Autor Wątek: Ziarna na karpia  (Przeczytany 685 razy)

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Ziarna na karpia
« dnia: 22.04.2024, 20:41 »
Witam 8 maja jedziemy na uroczysko karpiowe a jak wiadomo nie można tam zanęcać kukurydzą.

Czytałem tu na forum o Soi i na pewno postawie na 5kg, mamy orzech tygrysi, konopie i rzepik ale to klasyki :)

Chciałem kupić jeszcze coś, myślałem o grochu, i łubinie ewentualnie Sorgo, korzystaliście z takich ziaren ? jak je przygotowaliście ? Np widzę że łubin jest w kilku odmianach.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 874
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #1 dnia: 22.04.2024, 21:31 »
Ciecierzyca, turboskuteczna na karpie :) kup 10kg, będzie wtedy 24kg gotowego ziarna. Moczysz dobę, 30min gotujesz od momentu wrzenia, odcedzasz, studzisz, pakujesz jak tam chcesz.
Dzierżno uzależnia

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 882
  • Reputacja: 393
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #2 dnia: 22.04.2024, 21:54 »
Używaj tego co ludzie sypią czyli pellet, konopie, orzech i oczywiście kulki. To jest typowe bajoro które jest bardzo płytkie i latem mocno zarasta.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #3 dnia: 23.04.2024, 17:14 »
Kup prasowana kukurydzę... ta można tam stosować...
Pozdrawiam Piotr

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #4 dnia: 23.04.2024, 19:46 »
Ciecierzyca, turboskuteczna na karpie :) kup 10kg, będzie wtedy 24kg gotowego ziarna. Moczysz dobę, 30min gotujesz od momentu wrzenia, odcedzasz, studzisz, pakujesz jak tam chcesz.

Dzięki wielkie tak zrobie :)
Byłem teraz na owczarni i wsypaliśmy 10 kg ziaren co dało nam karpika powyżej 24 kg (najwiekszy w tym roku)
I teraz jedziemy na to uroczysko za 2 tygodnie na zawody i szukałem czegoś co można wiecej wsypać bo wiadomo kulki proteinowe bedą w mixie pellet też ale to jednak 5 dni na zawodach to myślimy żeby 20 kg ziaren mieć.. Trochę orzecha troche rzepiku i konopii i własnie wejdziemy  w soje i myśle o tej  ciecierzycy :)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 510
  • Reputacja: 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #5 dnia: 23.04.2024, 20:59 »
Chciałem kupić jeszcze coś, myślałem o grochu, i łubinie ewentualnie Sorgo, korzystaliście z takich ziaren ? jak je przygotowaliście ? Np widzę że łubin jest w kilku odmianach.

Był kiedyś temat o sorgo i tutaj można poczytać.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=23912.0

Łubin może być słodki albo gorzki. Tylko pierwszy nadaje sie na paszę, drugi jako zielony nawóz.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Pozdrawiam Piotr

Offline Bizon88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 5
Odp: Ziarna na karpia
« Odpowiedź #7 dnia: 23.04.2024, 22:17 »
Ze swojej strony mogę polecić groch, to moja główna przynęta na lina bo na kukurydzę mi przeszkadzają za bardzo płocie, wzdręgi i leszcze. Wiele razy wyciągnąłem też przy okazji karpia ale jeszcze częściej zrywały mi zestaw..