Autor Wątek: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?  (Przeczytany 107432 razy)

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #795 dnia: 20.04.2023, 00:10 »
Pytanie o nóż do filetowania jest kontrowersyjnym ? Bez przesady ;D

Chyba trzeba sobie dać spokój z forum, bo zrobiło się dno i metr mułu.
niestety coś w tym jest smutek ale prawdziwe:/
Konrad

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 115
  • Reputacja: 133
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #796 dnia: 20.04.2023, 13:18 »
Każdy ma różne dylematy. Czasami zdarzają się kontrowersyjne. To że ktoś chce kupić nóż do filetowania nie oznacza od razu, że jest mięsiarzem. Dla przykładu w wielu miejscach (markety, hodowle ryb, rybacy, ...) można kupić całe ryby (czasami mrożone), które trzeba sobie samemu wyfiletować. Zwykłym nożem ciężko to zrobić. Poza tym taki nóż z definicji służy do filetowania ryb, ale również może się sprawdzić przy obcinaniu skóry ze słoniny czy boczku itd. To że ktoś wziął do ręki kamień nie oznacza, że będzie nim rzucać. Może go potrzebować np. do skalniaka, przytrzymania osłony na piaskownicę, żeby koty do niej nie sikały, ... Nie stygmatyzujmy innych tylko dla tego, że poszukują czy używają danego narzędzia.

Kolejna sprawa. Każdy ma prawo wziąć tyle ryb, ile regulamin pozwala. Wiadomo, że są ludzie, którzy szanują ryby i wypuszczają zdecydowaną większość i są mięsiarze, którzy biorą na patelnię absolutnie wszystko, nawet niewymiarowe, zwłaszcza kiedy nikt nie widzi. Niedaleko mnie jest rzeczka. Czasami na niej łowię. Zdarzało mi się spotkać miejscowych wędkarzy, którzy brali na patelnię wszystko, a przy tym przez cały czas biadolili, że było tyle ryb, a teraz już nie ma i gdzie one się podziały.

Forum jest dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jest mięsiarzem czy nie, choć chyba wszyscy wolą, żeby było tu jak najmniej mięsiarzy z wiadomych powodów. Przy czym należy pamiętać, że nie każdy kto bierze ryby jest mięsiarzem, ponieważ niektórzy biorą ryby sporadycznie, a inni polują tylko na gatunki inwazyjne. Żeby nie być gołosłownym, niecały rok temu był wątek Sposób na sumika karłowatego. Pamiętajmy, że nie każdy facet z widłami to Posejdon. Szanujmy siebie i innych.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline dzimmu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #797 dnia: 20.04.2023, 14:54 »
witam
 poczytalem troche sie usmiechnalem  bo przypomniala mi zie zasada ze najwiecej krzyczy zlodziej - łapaj zlodzieja - rozumiem ze wszyscy jestescie weganami albo tez rybki jadacie z osciami - Wasz wybor . Jesli kto woli lapac rybki i nawet nie skosztowac od czasu do czasu to jest tyle gier wedkarskich ze zabawa przednia . byc moze wolicie koledzy tak ostatnio modne robaki - no tak filetowac takowych nie potrzeba - pozdrawiam poprawnych politycznie hmm,,,, wedkarsko

Offline dzimmu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #798 dnia: 20.04.2023, 15:16 »
a tak nawiasem to jestem zwolennikiem  navajas mam kilka Estaje- ale szkoda mi uzywac takich prezentow do brudnej roboty :D- pozdrawiam

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #799 dnia: 23.04.2023, 17:23 »
Witam
Mario jaki noz wedkarski do filetowania - prosze o porade- dzieki


Na tym temacie zjadłem zęby (dorsze, Norwegia i tony sfiletowanych ryb)wiec się podzielę… Od 15 lat niezmiennie używam noża Rapali produkowanego przez fińską firmę Martini - nóż dobrze trzyma ostrość i łatwo się ostrzy. Dokładnie ten model https://pleciona.pl/pl/p/Rapala-Noz-do-Filetowania-Soft-Grip-10cm-Ostrzalka/51196?gad=1&gclid=CjwKCAjwrpOiBhBVEiwA_473dD89dg1aHj0pRAmfza8N_8aWSwXwsQrcXBvpx13i8Kj_U0DOqGPDVRoCde0QAvD_BwE. Obecnie noże Rapali są robione w Chinach ale jakość użytkowa noży nadal jest super. W tym roku w ramach eksperymentu kupiłem nóż Mustada - jest naprawdę z dobrej stali, dłużej niż Rapala trzyma ostrość i dosłownie płynie przez mięso - mały minus to fakt że po tygodniu pracy (wczoraj wróciłem z Loopy) złapał plamki rdzy ale ja bym właśnie na ten nóż dzisiaj postawił. To dokładnie ten nóż https://pleciona.pl/pl/p/Mustad-Noz-do-filetowania-Stal-Nierdz.-8-20cm/60943?gad=1&gclid=CjwKCAjwrpOiBhBVEiwA_473dGE646mQIdVcXZfQc2iMq-z7cIcjzJerT_ey7IVGC7OTE2bb0hqHmxoCtZcQAvD_BwE

Offline yakuza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 590
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Nóż dla wędkarza - jaki polecacie?
« Odpowiedź #800 dnia: 25.04.2023, 07:47 »
Lipiec robi bardzo fajne noże

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka