Autor Wątek: Przypon strzałowy  (Przeczytany 2435 razy)

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Przypon strzałowy
« dnia: 06.03.2018, 19:28 »
W tym sezonie zaczynam zabawę z feederem do dalekich rzutów. Sprzęt można powiedzieć że już jest skompletowany. Pozostał jeszcze temat przyponu strzałowego. Z jakiego materiału? Czy wybrać fluorocarbon czy żyłkę. Jeśli żyłkę to czy rozciągliwą czy raczej nie. Jaki odcinek nawinąć na kołowrotek?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Przypon strzałowy
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2018, 19:37 »
Przypon strzałowy do dalekich rzutów powinien być z plecionki. Jego długość powinna być taka żeby podczas rzutu na kołowrotku były minimum 3-4 zwoje strzałówki.

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypon strzałowy
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2018, 19:39 »
Co to znaczy dla Ciebie dalekie rzuty feederem?Jak daleko chcesz rzucać?Jakie masz wędki?Są w łowisku zaczepy?Występują racicznice ,ostre kamienie itp?Ja  do karpiówki używałem strzałówki z fluorocarbonu 0.50 jak i żyłki mono 0.50mm.Do feederka nie używam chodź czasem rzucam te 60 może 70 m ale przy dobrej żyłce 0.26-0.28 i podajnikach od 40-60gr zerwanie żyłki przy rzucie jest raczej niemożliwe(przynajmniej mj się nie zdarzyło)więc odpuściłem strzałówkę.Poprostu nie ma sensu.
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Przypon strzałowy
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2018, 19:46 »
Przypon strzałowy do dalekich rzutów powinien być z plecionki. Jego długość powinna być taka żeby podczas rzutu na kołowrotku były minimum 3-4 zwoje strzałówki.
Gdy stosujemy plecionkę  w feederze to przypon z FC albo mono to prawie że mus.

Na początek polecę ci jakąś dobrą mono. Wybacza więcej błędów niż sztywniejszy FC. Co do średnicy ci nie doradzę, ja na ogół stosuje : 0,08 -0.24(26) lub 0.10-0.26(28).
 


Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypon strzałowy
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2018, 19:57 »
Jak daleko będę rzucał to trudno powiedzieć bo jak już pisałem zaczynam zabawę dopiero w tym sezonie ale Chciałbym zarzucać nawet do 100 m. Kupiłem do tego celu drennan acolyte distance feeder 13ft i ryobi proskyer aquapower lt. Na młynek nawinąłem plecionkę 0,12. Tam gdzie będę łowiłem są kamienie, racicznic jest mało a zaczepy zdążają się sporadycznie i raczej w znajomych miejscach więc łatwo je omijać.

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypon strzałowy
« Odpowiedź #5 dnia: 06.03.2018, 20:33 »
Jak daleko będę rzucał to trudno powiedzieć bo jak już pisałem zaczynam zabawę dopiero w tym sezonie ale Chciałbym zarzucać nawet do 100 m. Kupiłem do tego celu drennan acolyte distance feeder 13ft i ryobi proskyer aquapower lt. Na młynek nawinąłem plecionkę 0,12. Tam gdzie będę łowiłem są kamienie, racicznic jest mało a zaczepy zdążają się sporadycznie i raczej w znajomych miejscach więc łatwo je omijać.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=925.0
Poczytaj wypowiedzi mądrzejszych odemnie;-)

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃