Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104617 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1005 dnia: 14.10.2019, 20:25 »
@poldek popraw bo nie wiem co jest cytatem a co odpowiedzią.
Jest takie coś jak [quote ] [/quote ] bez spacji w kodzie.
Będzie się o wiele lepiej czytało.
Paweł.

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1006 dnia: 14.10.2019, 20:32 »
Tylko nie wiem co,tyle tego nasmarowałem.
Cytowałem odpowiedzi na które odpisywałem ( bez znaczników).

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1007 dnia: 14.10.2019, 21:52 »
No... to krótko mówiąc zrobiło się merytorycznie i na temat...................fajnie. Chyba w końcu policzę ile postów jest w a ile poza tematem >:(

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1008 dnia: 14.10.2019, 22:03 »
Nie przejmuj się, ale ile punktów nałapałeś,jeszcze tylko mniej niż 150 i będziesz Ekspertem.
I gitara.

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1009 dnia: 14.10.2019, 22:49 »
Czytając w tym temacie niektóre posty Szanownych Kolegów mam wrażenie że jestem na ,,Forum Tetryków”. Co nie którzy lali na mnie z trzeciego piętra .Tak to jest jak się pisze, nie czytając postów chronologicznie i ze zrozumieniem.
Wracając do tego młynka – NewerStop z Ali za 200zł, jakby  kupił to samo na Allegro
jako japoński pod nazwą Nomura Isei za ponad 400zł ,to by zachwalał pod niebiosa
i piał z radości. Niektórzy mają japońską ,metalową Ecusimę i nie robią syfu(pozazdrościć znajomości sprzętu).
A poza tym poleciłem ten młynek tak jak inni inne ,wyraziłem swoją opinię,
gdyż go posiadam , i znowu źle  ,do obrzygania.

Encyklopedia i Internet to źródło informacji , a nie sąsiad czy kolega Alfa,Omega.
The End

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1010 dnia: 15.10.2019, 08:19 »
Wracając do mojego pytania w kwestii spinningu...czy ktoś słyszał o kołowrotku Lurekiller Saltist ? Warto? Czy może coś innego? Może revros?
Jaki rozmiar kołowrotka wybrać...3000...4000 ?
Przyznam że gubie się w rodzajach przynęt, rozmiarach, główkach jigowych, gumach, przyponach...fluorocarbon...stal...co dobre i niedrogie?
Możecie polecić jakiś komplecik na start na okonie i szczupaki?
No i kwestia żyłki i plecionki bo chcę spróbować obydwu.Tylko nie za 150zl za 150 metrow bo na stary na pewno sa tansze godne uwagi.
Czy do szczupaka potrzebny jest rozwierak?
Jeśli są jakies polecane odpowiedniki u myfendów to też chętnie spojrzę na propozycję bo mam czas na spokojny zakup.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 546
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1011 dnia: 15.10.2019, 08:30 »
Gdybyśmy się spotkali jakoś w Błoniu, to kilka gumek Ci dam, bo trochę tego towaru mam. Tylko główki musiałbyś sobie dokupić. (Najprawdopodobniej będę dzisiaj wieczorem).

Rozwierak... Na pewno się przydaje. Jeśli nie miałeś nigdy w ręku szczupaka, to nie masz pojęcia, jak on ma w gębie ostro. Od razu palce pokaleczone. Z drugiej strony sam nigdy rozwieraka nie użyłem, choć go mam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1012 dnia: 15.10.2019, 09:18 »
Bardzo chętnie Mosteque ale spotkanie musi poczekac. Delegacja niestety do grudnia :'(
Zostaje mi kompletowanie całości wysylkowo i aliexpresowo o ile jest tam coś co się nada ;D
Głowki mówisz... A jakie rozmiary polecasz?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 546
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1013 dnia: 15.10.2019, 09:24 »
Rozmiary to się dobiera do przynęt ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1014 dnia: 15.10.2019, 09:38 »
Wracając do mojego pytania w kwestii spinningu...czy ktoś słyszał o kołowrotku Lurekiller Saltist ? Warto? Czy może coś innego? Może revros?
Jaki rozmiar kołowrotka wybrać...3000...4000 ?
Przyznam że gubie się w rodzajach przynęt, rozmiarach, główkach jigowych, gumach, przyponach...fluorocarbon...stal...co dobre i niedrogie?
Możecie polecić jakiś komplecik na start na okonie i szczupaki?
No i kwestia żyłki i plecionki bo chcę spróbować obydwu.Tylko nie za 150zl za 150 metrow bo na stary na pewno sa tansze godne uwagi.
Czy do szczupaka potrzebny jest rozwierak?
Jeśli są jakies polecane odpowiedniki u myfendów to też chętnie spojrzę na propozycję bo mam czas na spokojny zakup.
Przypuszczając, że potrafisz przykręcić półkę w domu, mówiąc o przyponach gorąco polecę Ci zestaw do samodzielnego ich tworzenia.
Nie będę się zagłębiał, a po prostu podlinkuję czego sam używam:
Zaciskarka:
https://allegro.pl/oferta/szczypce-do-zaciskania-tulejek-olowiu-cormoran-15c-7036283034
Fluorocarbon:
https://allegro.pl/oferta/fluorocarbon-daiwa-prorex-fc-leader-0-55-mm-17-m-7694527344
Flexonit:
https://allegro.pl/oferta/stalka-z-metra-zawodnicza-1x19-4-5kg-flexonit-6556615649
Tulejki:
https://allegro.pl/oferta/mosiezne-tulejki-zaciskowe-savage-gear-m-1-2mm-8441999467
Spinki z krętlikiem:
https://www.aliexpress.com/item/32709370683.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dCN9jz7
( rozmiar 8 )
Idę na kilka minut do garażu przed wędkowaniem i mam przypony ile i jakie tylko chcę.
Jasne, na początek trzeba wydać kilka złotówek ale po pierwsze robisz sobie dokładnie to co na daną chwilę potrzebujesz, a po wtóre w dłuższej perspektywie się to po protu opłaca. No i od razu masz zestaw do przyponów karpiowych na fluo o ile będziesz kiedyś takowych potrzebował.
Rozwieracz nie jest niezbędny ale kosztuje grosze i się przydaje. Szczególnie przy większych sztukach. Nawet się nie zastanawiaj.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1015 dnia: 15.10.2019, 16:07 »
Sprzęt niezbędny w przypadku łowienia szczupaków:

Jacek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1016 dnia: 15.10.2019, 18:14 »
booohal wielkie dzięki. Rozumiem, że w perspektywie wychodzi to taniej niż kupowanie gotowców?
No ale jeden gotowiec musialbym kupić żeby zobaczyć jak mam to wszystko zmontować :)
Ten flexonit jest do 4.5 kg. Taki polecasz czy może o większej wytrzymałości?
Z tych spinek nie zdarza się że się coś wypnie? Widzę że nie mają żadnej blokady.

Syborg te cęgi to do czego? Mógłbym prosić o link do nich?

Ps. Czy faktycznie ryobi ecusima 3000 i 4000 są tej samej wielkości korpus i szpula tylko w 3000 szpula jest płytsza? Bo jeśli tak to 3000 powinna być cięższa bo więcej szpula by ważyła...

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1017 dnia: 15.10.2019, 18:31 »
Tego typu szczypce służą do przecinania drutu, w naszym przypadku do rozcinania kotwic. To był przykład. Najlepsze są długie i smukłe.

W przypadku głębokiego połknięcia trzeba ciachać drut, innego wyjścia nie ma.
Jacek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 974
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1018 dnia: 15.10.2019, 18:37 »
Ok. To dodaję do listy zakupowej :)
Muszę tylko namierzyć jakieś sprawdzone i nie za milion.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1019 dnia: 16.10.2019, 12:09 »
booohal wielkie dzięki. 1. Rozumiem, że w perspektywie wychodzi to taniej niż kupowanie gotowców?
2. No ale jeden gotowiec musialbym kupić żeby zobaczyć jak mam to wszystko zmontować :)
3. Ten flexonit jest do 4.5 kg. Taki polecasz czy może o większej wytrzymałości?
4. Z tych spinek nie zdarza się że się coś wypnie? Widzę że nie mają żadnej blokady.
1. Tak
2. Wystarczy, że napiszesz na PW. Wytłumaczę i prześlę foto. To bardzo prosta rzecz.
3. Najgrubszą żyłkę jaką z nim stosowałem to 0,26mm Mimo tego to ewentualnie ona zawsze pękała. Nie miałem przypadku by pękła mi "stalka" Podejrzewam, że żeby go zerwać podczas łowienia musiałbyś mieć żyłkę grubszą od 0,30mm.
4. Jakimś cudem raz przy zarzucaniu mi się wypięło. Prawdopodobnie spinka się odgięła lekko. Nigdy nic mi się nie wypięło przy holu czy ściąganiu zestawu.


Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!