Autor Wątek: Miejscooszczędny, podwieszany składzik na sztyce, parasole itp.  (Przeczytany 1158 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Kolejne porządkowanie gratów - tym razem przyszła kolej na rzeczy długie.

Jak zwykle - ile się tylko da zrobić ze szpejów (tzw. "przydasiów" ;) ), które mam w warsztacie, garażu itp.

W sufit wsadzone (na bazie prostokąta 160x120cm) kotwy stalowe (9szt), w które wkręciłem gwintowane szpilki (od sufitu 30cm), na końce szpilem nakręcone nakrętki oczkowe.

Przez nakrętki przeciągnięte druty zbrojeniowe fi10 x 160cm (3szt), pomiędzy nakrętkami naciągnięte na drut kawałki plastikowego węża od wody (żeby chropowate pręty nie niszczyły sprzętu). Pręty najpierw przeczyściłem i pociągnąłem hammeritem.

Można takie coś zrobić z przeróżnych materiałów oczywiście, wymiary też wg potrzeb. Bardzo praktyczne, wykorzystuje zwykle niewykorzystywane miejsce w garażu czy piwnicy.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Świetna sprawa takie miejsce pod sufitem. Ja zastanawiałem się swego czasu, czy nie zrobić sobie czegoś w oparciu o mocne gumy, pod sufitem ... samochodu ;D

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Fajny patent! Widzę, że kolega ma kolekcję podbieraków:D

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Jeszcze parę koszy mam, ale w innym miejscu leżą ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Świetna sprawa takie miejsce pod sufitem. Ja zastanawiałem się swego czasu, czy nie zrobić sobie czegoś w oparciu o mocne gumy, pod sufitem ... samochodu ;D

Mam takie podwieszki w aucie, zrobione z pasków parcianych z regulatorami i karabińczykami. Kije, sztyce itp. wożę więc wygodnie pod sufitem. A swoją drogą :thumbup: :beer: dla autora wątku za DIY, u mnie w piwnicy niestety jest strop dla wysokich hobbitów, więc taki stelaż nie ma racji bytu :-\.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉