Autor Wątek: Zgrana ekipa  (Przeczytany 18829 razy)

Offline maq

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #30 dnia: 13.04.2015, 11:05 »
Dzień bez forum dzień stracony :P

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #31 dnia: 13.04.2015, 13:38 »
Dokladnie  :)
Krzysztof

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #32 dnia: 13.04.2015, 14:05 »
Ja jestem uzależniony od tego forum. Jako stronę startowa mam stronę forum.
Nawet moja dziewczyna twierdzi ze jestem od tego uzależniony i jak u niej jestem krzyczy żebym przestał to czytać :D.
Dzień bez forum dzień stracony :P
Potwierdzam ;D
Robert

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #33 dnia: 13.04.2015, 16:46 »
Ja w podsumowaniu podziękuję Wam szanowni koledzy za ogrom wiedzy ,którą wykorzystałem już w tym sezonie . Moje ostatnie wędkowanie przyniosło nadspodziewane wyniki, w życiu bym nie przypuszczał ,że można łowić na parówkę ,mielonkę i inne różne nietypowe przynęty. Bardzo dziękuję kolegom za kulturę wypowiedzi ,w najrozmaitszych tematach w tym trudnych politycznych (Można ?? Można :)) Forum  stoi na wysokim poziomie a to wszysto dzięki Wam koledzy i koleżanki :thumbup:
Krzychu

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #34 dnia: 13.04.2015, 16:55 »
Również chciałem podziękować wszystkim zgromadzonym na tym forum. Przez kilka miesięcy obecności na tym forum  pobrałem więcej wiedzy wędkarskiej ,niż przez kilka lat prenumerowania polskich czasopism wędkarskich.
Jeszcze raz dziękuję  :thumbup:
Maciek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #35 dnia: 13.04.2015, 17:26 »
Nie ma co się rozpisywać... po prostu podpisuję się pod resztą. Same superlatywy! :bravo: dla wszystkich

Dzięki za wprowadzenie mojego wędkarstwa o wiele poziomów wyżej :thumbup: :beer:
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Sfeeder94

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #36 dnia: 13.04.2015, 18:06 »
Jak się zastanowić to odkąd korzystam z forum nie przypominam sobie bym kupił jaką kolwiek gazetę wędkarską. Wielki szacun dla Luka i Mateo za stworzenie tego dzieła, no i dla wszystkich tych którzy czynnie wspomagają forum swoimi doświadczeniami i opiniami.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #37 dnia: 13.04.2015, 19:10 »
I mnie się to forum bardzo podoba. Dziękuję za atmosferę jaką tu stworzyliście oraz wysoki poziom wiedzy i etyki wędkarskiej jaki tu panuje. :)
;)

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #38 dnia: 13.04.2015, 19:26 »
Nazwa wątku mówi sama za siebie :D. Oby tak dalej :thumbup:, gratuluję wszystkim twórcom i użytkownikom forum :bravo:
Pozdrawiam Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #39 dnia: 17.04.2015, 21:26 »
Bardzo to miłe, że niedawno założone forum zyskało sobie tak wielu wspaniałych sympatyków.
Luk to człowiek uzależniony od wędkowania :) Ma wielki zapał, optymizm, jest kreatywny, nie boi się wyzwań. Ma ciągle nowe pomysły, za którymi moja flegmatyczna natura nie zawsze nadąża :)
Ja jestem raczej flegmatycznym perfekcjonistą, który zanim coś zrobi, musi to 100 razy przemyśleć, sprawdzić. Nie mam też z pewnością tyle optymizmu.

Odnośnie lokowania produktu, o którym wspomniał Stanisław... Póki co takowe narzędzie nie ma zastosowania na stronach SiG. Być może niektórzy koledzy odnoszą takie wrażenie (często wspominamy i polecamy użytkownikom sprzęt wiodących angielskich producentów), ale na chwilę obecną, o czym mogę zapewnić w imieniu swoim i Luka, żadna współpraca nie została nawiązana i wszystko na stronach SiG jest robione non-profit.
Mogę też zapewnić, że z mojej strony praca zarobkowa zawsze będzie oddzielona od wędkarskiej pasji. Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób potępiam tego rodzaju pozyskiwanie środków. To tylko i wyłącznie moja osobista ideologia. Mam wystarczająco absorbujący i odpowiedzialny zawód. Ostatkiem sił znajduję czas na działalność internetową związaną z tym portalem.
Na mojej stronie, na której publikuję swój skromny program do obróbki plików filmowych nie ma ani grama reklamy. Sam co roku opłacam serwer. Podejrzewam też, że niektóre z ataków, jakie przeprowadzono na moją stronę pochodziły od firm, którym stanowczo odmówiłem współpracy.

Bardzo bym chciał, żeby to forum czymś się wyróżniało spośród wielu, które już istnieją w sieci.

Ja stawiam na dużą wartość merytoryczną oraz kulturę dyskusji.

Chciałbym, aby to forum było miejscem, gdzie:

1. Rodzą się nowe pomysły, techniki połowu, rozwiązania.
Dlatego cieszy mnie każdy zakładany nowy wątek, w którym dyskutuje się na temat samych technik, zestawów, zjawisk przyrodniczych, a nie tylko na temat tego, jakiej firmy wędkę wybrać. Zauważyłem, że na wielu forach wędkarskich nie są poruszane ciekawe tematy. A jeśli nawet są, to odpowiedzi udzielane przez dyskutantów skutecznie zabijają wartość poruszanego zagadnienia. Użytkownicy, którzy noszą miano ekspertów sami boją się zadawać pytań. Tak jest na wielu forach. Na jednym z dobrze znanych nam forów jego założyciele prawie w ogóle nie biorą udziału w dyskusjach. Zapewne uważają, że tak doświadczonym łowcom nie wypada zadawać pytań. Wstydzą się, choć zapewne sami mają wiele dylematów i kwestii, które chcieliby przedyskutować. I tutaj właśnie apeluję do kolegów z dużym doświadczeniem i stażem. Nie ma się czego wstydzić! W wędkarstwie nie ma wszechwiedzących. Można łowić 40 lat i nadal zdobywać ciekawą wiedzę. Tak to już jest w naukach przyrodniczych. To nie historia czy matematyka. Tak więc zachęcam wszystkich do zadawania pytań, rozpoczynania ciekawych, dających do myślenia, a także kontrowersyjnych dyskusji.

2. Obala się mity, kwestionuje bezwiednie powielane teorie i poglądy.
Irytują mnie nieustannie powtarzane dogmaty, które nie posiadają logicznego wytłumaczenia. Stawiam na myślenie, dociekanie, przeprowadzanie doświadczeń. Łowiąc cały czas tak samo, nie uzyskamy postępu w wędkarstwie. A i chyba będzie trochę nudno ;)

3. Dyskutantów cechuje pewna wrażliwość, kultura dyskusji, chęć pomocy innym.
Nie każdy musi władać słowem jak samuraj mieczem. Myślę jednak, że na minimum poprawności językowej stać wielu z nas. Należałoby też zastanowić się nad wartością udzielanych odpowiedzi. Dotyczy to rzecz jasna działów związanych stricte z wędkowaniem. Lepiej jest napisać jedną wartościową wiadomość niż wysłać 50 nic nie znaczących postów. Przed napisaniem odpowiedzi warto pomyśleć czy i jak możemy pomóc. A może sami nie wiemy i chcielibyśmy się dowiedzieć, dołączyć swoje zapytanie? Udzielanie zdawkowych, kilkuwyrazowych, lapidarnych odpowiedzi często niewiele wnosi do dyskusji i znacznie pogarsza jej jakość.

4. Każdy nowy użytkownik czuje się komfortowo i swobodnie.
Myślę, że wielu z nas doświadczyło niezbyt przyjemnych sytuacji, kiedy po zarejestrowaniu się na jakimś forum i napisaniu pierwszych wiadomości zostaliśmy od razu upomniani, że się nie przywitaliśmy, że wątek umieściliśmy w złym dziale, powieliliśmy wielokrotnie zadawane pytanie itp. Osobiście piętnuję tego typu postępowanie. Na forum rejestrują się różni ludzie. Są ludzie starsi, którzy nie do końca obeznani są z komputerami i internetem. Mogą być ludzie niepełnosprawni, a także dzieci. A nawet jeśliby przyjąć, że ktoś jest niechlujny, to pouczanie i zaprowadzanie porządku nie leży w gestii użytkowników. Pytania zawsze będą się powielać. Taka już uroda forów dyskusyjnych. Jeśli masz czas na pouczanie kogoś, że rozpoczął dyskusję na temat, który już był na forum poruszany, to masz również czas na odnalezienie tych tematów i podanie użytkownikowi stosownych odnośników. A jeśli nie masz na to czasu i chęci, to lepiej nic nie pisz. Kwestie porządkowe zostaw administratorowi, który podjął się tej niewdzięcznej roli :) Jeśli zaś jakiś wpis rażąco naruszył regulamin forum, zawsze można go raportować.

Dziękuję wszystkim kolegom za tworzenie dobrego klimatu na forum i mam nadzieję, że przyszłość będzie jeszcze lepsza, że wciąż dołączać będą do naszej ekipy ciekawi wędkarze, portal nie tylko z nazwy będzie postępowy, zaś forumowa baza wiedzy będzie stale się powiększać.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #40 dnia: 17.04.2015, 21:31 »
Nic dodać nic ująć, a reszta zrobi sie sama z czasem :)
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #41 dnia: 17.04.2015, 21:32 »
Gdyby nie ty Mateusz to nie wiem jak by to nasze forum wyglądało . Wiem że to co tutaj robisz wymaga sporej ilości czasu i wiedzy , to bardzo żmudna robota
Dziękuję ! :bravo:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #42 dnia: 17.04.2015, 21:42 »
Nic dodać, nic ująć Mateo!  :bravo:
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #43 dnia: 17.04.2015, 21:43 »
Lokowanie produktu może być rozumiane dwojako,jedno to czerpanie korzyści z reklamy firmy x,ale dla mnie lokowanie produktu to propagowanie komercji która jest dość silnie uwidoczniona na tym forum a co idzie w parze z tym dość ostra walka z tym co związkowe,a jest na tym forum wielu wędkarzy należącym do związku i dobro tych wód nie jest im obojętne.Amen
Staś
Klasyczny Feeder

elvis77

  • Gość
Odp: Zgrana ekipa
« Odpowiedź #44 dnia: 17.04.2015, 21:48 »
Lokowanie produktu może być rozumiane dwojako,jedno to czerpanie korzyści z reklamy firmy x,ale dla mnie lokowanie produktu to propagowanie komercji która jest dość silnie uwidoczniona na tym forum a co idzie w parze z tym dość ostra walka z tym co związkowe,a jest na tym forum wielu wędkarzy należącym do związku i dobro tych wód nie jest im obojętne.Amen
Stas to nie lokowanie produktu,tylko jedną z opcji walki z ta patologią. Jedno nie wyklucza drugiego. Też mam mieszane uczucia co do całkowitej komercjalizacji,ale...
Dziękuję wszystkim....