Autor Wątek: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu  (Przeczytany 420 razy)

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« dnia: 09.05.2024, 11:36 »
Witajcie!
Jako, że przymierzam się do wymiany kołowrotka w spinningu do 40g i przynęt o takiej wadze używam nim łowiąc, a mój budżet nie jest zbyt wysoki (nic droższego niż nasci nie wchodzi w grę), to chciałem zasięgnąć opinii z pierwszej ręki o sprzęcie, który niestety nie zbiera samych pozytywnych ocen. Mam na myśli nasci w rozmiarze 4000 FC (chyba FC, w każdym razie chodzi o ten z przełożeniem 4.7:1). Słyszałem opinie, że jest pancerny, a takiego sprzętu szukam. W innym wątku pytałem o penna slammera 260. Zdaję sobie sprawę, że nasci nie jest raczej tak mocny jak penn, za to na pewno ma wiele innych zalet, ktorych penn nie bedzie posiadał - coś za coś. Biorąc powyższe pod uwagę, wolałbym shimano pod warunkiem, że jest wystarczająco mocne do obsłużenia 40g gum (obciążenie wliczone), 30g wahadeł i ok. 20g obrotówek. Jeśli macie potrzebne mi dane na temat nasci, to będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jeśli znacie inny model kołowrotka, który spełni moje oczekiwania to chętnie rozważe takie propozycje:)

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #1 dnia: 09.05.2024, 12:40 »
Jerkbait i tam poczytaj albo pytaj
Pozdrawiam Piotr

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #2 dnia: 09.05.2024, 12:43 »
Do tak ciężkiego spina i katowania zobacz sobie Jaxon Sarinus 4000 katuje go już przy ciężkim spinie 4 Sezon i ... no właśnie i... chodzi jak by był prosto zesklepu ... dwie alu szpule pancerny i kasa dużo mniejsza
Pozdrawiam Piotr

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #3 dnia: 09.05.2024, 12:44 »
Przy takich blachach i obrotówkach szybko zajedziesz przekładnie. Przy gumach może posłuży 2 sezony bo inaczej prowadzisz i daje mniejszy opór przy zwijaniu. Jeżeli chcesz coś mocnego i do takich przynęt to najlepszym rozwiązaniem będzie multik.
- Arek -

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2024, 17:48 »
Mam Nasci i to z tym gorszym większym przełozeniem, koszyki 20-30 g kilka sezonów z tym że w sezonie około 15-20 zawodów. Wszystko ok
Mam również wspomnianego Penna 260 ale jego uzywam na komercji czyli kilka razy w roku, ma mocniejszy hamulec ale moim zdaniem nie jest tak płynny jak Shimano .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #5 dnia: 09.05.2024, 18:20 »
Nowe Nasci to zupełnie inny kręcioł niż poprzednie, przekładnia na mimośrodzie, tak jak w Aero czy Miravelu. Kupiłem niedawno właśnie te Nasci 3000 do spina 32g, wahadła 25g nie robią na nim wrażenia.
Dzierżno uzależnia

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #6 dnia: 09.05.2024, 20:00 »
Nowe Nasci to zupełnie inny kręcioł niż poprzednie, przekładnia na mimośrodzie, tak jak w Aero czy Miravelu. Kupiłem niedawno właśnie te Nasci 3000 do spina 32g, wahadła 25g nie robią na nim wrażenia.

Dzięki, to dobrze wróży:) Skoro masz ten kołowrotek, to jeszcze pytanie z mojej strony - korba jest wkręcana czy na trzpieniu? W slammerze widziałem, że powinna być wkręcana. Co do nasci - gdzieś znalazłem, że też jest wkręcana, ale to chyba było w starszym modelu, więc wolę się upewnić:)

Offline Podleszczak123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #7 dnia: 09.05.2024, 20:11 »
Swoją drogą - ktoś się orientuje czy kołowrotki ze screena to ten sam model? Widzę, że mają różne knoby, ale więcej różnic nie dostrzegłem:/

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 978
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimano nasci do średnio-cieżkiego spinningu
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2024, 07:06 »
To te same kołowrotki ,mniejsze rozmiary mają inny knob,wkręcana korba to spora zaleta tych młynków ,aczkolwiek do takich ciężkich przynęt przemyślałbym zakup Penna slamera  albo Daiwy BG :beer: