowych
https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/




Pozdrawiam
Mirek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4256 dnia: 06.09.2021, 12:48 »
Chodziło mi o to, że przy przesyłce z kraju UE już nie będzie żadnych niespodzianek.
Wszystko naliczone jest wcześniej i widzimy cenę końcową.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4257 dnia: 06.09.2021, 13:20 »
Michał - właśnie nie jest. Najwięcej problemów jest właśnie ze sklepami w Holandii, kupujesz płytę cd z muzyka a dostajesz przesyłkę z doliczonym podatkiem VAT.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4258 dnia: 06.09.2021, 13:32 »
Ok, dzięki.

 :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4259 dnia: 06.09.2021, 14:26 »
Michał - właśnie nie jest. Najwięcej problemów jest właśnie ze sklepami w Holandii, kupujesz płytę cd z muzyka a dostajesz przesyłkę z doliczonym podatkiem VAT.

Jeżeli kupujesz z innego kraju w UE jako osoba prywatna VAT jest naliczany według lojalnej stawki. Nie wszystkie towary są objęte podatkiem VAT ( w UK min książki i ubranka dziecięce mają 0%) Zapłacisz tak samo jakbyś kupił w Polsce. Nie ma dodatkowych opłat bo wszystkie towary są zwolnione z opłat celnych.

Firma która jest płatnikiem VAT nie płaci w kraju zakupu a dopiero w Polsce w trakcie rozliczania.