Autor Wątek: Methoda, rzeka Odra - test  (Przeczytany 9393 razy)

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Methoda, rzeka Odra - test
« dnia: 05.09.2016, 21:34 »
Kolejne testy przekroczyły moje oczekiwania.
Rzeka- długie przypony- koszyk, czy zawsze lepiej?
W zeszłym roku złowiłem ok 40 brzan między 40-68cm na rzece odra właśnie na metodę, gdzie u innych nie było brań. Używałem zwykłych lepiących zanęt.
W tym roku mimo że mam 1km do odry mało czasu jej poświęciłem. Ale od zeszłego tygodnia się to zmieniło.

Myślę sobie skoro MMM działa bezkonkurencyjnie na wodach stojących, to czemu miał by się nie sprawdzić na rzece odra?
Skoro brzany mi siadały na metodę,tzn technika działa.
 Do rzeczy - odwiedziłem rzekę trzy dni pod rząd łowiąc po dwie godzinki na metodę na kuleczki i jedną kuku z puszki, na MMM + pelet + konopie oczywiście mocno zwilżona.

Wynik- 4 karasie- 5 karpi pełno łuskowych w granicach 50cm a dzisiaj już mnie powaliło z nóg karp 73cm 8kg na 1 kuku na metodę. W tak krótkim czasie jeszcze nie złowiłem tyle ryb na odrze w dodatku na metodę na głębokości ok 4m.
Piotr

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2016, 21:46 »
A mówią że methoda to tylko na wody stojące lub kanały a tu proszę woda płynąca i ładne wyniki :bravo:
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2016, 21:49 »
Kolejne testy przekroczyły moje oczekiwania.
Rzeka- długie przypony- koszyk, czy zawsze lepiej?
W zeszłym roku złowiłem ok 40 brzan między 40-68cm na rzece odra właśnie na metodę, gdzie u innych nie było brań. Używałem zwykłych lepiących zanęt.
W tym roku mimo że mam 1km do odry mało czasu jej poświęciłem. Ale od zeszłego tygodnia się to zmieniło.

Myślę sobie skoro MMM działa bezkonkurencyjnie na wodach stojących, to czemu miał by się nie sprawdzić na rzece odra?
Skoro brzany mi siadały na metodę,tzn technika działa.
 Do rzeczy - odwiedziłem rzekę trzy dni pod rząd łowiąc po dwie godzinki na metodę na kuleczki i jedną kuku z puszki, na MMM + pelet + konopie oczywiście mocno zwilżona.

Wynik- 4 karasie- 5 karpi pełno łuskowych w granicach 50cm a dzisiaj już mnie powaliło z nóg karp 73cm 8kg na 1 kuku na metodę. W tak krótkim czasie jeszcze nie złowiłem tyle ryb na odrze w dodatku na metodę na głębokości ok 4m.
Jakie przynęty koledze się sprawdziły? Za relację, i efekty :thumbup: 
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2016, 21:51 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to ................. w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #4 dnia: 05.09.2016, 21:58 »
Na początku nastawiłem się głównie na brzany, łowiąc na pikantną kiełbasę, ale ona dała karpia 46 cm, na drugiej dumbells ananas też dał karpia 50 cm. Pomyślałem skoro takie karpiki są w okolicy to na pewno jedna kuku z puszki będzie strzałem w dziesiątkę, no i było bo jeszcze wpadły trzy i cztery karasie, no a dzisiaj ten bonus na kuku był lekkim szokiem. Walka nieporównywalna do wody stojącej, w pewnym momencie myślałem że pierwszy raz na feeder mnie ryba pokona :-)
Piotr

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #5 dnia: 05.09.2016, 22:02 »
Mimo wszystko, jestem w szoku. Na moim odcinku, Karp regularnie padał(szt na miesiąc), jedynie w 97. Po powodzi, przez jakiś rok, może ciut dłużej. Teraz, albo jesteśmy kiepskimi łowcami, albo skutecznie je wytrzebiono. Co cwańsze, pewnie jeszcze mają swoje rewiry.
Arek

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #6 dnia: 05.09.2016, 22:04 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to główki pod mostem drogowym w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.
To widzę że ty obeznany w dobrych miejscówkach ;-) Niestety przez pewnego górnika ciężko tam o miejsce :-)
Na pewno zarybili jak każdego roku.


Edycja administratora: Brak odstępów między tekstem i emotikonami.
Piotr

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #7 dnia: 05.09.2016, 22:07 »
Mimo wszystko, jestem w szoku. Na moim odcinku, Karp regularnie padał(szt na miesiąc), jedynie w 97. Po powodzi, przez jakiś rok, może ciut dłużej. Teraz, albo jesteśmy kiepskimi łowcami, albo skutecznie je wytrzebiono. Co cwańsze, pewnie jeszcze mają swoje rewiry.
One są tylko ciężko namierzyć
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #8 dnia: 05.09.2016, 22:08 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to główki pod mostem drogowym w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.
To widzę że ty obeznany w dobrych miejscówkach;-) Niestety przez pewnego górnika ciężko tam o miejsce:-)
Na pewno zarybili jak każdego roku.



Rozumiem ;) Mnie bardzie odpowiada ta druga główka, szczególnie pod metodę. Rzucam w gorę rzeki, jakby pod prąd, wzdłuż brzegu. Zazwyczaj brania są w stronę główki. Można tam dorwać naprawdę wielkie rybiszony. Warunek jest taki, że poziom wody musi być nie wysoki bo wtedy woda tam prawie stoi.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #9 dnia: 05.09.2016, 22:08 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to główki pod mostem drogowym w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.
To widzę że ty obeznany w dobrych miejscówkach ;-) Niestety przez pewnego górnika ciężko tam o miejsce :-)
Na pewno zarybili jak każdego roku.


Edycja administratora: Brak odstępów między tekstem i emotikonami.

Jedrula na odrzańskich rybach zęby stracił ;)
Od początku sezonu nas namawia na spróbowanie metody na tym odcinku, niestety my uparte ciołki jesteśmy :-X O:)
Rybki klasa :thumbup:

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #10 dnia: 05.09.2016, 22:14 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to główki pod mostem drogowym w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.
To widzę że ty obeznany w dobrych miejscówkach;-) Niestety przez pewnego górnika ciężko tam o miejsce:-)
Na pewno zarybili jak każdego roku.



Rozumiem ;) Mnie bardzie odpowiada ta druga główka, szczególnie pod metodę. Rzucam w gorę rzeki, jakby pod prąd, wzdłuż brzegu. Zazwyczaj brania są w stronę główki. Można tam dorwać naprawdę wielkie rybiszony. Warunek jest taki, że poziom wody musi być nie wysoki bo wtedy woada tam prawie stoi.
Kiedyś naprawdę grubo się tam łowiło, szczególnie właśnie na tej drugiej główce, właśnie pod prąd, ale mi zawsze bardziej jakoś lepiej pasowała pierwsza główka, a rzucam na pograniczu nurtu gdzie jest ok 4m. Ogólnie te dwie główki to naprawdę chyba najlepsze miejsce jakie można sobie wymarzyć na odrze, ale uczą również pokory i przez miesiąc można nie złowić ryby. :)
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #11 dnia: 05.09.2016, 22:17 »
Tak jak mówisz, uczą pokory. Nie raz tam w dupę dostałem. A wysypisko dalej tam wędkarze sobie robią? Zawsze wywoziłem z tego miejsca dwie reklamówki śmieci :thumbdown: >:O

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #12 dnia: 05.09.2016, 22:19 »
Piotrek, nawet wiem gdzie jesteś, to główki pod mostem drogowym w Chałupkach. Czesi zarybili Odrę, karpie tam będą brały, jak zwykle zresztą.
To widzę że ty obeznany w dobrych miejscówkach;-) Niestety przez pewnego górnika ciężko tam o miejsce:-)
Na pewno zarybili jak każdego roku.



Rozumiem ;) Mnie bardzie odpowiada ta druga główka, szczególnie pod metodę. Rzucam w gorę rzeki, jakby pod prąd, wzdłuż brzegu. Zazwyczaj brania są w stronę główki. Można tam dorwać naprawdę wielkie rybiszony. Warunek jest taki, że poziom wody musi być nie wysoki bo wtedy woada tam prawie stoi.
Kiedyś naprawdę grubo się tam łowiło, szczególnie właśnie na tej drugiej główce, właśnie pod prąd, ale mi zawsze bardziej jakoś lepiej pasowała pierwsza główka, a rzucam na pograniczu nurtu gdzie jest ok 4m. Ogólnie te dwie główki to naprawdę chyba najlepsze miejsce jakie można sobie wymarzyć na odrze, ale uczą również pokory i przez miesiąc można nie złowić ryby. :)
Taa, ja lubię szczerość i dzielenie się informacją.
Ale aż z tak dokładną bym się zastanowił. I tak tam pewnie presja niemała.  A co by nie mówić, to nie jest forum zamknięte. I nie tylko zarejestrowani czytają. Pogadajcie o szczegółach na PW, chłopaki. Ot taka szczera rada.
Arek

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #13 dnia: 05.09.2016, 22:29 »
Tak jak mówisz, uczą pokory. Nie raz tam w dupę dostałem. A wysypisko dalej tam wędkarze sobie robią? Zawsze wywoziłem z tego miejsca dwie reklamówki śmieci :thumbdown: >:O
Oj, to musisz znowu przyjechać, bo dawno nie było wysokiej wody >:O Śmietnik jest, ale uwierz, że jak łowili tam tylko miejscowi, to tego nie było. Pamiętam, jakie to było wspaniałe miejsce, wręcz nieosiągalne dla ludzi z zewnątrz. Od 95 r. tam łowię i patrzę, jak człowiek działa na przyrodę :-\
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #14 dnia: 05.09.2016, 22:44 »
To niedobrze :( Mam urlop za niedługo, więc wyskoczę tam na mały rekonesans.