Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104617 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #555 dnia: 27.08.2019, 12:41 »
Inna beczułka.
Kompletuję zamówienie u drapieżnika.
W koszyku Pellet Skretting Coarse Fish 1kg - 2.3mm
Czytam też że niezłe są Coppens. Tylko rodzai i rozmiarów kilka, który najlepiej na początek?
No i jak wypada Coppens na tle Skrettinga? Różnica w cenie czy jakaś jeszcze?
Używam wersji carp 3mm
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-na-wage-skretting-aller-aqua-coppens-stalomax/20714-pellet-coppens-premium-carp-1kg-3mm.html
oraz coarse 2 mm
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-na-wage-skretting-aller-aqua-coppens-stalomax/20717-pellet-coppens-premium-coarse-1kg-2mm.html
oba są ok choć coarse 2mm  ma wyraźniejszy zapach rybny.
Jest na forum o ile pamiętam test tych pelletów .
Jak wypadają w porównaniu do skrettinga nie wiem . Cenowo ciut lepiej wychodzi coppens.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #556 dnia: 27.08.2019, 13:13 »
Czy ten Scretting muszę z czymś mieszać czy wystarczy jako samodzielny składnik na zanęntę do koszyczka?
Sonubaits Match Method Mix to rozumiem, że jak nazwa wskazuje jest już jakiś mix... z pewnością przetestuję, ale chwilowo budżet już mocno nadwyrężony :-(

Z kolei Pellet Skretting Coarse Fish 1kg - 8.5mm - nada się na przynętę czy może lepiej coś bardziej wyeksponowanego / kontrastującego z zanęntą , przykładowo:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/17592-dumbells-ringers-allsorts-banded-mix-kolorow.html ?

I jeszcze pytanie o klasyka... jaki/jakie koszyczki by spróbować klasyka na wodach stojących?
Chyba najpopularniejszy jest mix pelletu z zanętą w rożnych proporcjach .
Pamiętaj aby drobny pellet pierw namoczyć Dopiero do namoczonego dodajesz zanętę.Są 2 szkoły .Jedni nawilżają zanętę i mieszają już gotową mieszankę , inni poprostu zasypuję namoczony pellet suchą zanętą .
Co do zanęty to wielu robi  swój mix tzn miesza zanętę  z mielonymi pelletami .(tu pellet  8 mm znakomicie się sprawdza) dobry i tani jest mielony Aller. Poczytaj na forum dział z zanętami .
Ja stosuję tanią zanętę możliwie nie aromatyzowaną ,Do niej dodaje mielone pellety ,trochę taniej mąki rybnej + mielone konopie (prażone) awe karmę la psów.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #557 dnia: 27.08.2019, 15:57 »
Może ktoś używa takiej podpórki i mógłby podzielić się opinią?
https://maf-fishing.pl/podporki/47743-22843.html
Piankowa, to dobrze czy niekoniecznie? Tyle że mnie wygląda na gumę... no ale..

Zdeklarowałem się też, że jak dojdzie wędzisko to się pochwalę co wybrałem.

Mam nadzieję, że będę usatysfakcjonowany :)
No prosze, jest i Nevis! Ja bardzo lubie te kijki, ogolnie cala ta serie Vanity Carp. Traktuje ja jako feedery do ,,zadan specjalnych" co nie znaczy ze wersja 330 90 gram nie sprawdzi sie i na male rybki. Brania bedziesz normalnie widzial, podskubywanie tez, najlepiej oczywiscie na szczytowce light. Mozliwosci tego kijka wlasciwie bedziesz mogl poznac przy Panu Karpiu 3kg + i wtedy zacznie sie zabawa z tym kijkiem. Mocy ma sporo, nie boi sie duzych ryb komercyjnych, a i chyba do rzutow bedzie calkiem dobry na Twoje poczatki gdyz nie jest jakis ultra delikatny i szczytowki tez ma raczej trwale, wiec nie powinno byc niemilych niespodzianek juz na poczatku wyjazdu :)
Ania

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #558 dnia: 27.08.2019, 16:20 »
Dla mnie różnica między Coppensem, a Skrettingiem jest jedna. Ten pierwszy lubi się zabetonować, a ze Skrettingiem nigdy nie miałem takich problemów.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #559 dnia: 27.08.2019, 16:28 »
Dla mnie różnica między Coppensem, a Skrettingiem jest jedna. Ten pierwszy lubi się zabetonować, a ze Skrettingiem nigdy nie miałem takich problemów.
Co rozumiesz przez "zabetonowanie"??
Moczę pellet 3 mm ok 20 min , 2 mm ok 15 minut po czym zasypuje suchą zanętą , mieszanka jest ok .
Po jakimś czasie jeszcze dowilżam.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #560 dnia: 27.08.2019, 17:02 »
To rozumiem, że ostatni raz jak stosowałem Coppens około rok temu lubiły mi się zrobić kluchy, jak na czas nie odlałem wody lub nie dodałem suchego mixu. Ze skrettingiem nie mam takiego problemu nawet jak się zagapię. Po prostu leję do niego wodę, raz więcej raz mniej i niczym się nie przejmuje :)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #561 dnia: 27.08.2019, 20:41 »
Dzięki Ania :D
Jak rozumiem po prostu przyjemność z holu mniejszych ryb będzie mniejsza / nie spektakularna :P bo kij nie będzie pracował pod nimi tak jak pod większą rybą.
W razie czego do tych mniejszych dokupię z czasem Jaxona 20-60... lub to teraz bez sensu i lepiej 15-45 lub jeszcze coś innego, pickera.... zobaczę, najpierw muszę zacząć łowić na Nevisa :-[

A teraz z rozprawką nad drugą sprawką 8)
Słuchajcie troszkę się pogubiłem w tych pelletach,zanętach,przynętach.
Rozumiałem to w taki sposób że kupuję pellet 2mm który w skrócie rozmaczam w wodzie i pakuję do koszyczka. Przynętę ( kukurydza,jakiś dumbels itp) daję na włos lub gumkę i ląduje przy wierzchu koszyczka.
Tu piszecie o jakichś dodatkach, zanętach. To sam w sobie pellet nie jest zanętą?
Bo jeśli nie jest, to oznacza, że brakuje mi czegoś w koszyku zakupowym :-)
 

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #562 dnia: 27.08.2019, 21:04 »
Kolego, obejrzyj filmy Luka. Wszystko w nich jest pokazane jak na dłoni. Przy okazji zaoszczędzi to kolejnych 30 stron wątku. :facepalm:
Adam

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 263
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #563 dnia: 27.08.2019, 21:15 »
Norbas, bracie po kiju (przyszły), czy zadales sobie w ogóle trud poczytania albo obejrzenia czegokolwiek przed przybyciem tu? Albo jakoś nie dawno, jak stałeś się użytkownikiem forum?

Wbijasz tu nie mając zielonego pojęcia o niczym, i rozumie jeszcze kwestie sprzętowe, jak wędki, kołowrotki, czy nawet żyłka... Ale żeby o budowę zestawu pytać? Tak prostego jak metoda?

Na YouTube jest pelno filmów jak "abc method feeder" na kanale Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby, są filmy Luka, Piotr Lorenc ma swoje instruktarze, są filmy Lucia z Panem Stachem...

Stary to jest przyjemne z pożytecznym. Obejrzysz to się dowiesz wszystkiego, że szczegółami i trikami. Jak biegle władasz językiem angielskim to są filmy Guru, Drennana, Prestona, na YouTube. Tam masz wszystko w pigułce.

Lubie Cie, i nic do Twojej ciekawości nie mam, ale takie kwestie jak "czy pellet to zaneta" są oznakiem trochę braku szacunku do nas.

Na głównej stronie Spławik i Grunt masz artykuły Luka na temat sprzętu i wędkarstwa gruntowego, z portalu można ściągnąć kilka gazet "Spławik i Grunt".

Ogrom wiedzy masz na wyciągniecie ręki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #564 dnia: 27.08.2019, 21:31 »
Nie da się ukryć, że coraz częściej myślę, iż idealną metoda połowu dla Norbasa byłby... trolling

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #565 dnia: 27.08.2019, 21:35 »
A teraz z rozprawką nad drugą sprawką 8)
Słuchajcie troszkę się pogubiłem w tych pelletach,zanętach,przynętach.
Rozumiałem to w taki sposób że kupuję pellet 2mm który w skrócie rozmaczam w wodzie i pakuję do koszyczka. Przynętę ( kukurydza,jakiś dumbels itp) daję na włos lub gumkę i ląduje przy wierzchu koszyczka.
Tu piszecie o jakichś dodatkach, zanętach. To sam w sobie pellet nie jest zanętą?
Bo jeśli nie jest, to oznacza, że brakuje mi czegoś w koszyku zakupowym :-)
I tak wchodzimy w drugą część trylogii Norbasa pt. Zanęty i Przynęty dla nowicjusza. I nie wiem, czy na trylogii się skończy :P
Proszę Administratorów/ Moderatorów o rozważenie wydzielenia osobnego wątku, chociaż ten dominuje ostatnio forum na równi z "Krótkie pytanie, krótka odpowiedź" i "Off topic"
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #566 dnia: 27.08.2019, 21:36 »
Oglądam i czytam, tylko doba ma aktualnie za mało godzin :'(
Ze "Stachem" namierzyłem filmy niedawno. Jednak jakoś zwracałem uwagę głównie na sprzęt.
Wczoraj o 2 w nocy zacząłem "Karpie na MF ze Stachem i wędkarstwo rodzinne" jednak gdzieś przy początku padłem na ryjonka.
I fakt ten nie ma absolutnie nic wspólnego z treścią filmu a zwyczajnie z ludzkim zmęczeniem :facepalm:
A że chciałem dziś puścić zamówienie póki żona jeszcze w dobrym humorze to załapałem czytając wątek z dziś że brak czegoś.
Ok, zaraz poszukam na YT.
"Nie gniewajta się". Jakoś dojdę co i jak :-)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #567 dnia: 27.08.2019, 21:40 »
Norbas, a ja Ci proponuje coś podobnego, przynajmniej w nazwie, a jednak diametralnie innego. Trotting :D Tutaj sprawa jest dużo prostsza. Minimum sprzętu, zero zawracania sobie głowy tymi wszystkimi akcesoriami, podporkami, fotelami, super zanętami, peletami. Tylko wędka i kołowrotek. Nęcisz tym czym łowisz. Banał. Sprzedaj ten feeder co kupiłeś, zostaw sobie tą maczówkę, na początek do wypuszczanki będzie w sam raz. Kupisz jeszcze centerpina, a nawet nie musisz, bo można tez łowić stało szpulowcem. Do tego ze dwie puszki kuku z Biedronki i już możesz łowić :D :D :P

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #568 dnia: 27.08.2019, 21:41 »
Będziesz tak oglądał i czytał to zima Ciebie zastanie.
Puszczaj zamówienie,składaj zestaw i nad wodę. Nie ma nic lepszego niż praktyka.
Podstawy masz już solidne. ;D ;D
Adam

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #569 dnia: 27.08.2019, 21:45 »
Będziesz tak oglądał i czytał to zima Ciebie zastanie.
Puszczaj zamówienie,składaj zestaw i nad wodę. Nie ma nic lepszego niż praktyka.
Podstawy masz już solidne. ;D ;D
Oj żeby tak było łatwo... a tu jeszcze 22 dni :'(