Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750700 razy)

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4305 dnia: 25.05.2022, 10:35 »
Nikt nie poleca pletek z ali, przynajmniej nie ja, to znaleziona aukcja, za 8 złotych, czasem grzech nie spróbować tylko dla zabawy (a jak ktoś nie chce "bo powody" to nie kupuje). I nie nie, mam jej, bo tyle co zamówiłem.
A ja tam akurat polecam, kilka lat temu okupiłem się za grosze tą plecionkę https://pl.aliexpress.com/item/32789516211.html?spm=a2g0o.order_detail.0.0.41b643ce6Nr68F&gatewayAdapt=glo2pol ( o ile pamiętam wtedy kosztowała 8-9zł za 150m ) Używam do spinningu, gruntówki z bombką i feedera. Minusy jakie znalazłem to to że majfrendy ściemniają ze średnicą ( zaniżają ją) farbuje (najlepiej kupić szarą bo każdy inny kolor po czasie odbarwia się i też jest szary a przynajmniej palce i rolka kołowrotka nie są pofarbowane)  oraz że jest głośna. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Szkoda że teraz ceny na Ali są takie że doliczając podatki, pomału przestaje się kalkulować wiele rzeczy które tam kupowałem ( kupiłem z 5 lat temu kołowrotek do spławika, maleństwo na 12 łożyskach. Używam go na małych zbiornikach gdzie nie potrzebuję 150m żyłki i służy mi do dziś a zapłaciłem za niego dwadzieścia kilka złotych)
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4306 dnia: 25.05.2022, 10:40 »
Nikt nie poleca pletek z ali, przynajmniej nie ja, to znaleziona aukcja, za 8 złotych, czasem grzech nie spróbować tylko dla zabawy (a jak ktoś nie chce "bo powody" to nie kupuje). I nie nie, mam jej, bo tyle co zamówiłem.
A ja tam akurat polecam, kilka lat temu okupiłem się za grosze tą plecionkę https://pl.aliexpress.com/item/32789516211.html?spm=a2g0o.order_detail.0.0.41b643ce6Nr68F&gatewayAdapt=glo2pol ( o ile pamiętam wtedy kosztowała 8-9zł za 150m ) Używam do spinningu, gruntówki z bombką i feedera. Minusy jakie znalazłem to to że majfrendy ściemniają ze średnicą ( zaniżają ją) farbuje (najlepiej kupić szarą bo każdy inny kolor po czasie odbarwia się i też jest szary a przynajmniej palce i rolka kołowrotka nie są pofarbowane)  oraz że jest głośna. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Szkoda że teraz ceny na Ali są takie że doliczając podatki, pomału przestaje się kalkulować wiele rzeczy które tam kupowałem ( kupiłem z 5 lat temu kołowrotek do spławika, maleństwo na 12 łożyskach. Używam go na małych zbiornikach gdzie nie potrzebuję 150m żyłki i służy mi do dziś a zapłaciłem za niego dwadzieścia kilka złotych)

Sprzedawców na Ali powoli na naszym rynku wykańcza ich zachłanność, nie podatki. Towar idący na Rosję zawsze był i będzie 1/3 tańszy jak nie więcej, a u nas nagle w tych samych cenach im się nie opłaca tego sprzedawać, lepiej sztucznie podbić. Ostatnio ryzyko jest nieopłacalne do zamówionego towaru, gdzie trzeba siłować się o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Mój najdłuższy spór trwał 8 miesięcy :) Spoko opcja tyle czasu mieć kasę zamrożoną, bo się platformie sporu nie chce się rozstrzygnąć.
Plum

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4307 dnia: 24.10.2022, 17:24 »
Panowie pierwsze zakupy na ali i nie wiem czy to normalne ze w sklepie wobler po przecenie kosztuje 6zl i darmowa wysyłka a do zapłaty 31zl i pewnie plus przewalutowanie, czekają mnie jeszcze jakieś opłaty w Polsce ? Bo nie wiem czy zamawiać
 :)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4308 dnia: 24.10.2022, 19:36 »
W koszyku powinny być wyszczególnione wszystkie pozycje za co płacisz. Dziwnie dużo z darmową wysyłką. Poczytaj dokładnie za co płacisz.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4309 dnia: 24.10.2022, 19:47 »
Zapewne wysyłka taka droga, zobacz czy nie ma innej formy dostawy. W Polsce żadne opłaty już cię nie czekają

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4310 dnia: 24.10.2022, 19:53 »
A moze chodzi o to, ze w ogloszeniu bylo kilk np. kolorow tego woblera. Czesto jest tak, ze pierwszy ma cenę x zł, a jesli wybierzesz inna opcję z twgo samego ogloszenia, to cena rośnie.
Co do wysylki, wydaje mi się, że jeśli była darmowa, to po dodaniu do koszyka nie dodano za nią żadnej kwoty - nigdy tak nie mialem.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4311 dnia: 25.10.2022, 22:19 »

Sprzedawców na Ali powoli na naszym rynku wykańcza ich zachłanność, nie podatki. Towar idący na Rosję zawsze był i będzie 1/3 tańszy jak nie więcej, a u nas nagle w tych samych cenach im się nie opłaca tego sprzedawać, lepiej sztucznie podbić. Ostatnio ryzyko jest nieopłacalne do zamówionego towaru, gdzie trzeba siłować się o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Mój najdłuższy spór trwał 8 miesięcy :) Spoko opcja tyle czasu mieć kasę zamrożoną, bo się platformie sporu nie chce się rozstrzygnąć.

Nie ma co porównywać dostawy do Rosji i do Polski. Nie ma czegoś takiego jak darmowa dostawa, ostatecznie musi to być zawarte w cenie produktu i końcowa cena będzie zależeć od tego ile Chińczyków kosztuje wysłanie towaru do danego kraju.
Ja tam ali sobie bardzo chwalę, szczególnie za bardzo wierne kopie japońskich woblerów.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4312 dnia: 26.10.2022, 07:22 »
Aliexpress już przeminął, Chińczycy zaczęli sporo doliczać, VAT, droższe wysyłki i drogi dolar. Czasy tanich wędek, które zachwycały jakością minęły. Bardzo dobrze chociażby po gumach ten wzrost widać, kotlety szczupakowe kiedyś kosztowały śmieszne pieniądze, jeszcze rok temu były opłacalne, a teraz kosztują tyle co w PL. Wniosek jest jeden, Chinole poczuli kasę, bo nie możliwe, żeby guma o tym samym rozmiarze od nich wychodziła naszego przedsiębiorcę już z narzutem marży tyle samo co sprzedawcę w Chinach. Dodam, że do Rosji towar zawsze szedł o wiele taniej i na tym trzyma się Aliexpress. Ja jeszcze od czasu do czasu coś kupię jak wpada kupon 5$/6$ za czasową nieaktywność na Ali. Warto też czasem zajrzeć na Shopee, bo ten sam produkt potrafi być kilka złotych taniej, jeżeli ktoś lubi chiński towar, aczkolwiek wybór jest o wiele mniejszy niż na Ali (wobki, fluorocarbon, gumki ostatnio też widziałem taniej)
Plum

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4313 dnia: 26.10.2022, 11:28 »
Kiedyś kupowałem bardzo często a teraz ze dwa razy w roku. Podrożało, tak jak piszecie i nie opłaca się.

Alibaba wychodzi rozsądnie ale to zakupy hurtowe.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4314 dnia: 26.10.2022, 19:13 »
Asortyment maja taki, że często nie ma takich dupereli gdzieś indziej. Ale zamawiałem już trzy razy ośki do knoba Daiwy u różnych, zdawałoby się dostawców i ani razu nie przyszły. Kasę dostawałem spowrotem ale po kilku miesiącach od zamówienia. Odpuściłem, bo nie wierzę, że to realny towar. Wydaje mi się, że to oferty do wyciągania pieniędzy od klientów, obracanie nimi przez kilka miesięcy i potem zwrot. Takie nieoprocentowane pożyczki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4315 dnia: 26.10.2022, 19:35 »
Żaden serwis nie ma tego w ofercie?

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4316 dnia: 26.10.2022, 21:22 »
Dr Google nic nie podpowiada, w każdym razie nie znalazłem. Nowsze kołowrotki Daiwy mają zanitowaną ośkę knoba, te na Ali były na śrubki z obu stron, co umożliwiało odwiercenie oryginalnej ośki i założenie tej z Ali po wymianie tulejek na łożyska.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4317 dnia: 28.10.2022, 18:19 »
Ale bywają też niespodzianki. Kilka lat temu na zasadzie ciekawostki kupiłem sobie maleńki kołowrotek do spławikówki na którą planowałem łowić w maleńkich leśnych bajorach przy okazji wyjazdów do rodziny w świętokrzyskie (bez bicia przyznaję że nawet nie sprawdzałem czy to zerówki, po prostu kilka dołów w lesie za wsią, miejscowi je zarybiają karpiami podkradanymi z pobliskich stawów hodowlanych a szczupaki, karasie, liny skądś się tam wzięły) I okazało się że to chińskie cudeńko kupione za coś koło 20zł w niczym nie odbiega od kręciołów za 100-200zł a hamulec działa tak płynnie że z kołowrotków jakie miałem w swojej prawie 40-letniej "karierze" tylko Tica Sportera ma porównywalny hamulec. Dziś  jednak ceny na Ali poszły tak w górę że odpuściłem zakupy poza plecionkami.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Angler97

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 13
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4318 dnia: 28.10.2022, 18:32 »
Jakie plecionki z aliexpres, polecasz Kolego Mariusz Wu?

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4319 dnia: 28.10.2022, 18:47 »
Ostatnio kupuję tą https://pl.aliexpress.com/item/32789516211.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.71921c24OtDwgd&gatewayAdapt=glo2pol
zielona (najmniej farbuje z tych kolorowych) albo szara ( ta nie farbuje, kolorowe po kilku wędkowaniach odbarwiają się farbując paluchy i robią się szare)
Wcześniej kupowałem taką jak w załączniku ale niestety jest niedostępna. Porównywalna jakościowo ale mniej farbowała. Rozmiarówka jest zaniżona (realnie plecionka jest zależnie od rozmiaru 1-2 rozmiary grubsza niż podano) ale wytrzymałość też jest większa niż podano.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna