Autor Wątek: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?  (Przeczytany 15289 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #60 dnia: 16.11.2019, 20:20 »
Patrz post wyżej.
Twoje posty poleciały do tamtego wątku.

Wysłane z mojego M6T przy użyciu Tapatalka

Paweł.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #61 dnia: 18.11.2019, 20:15 »
Nigdy nie karpiowałem, ale przeglądając Wasze wyniki naszła mnie mega ochota żeby też w przyszłym sezonie spróbować.
Będą to pewnie 2-3 weekendy w roku, mam wodę blisko i mogę nęcić codziennie przez jakiś tydzień.
Wody to dwie niewielkie żwirownie, karpie i amury tak do 12 kg. Mam je rozpoznane i wiem gdzie ryby siedzą.
Warto iść w najlepsze kulki typu CCMoore, Nash, Mainline, Solar? Dużo trzeba tego wrzucać? Oczywiście do wody planuję wrzucać też pellety i kuku. Jeżeli tak to ile z Waszego doświadczenia muszę mieć towaru na taki tydzień nęcenia i zasiadkę? Dodam tylko że wody są dosyć rybne.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #62 dnia: 18.11.2019, 20:38 »
Jesli wiesz gdzie ryba siedzi to nie musisz wcześniej nęcić tym bardziej jeśli to jest mała woda. Dobry towar zawsze na plus, ale nie muszą to byc firmy zagranicze, u naszych rodzimych producentów też dostaniesz towar bardzo dobry a może i lepszy od tych które wymieniłeś. Podczas wędkowania nie musisz dużo sypać garśc dwie kulek trochę orzecha lub jakieś drobniejsze ziarna czy pellet jesli drobnica nie będzie przeszkadzać, ale wiesz każda woda jest inna.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #63 dnia: 18.11.2019, 21:06 »
Jedna woda ma poniżej hektara i jest totalnie dzika, bo od maja w zasadzie do listopada jest mega zarośnięta rogatkiem który skutecznie utrudnia wędkowanie. Ta mnie najbardziej ciągnie, ale nie wiem czy podołam bo z feederem niestety poległem. Dno jest całe zarośnięte i są tylko dwa oczka tak 20x30 m gdzie można zarzucić zestaw. Rzuty tak na 20 -30 m max.
Zastanawiam się czy jest np. sens ładować do wody razem kulki słodkie i śmierdziele? Czy lepiej iść w jeden rodzaj?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #64 dnia: 18.11.2019, 21:24 »
Na takiej wodzie to tylko ponton, z rzutu nie położysz dokładnie zestawu a i karpia przez zielsko nie przeciągniesz. Nie skupiaj się na kulkach tylko na taktyce i miejscu bo to 90% sukcesu. Jak dobrym miejscu zasypiesz dobrym towarem to czy będą do słodkie czy smierdzące ma najmniejsze znaczenie według mnie. Ja zawsze mam jedną miejscówkę na słodko drugą na smierdząco.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #65 dnia: 18.11.2019, 22:12 »
Kurde to mega mnie zmartwiłeś, bo nie tylko potwierdziłeś moje obawy ale jeszcze dołożyłeś nowych. Mamy na tych zbiornikach zakaz używania sprzętów pływających, w tym też łódek zanętowych. Tylko czemu piszesz, że przy tak krótkich rzutach na te 20 m nie położę dokładnie zestawu? O co z tym chodzi?
A pomysł z dwoma miejscówkami z różnym towarem podoba mi się, myślę że spróbuję od tego zacząć. Drugi zbiornik jest łatwiejszy, tam nie będzie takich problemów technicznych jak na tym malutkim.
A co do pelletów to nada się Skretting corse 8mm? Wersja 2 i 4mm pasuje tutejszym rybom przy metodzie.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #66 dnia: 18.11.2019, 22:41 »
Myslałem, że można uzywać środków pływających. Zestaw położysz, ale jak masz rośliny to nigdy nie będziesz pewien w 100% czy akurat tam gdzie położyłeś to ich nie ma. Pod samą powierzchnią może ich nie być a głebiej mogą się pojawiać...Zależy, jak chcesz łowić z marszu kilka godzin to z wiosny i jesieni możesz użyc takiego pelletu. Latem to sądze, że drobnica opędzluje w chwile taki towar. Ja osobiście jak woda ma powyżej 15 stopni to używam tylko kulek i orzecha, ale ja łowię z wywózki i robię zasiadki po pare dni.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #67 dnia: 19.11.2019, 07:50 »
A ja tak sie zastanawiam  czy drobnica faktycznie nie rusza tego grubszego towaru. Na zbiorniku którym lowie hordy leszczy ( i to drobnych leszczy) wieszają się spokojnie na kulce 18mm. Ciekawe czy po kilku min z mojego necenia cokolwiek zostaje na dnie :-D

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #68 dnia: 19.11.2019, 10:32 »
Leszcz ryje w dnie i w ten sposób się wiesza. Dlatego w takich wodach daje się tylko gruby towar i do tego twarde dodatkowo utwardzone lub wysuszone kule.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #69 dnia: 19.11.2019, 10:48 »
Ta mnie najbardziej ciągnie, ale nie wiem czy podołam bo z feederem niestety poległem. - na czym to polegało? brak brań? ryby zrywały zestawy? czy z innego powodu?
;)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #70 dnia: 19.11.2019, 11:55 »
Na metodę miałem dosłownie jedno branie którego nie udało mi się zaciąć.
Na klasyka zdecydowanie lepiej, wyciągnąłem kilka ładnych karasi i leszczy, ale to by było na tyle.
Mimo że bajorko ma tylko ok 35 m szerokości to w miejscu w którym próbowałem łowić w tym roku przecinają je dwa "wałki" które podchodzą tak na 50-70 cm pod powierzchnię i ryba momentalnie nurkuje w stok tego wałka, wbija się w rogatka i na przyponie 0,12-15 nie mam żadnych argumentów żeby ja ruszyć.
Dlatego w przyszłym roku chcę je przyatakować grubiej, bo taktyka feederowa zawiodła całkowicie w tych warunkach. Na szczęcie miejsce które wytypowałem nie ma wałków, ale chyba będę się musiał nastawić na mega siłowe łowienie, żeby mi ryby nie parkowały w zielsku.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #71 dnia: 19.11.2019, 13:38 »
Ja bym sobie głowy nie zawracał takim bajorkiem, ale jak uważasz.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #72 dnia: 19.11.2019, 14:34 »
Podstawowym łowiskiem będzie ten drugi, normalny, zbiornik.
Ale jak pisałem "karpiowanie" to ma być tylko odskocznia i urozmaicenie dla feedera, na specjalne wyniki się nie nastawiam. Jak coś złowię to będzie tylko na plus.
Ale idąc za Twoją radą kupię śmierdziela i coś słodkiego, zdecydowałem się na firmę CCMoore. Doradźcie tylko czy po 2 kg kulek wystarczy do lekkiego nęcenia i łowienia? I jaki rozmiar taki uniwersalny? 18 mm?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #73 dnia: 19.11.2019, 14:45 »
Bierz 20mm taką kulke wciąga karp 1,5 kg. Na początek kup sobie mniej jak będą wyniki i ci zabraknie to dokupisz.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kulki Tandem Baits czy jednak inne?
« Odpowiedź #74 dnia: 19.11.2019, 17:14 »
A oni robią z większych tylko 18 i 24 mm :facepalm:
Nic to, wezmę oba rozmiary, się zobaczy co z tego wyjdzie.
A łowił może ktoś z Was na Odyseyxxx i Live System od CCMoora?