Autor Wątek: Zestaw do method waggler  (Przeczytany 15313 razy)

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Zestaw do method waggler
« dnia: 16.11.2014, 08:19 »
Jaki polecacie zestaw do waglera?Sprzęt musi być dostępny na polskim rynku.Chciałbym się zmieścić w cenie 300 zł.,na początek do nauki powinien wystarczyć.Zestawem będę łowił mniejsze okazy, ale nie wykluczam przyłowu jakiegoś leszczyka lub karpia :D Liczę na porady kolegów wędkujących tą metodą ;) 

Offline krowa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno PL
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2014, 09:10 »
Cześć. Tu masz linka, Luk co nie co zdradził. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=116.msg1191#new

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2014, 12:41 »
A kiedy nosisz się z zamiarem kupienia zestawu?

Bo przyznam szczerze, że testuję kolowrotek Red Range z Drennana, dedykowany do spławika -  na poczatek jest on idealny. Myślę, że Matchpro powinn go wkrótce mieć. U mnie kosztuje on zaledwie 20 funtów... Co ważne - ma on dwie szpule w komplecie - obydwie do 100 m żyłki. Możesz tez pomyslec o Drennan 7 0- mi on słuzył 3 lata i masę ryb wyciagnął (niestety zaginął mi...), ma on 3 szpule w komplecie i kosztuje 35 funtów. - A kijków jest masa - nie chcę doradzać czegoś szczególnego - ale może ktoś z forumowiczów poradzi jaką wybrać 'budżetową' spławikówkę?

Lucjan

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2014, 12:57 »
Luk
MatchPro ma kołowrotki z tej serii ale z "feeder" w nazwie więc chyba to jeszcze nie taki o którym mówisz?
Mają też Drennan 7. Czy to taki co Ci zaginął?
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11117_kolowrotki.aspx

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2014, 13:06 »
Sprzęt chcę zakupić w połowie grudnia więc czasu nie wiele :)Zapomniałem napisać że interesuje mnie wędzisko o dł. 390 ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #5 dnia: 16.11.2014, 14:04 »
Dawniej używałem sprzętu Mikado!! Raczej dobra relacja ceny do jakości. Skoro ma być nie drogo to może   http://allegro.pl/wedka-odleglosciowa-tachibana-match-390-25-mikado-i4718525133.html. Ale jeśli byś zdecydował się drożej to polecam kije Trabucco!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #6 dnia: 16.11.2014, 18:09 »
Bohdan, dokładnie taki kołowrotek jest  na mojej  liście 'zaginionych'... ;) To co dobre to płytkie matchowe szpule i prosta budowa. Mozna kupowac takie żyłki jak RefloPower  czy Supplexy i idealnie napełniać szpule. Matchpro ma Red Range, ale feederowe...

Drennan ma zadziwiająco tanie kołowrotki, nie jest to może  jakaś mega rewelacja ale są trwałe i dają radę.  Shakespeare ma swoje kręcioły w podobnej cenie ale to nie jest to samo... Spro cieszą sie uznaniem w Polsce - ale nie jestem pewny czy są dedykowane do spławika. Jeden 'match' ma na przykład tylko jedna szpulę, na dodatek 150 metrów. Jak dla mnie to strasznie niewygodna opcja, bo trzeba robić podkłady i tak dalej...

Co do kija - to w Polsce masz teraz kilkadziesiąt różnych opcji do wyboru.  Od 60 PLN do 1500. Jest w czym wybierać. Na początek szukałbym czegoś w przystępnej cenie i uznanego. Mikado na pewno ma dobre kije, mimo, że kojarzony jest z 'niską półką'. Ta Tachibana wygląda bardzo dobrze. Jestem pewien, że na początek będzie idealna. Z czasem mozna poszukać już czegoś bardziej dopasowanego do własnych potrzeb. Sam kij jest raczej niezbyt częstym źródłem problemów - częściej zła jego długość, lub kołowrotek, budowa zestawu... Łowiłem już 6 różnymi matchówkami - i oprócz jednej Avanti, mającej w dolniku metalowe zakończenie, sprawiające, że kij był źle zbalansowany i ciężki -  łowiło mi się każdym dobrze.

Jak już pisałem często - unikaj słów - power, carp , pellet waggler, heavy, strong  w nazwie - bo to będzie kij do łowienia karpi, specjalistyczny. Na opisach też bym nie polegał, bo sa albo kwieciste i zapewniające, że kij sam łowi lub też niekoniecznie 'właściwe'. Jedna Mikado na przykład  ma ustęp, że kij (match 3.90 m) jest 'przeznaczony do łowienia na większych odległościach'. Ciekawe skąd to wzięli? Na krótszych się już nie da? ;)
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #7 dnia: 16.11.2014, 18:49 »
Co do kołowrotka to każdemu polecam SPRO Passion 740m. Mam 5 Passionów i bardzo sobie chwalę!! Nie sugeruj się że to 40stka, Passiony to nie duże kołowrotki!! 40 od 30 różni się tylko wielkością szpuli i rotora!!!
Arek

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #8 dnia: 16.11.2014, 19:30 »
Właśnie zastanawiałem się nad tą tachibaną,mieści się w moim przedziale cenowym i ma w tej cenie przelotki SiC i waga 216 g robi pozytywne wrażenie.U nas kołowrotka ze szpulą o pojemności mniejszej niż 150 m faktycznie trudno kupić.Co do kołowrotka to jeszcze poczekam na wasze propozycje,bo Drennan który proponujesz,chociaż dobry i sprawdzony,to lekko zagina moją półkę cenową >:(.Jeśli nie uda mi się czegoś dopasować, to zakupię szpulę match do pasjona którego używam do spina i będzie służył także do waglera, ;) a jak znajdzie się kaska to zakupię coś ekstra. ;)Tak więc czekam na wasze propozycje ;)

Jakie haczyki stosować do waglera(symbol i producent)?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #9 dnia: 16.11.2014, 19:58 »
Okuma Carbonite 2M FD 35 Match. Osobiście nie miałem do czynienia z tym kołowrotkiem ale okuma raczej ma niezłe recenzje!!
Arek

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #10 dnia: 16.11.2014, 20:28 »
Tak faktycznie Okuma  w swoim przedziale cenowym robi kołowrotki godne polecenia.Mam trzy kołowrotki Okumy, dwa travertiny pracują  przy metodzie,syn również używa ich kłowrotków i wszystko chula :)

Ta okuma którą zaproponowałeś wygląda interesująco,tylko nigdy nie miałem do czynienia z podwójna korbką :D czy jest to praktyczne rozwiązanie?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #11 dnia: 16.11.2014, 20:30 »
Mi pasuje. Nawet nie patrząc zawsze trafiam w korbkę!!
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #12 dnia: 19.11.2014, 10:36 »
Okuma i Drennan Red kosztują mniej więcej tyle samo. I teraz pytanie - który wybrać?
Tak dla oka to bardziej podoba mi się Okuma ale wygląd ma drugorzędne znaczenie. W Drennanie wydaje mi się, że szpula jest bardzo mała za to Okuma to tylko trzy łożyska ( chyba to trochę mało ale nie jestem tu fachowcem )
Luk używał Drennana i sobie chwalił, szkoda, że nie ma nikogo kto używał Okumu to może wtedy byłoby łatwiej o jakieś wnioski :(

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #13 dnia: 19.11.2014, 16:26 »
Trzy łożyska przy kołowrotku spławikowym nie powinny martwić!! To nie są obciążenia typu feeder,karpiówka!!!Pomijając wady fabryczne i niewłaściwą konserwację taki kołowrotek posłuży latami!!! Do dziś mam Daiwę na jednym łożysku i tulejkach!! Fakt ze co roku rozbierana i konserwowana!! Służy bez zarzutu!!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zestaw do method waggler
« Odpowiedź #14 dnia: 19.11.2014, 16:46 »
Ilość łożysk to często tylko chwyt marketingowy. Arek tulejki to też łożyska tylko ,że ślizgowe,dlatego niektóre kołowrotki mają po 10 i więcej łożysk tylko,że są tam 4 łożyska kulkowe i jedno oporowe.