Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892432 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5115 dnia: 07.07.2017, 10:38 »
Jestem po pierwszych wykonanych własnoręcznie przyponach z włosem, póki co jest ok. Ale mam pytanie. Zostało mi od spinningu 0.15 8mio splotowej plecionki PowerPro w kolorze zielonym, dobre to będzie na przypony?

Najprawdopodobniej właśnie z tego robię przypony. Warto też w połowie lub 1/3 długości od haczyka dać malutką śrucinkę. Ona pozycjonuje hak w pysku ryby, gdy zasysa ona przynętę. Inaczej haczyk ustawia się dopiero, gdy przypon zostaje napięty.

Zgadzam się poza jednym: śrucinkę daję trochę bliżej haczyka.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5116 dnia: 07.07.2017, 13:28 »
Mam dwa słoiki kukurydzy o smaku truskawki i wanilii firmy cukk. Uciekło mi połowę płynu, oleju, w którym kąpie się kukurydza, przez co zaczynają wysłuchać ziarna.
Macie jakiś patent, sposób na uzupełnienie płynu? 
Myślałem o dolaniu zwykłego oleju rzepakowego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Też kupiłem ostatnio cukka, tyle że o smaku kiełbasy. Zaczęła wysychać, przeczytałem skład, a tam kuku, woda, barwniki i coś tam jeszcze. Więc wlałem wody :)
Obaczymy jak się zachowa.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5117 dnia: 07.07.2017, 17:42 »
Ostatnio kupiłem gumki do przyponów Preston Dura Bands, właśnie robię przypony i muszę przyznać że są cholernie dobre. O wiele lepsze niż lateksowe. Warto na początek kupić MIX coby do przynęt porównać rozmiar bo siedzą ciasno.

Najmniejszy rozmiar (micro) da się założyć na dumble MethodMania Subzero Green Ghost i się nie rozwalają, ale siedzą dość mocno i inne przynęty mogłyby rozcisnąć. Dobry produkt!





Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5118 dnia: 08.07.2017, 16:44 »
Jak myślicie - jak długo może zachowywać swe parametry prawidłowo przechowywany, markowy fluorocarbon?

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5119 dnia: 08.07.2017, 20:36 »
Jak myślicie - jak długo może zachowywać swe parametry prawidłowo przechowywany, markowy fluorocarbon?
Kurcze ciężko stwierdzić, ale wydaje mi się jeśli nie jest wystawiony na światło i czynniki atmosferyczne, to jego data będzie na pewno dłuższa,  dopóty do póki nie sparcieje i nie będzie się zrywać w palcach  ;)
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5120 dnia: 09.07.2017, 08:23 »
Jak myślicie - jak długo może zachowywać swe parametry prawidłowo przechowywany, markowy fluorocarbon?
Kurcze ciężko stwierdzić, ale wydaje mi się jeśli nie jest wystawiony na światło i czynniki atmosferyczne, to jego data będzie na pewno dłuższa,  dopóty do póki nie sparcieje i nie będzie się zrywać w palcach  ;)

Ale tak orientacyjnie 2-3 sezony ? Pytam, bo mam tyle, że w 1 sezonie na pewno nie wykorzystam i mógłbym się z kimś podzielić,  oddając ok 20m :D

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5121 dnia: 09.07.2017, 10:37 »
Będzie dobra. Średnica też jest OK. Kiedyś używałem cienkich plecionek typu 0,10 mm ale miały tendencję do plątania się wokół haczyka z kulką. Mam teraz  0,16 i plątań praktycznie nie ma.
To jaką żyłkę główną używasz do tego przyponu?



Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5122 dnia: 09.07.2017, 11:12 »
Jak myślicie - jak długo może zachowywać swe parametry prawidłowo przechowywany, markowy fluorocarbon?
Kurcze ciężko stwierdzić, ale wydaje mi się jeśli nie jest wystawiony na światło i czynniki atmosferyczne, to jego data będzie na pewno dłuższa,  dopóty do póki nie sparcieje i nie będzie się zrywać w palcach  ;)

Ale tak orientacyjnie 2-3 sezony ? Pytam, bo mam tyle, że w 1 sezonie na pewno nie wykorzystam i mógłbym się z kimś podzielić,  oddając ok 20m :D

Sam obecnie używam już drugi sezon fluorocarbon i nic się nie dzieje, dla przykładu mam na bolonce żyłkę bodajże 0,22 jak się nie mylę już z 3 rok i  bez problemu w tym roku wytrzymała karpia 2 kg, chodź pewnie niedługo będę musiał ją wymienić.
Więc sam widzisz ciężko ocenić ile czasu, ważny jest też sam produkt jeden wytrzyma rok inny dla przykładu trzy.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5123 dnia: 09.07.2017, 11:23 »
Moja niewiedza bierze się stąd, że nigdy wcześniej  tego materiału nie używałem, Teraz postanowiłem zastosować go na przypony do odmiany lift metody - @fishunter1990, i do pogrubionego feedera.  No i nabyłem szpulę drennana z ok. 50 m o przekroju 0,25. Ale pamiętam, że niektórzy koledzy mieli problemy, właśnie z parciejącym fluoroc. Np, Arek narzekał / @Arunio /.  Ale myślę, że jak jest nowy to te 2-3 sezony powinien wytrzymać. ? :D

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5124 dnia: 09.07.2017, 11:56 »
Nie wiem co mam ci odpowiedzieć, wróżbitą nie jestem ;), a czas pokaże :)
 Zazwyczaj ja nie kupuje takiej ilości, po pierwsze ze drogo, po drugie ze używam głównie do metody. Dlatego 5-10 m w zupełności wystarczy.
Ja na twoim miejscu nawinął bym sobie nie co na osobną szpulę po żyłce i brał nad wodę, resztę włożył w reklamówkę i gdzieś do szuflad, plecaka czy torby.
Sprawdzić czy się nadaje to chyba najprostszy sposób owinąć wokół palca czy dłoni i pociągnąć jak się nie rwie znaczy ze jeszcze da radę 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5125 dnia: 09.07.2017, 12:00 »
Moja niewiedza bierze się stąd, że nigdy wcześniej  tego materiału nie używałem, Teraz postanowiłem zastosować go na przypony do odmiany lift metody - @fishunter1990, i do pogrubionego feedera.  No i nabyłem szpulę drennana z ok. 50 m o przekroju 0,25. Ale pamiętam, że niektórzy koledzy mieli problemy, właśnie z parciejącym fluoroc. Np, Arek narzekał / @Arunio /.  Ale myślę, że jak jest nowy to te 2-3 sezony powinien wytrzymać. ? :D

Używam fluorocarbonu z Drennana od kiedy się pojawił, i nie mam zamiaru zamieniać go na nic innego, poza plecionką. Idealny materiał przyponowy, dobrze tonie, nie niszczy się jak żyłka, jest mocny. Zapewne inne formy które oferują go teraz (jak Guru) mają go dobrej jakości. Na pewno nie warto oszczędzać. 5 funtów za 50 metrów to dobra cena, dawniej fluorocarbon był o wiele droższy, teraz jest w cenie praktycznie żyłki.
Lucjan

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5126 dnia: 09.07.2017, 12:49 »
Moja niewiedza bierze się stąd, że nigdy wcześniej  tego materiału nie używałem, Teraz postanowiłem zastosować go na przypony do odmiany lift metody - @fishunter1990, i do pogrubionego feedera.  No i nabyłem szpulę drennana z ok. 50 m o przekroju 0,25. Ale pamiętam, że niektórzy koledzy mieli problemy, właśnie z parciejącym fluoroc. Np, Arek narzekał / @Arunio /.  Ale myślę, że jak jest nowy to te 2-3 sezony powinien wytrzymać. ? :D

Używam fluorocarbonu z Drennana od kiedy się pojawił, i nie mam zamiaru zamieniać go na nic innego, poza plecionką. Idealny materiał przyponowy, dobrze tonie, nie niszczy się jak żyłka, jest mocny. Zapewne inne formy które oferują go teraz (jak Guru) mają go dobrej jakości. Na pewno nie warto oszczędzać. 5 funtów za 50 metrów to dobra cena, dawniej fluorocarbon był o wiele droższy, teraz jest w cenie praktycznie żyłki.

No właśnie. Ja odkupiłem go jeszcze trochę taniej od forumowego kolegi. Czyli, Twoim zdaniem Lucjanie, nie ma strachu, że po jednym sezonie sparcieje ?  Oczywiście, rozumiem, że nikt tu gwarancji nie może dawać :D

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5127 dnia: 09.07.2017, 13:34 »
Moge sobie feeder 3.60, 40-90cw przerobić na awaryjny kijek pod spławik? Z najtwardszą szczytówką jest całkiem przyjemnie :D.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5128 dnia: 09.07.2017, 13:56 »
Moge sobie feeder 3.60, 40-90cw przerobić na awaryjny kijek pod spławik? Z najtwardszą szczytówką jest całkiem przyjemnie :D.
Masz me pozwolenie :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5129 dnia: 09.07.2017, 14:05 »
Moge sobie feeder 3.60, 40-90cw przerobić na awaryjny kijek pod spławik? Z najtwardszą szczytówką jest całkiem przyjemnie :D.
Masz me pozwolenie :P
Dzięki Bogu, bez Ciebie bym nawet nie próbował!