Autor Wątek: Black Friday 2023  (Przeczytany 10871 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #45 dnia: 22.11.2023, 18:23 »
Kriss... Doprawdy. Czego Ty nie rozumiesz? Bo tworzysz jakieś dziwne historie i udajesz, że problemu nie widzisz.
Nie musisz wymyślać "co by było, gdyby D zrobił tak albo inaczej..."

Komentujemy fakt, że ktoś podaje cenę z dupy, żeby złapać klienta na "promocję". Na szczęście prawo zostało stworzone, które już tu uniemożliwia. Znaczy robić dalej można, co widać, ale i my widzimy, że ktoś nas chce nadziać na swój kindżał.

Proszę Cię. Zobacz tutaj https://sklepdrapieznik.pl/25591-kolowrotek-preston-centris-nt520.html?fast_search=fs i powiedz mi czym to się różni (poza kwotami). Moim zdaniem niczym - wielki napis -27%, a przecież od ceny z ostatnich 30 dni nie ma to żadnego odniesienia. To mam na myśli.


Ok. Jest to dokładnie to samo i Drapieżnik też leci w kulki.

Natomiast dalszych wywodów nie rozumiem :D
Jeśli ktoś miesiąc przed wystawi coś wartego 500 za 800, to nie sprzeda ani sztuki. Może sobie tak robić, żeby potem w BF zrobić promkę i żeby oszustwa nie było widać. Tylko sam siebie wtedy robi w wuja.

Możesz wyjaśnić z czym dokładnie Drapieżnik leci sobie w kulki? Bo, nie bardzo rozumiem. Z tym, że zrobił dwie różne promocje na ten sam produkt w ciągu miesiąca? Powinien tylko raz to zrobić? Czy może powinni na obie dać taki sam %, a może teraz za mało dali?

Chyba nie uważasz, że tekst "Najniższa cena w ciągu 30 dni" dotyczy ceny regularnej i najpierw sprzedawali wspomniany kołowrotek w cenie 719,20 zł i teraz ją podnieśli do 899zł aby dać promocję 27% i zejść do ceny 656,27 zł ?

Odnoszę wrażenie, że właśnie tak razem z @carl23 uważacie i te zniżki i procenty wam się nie zgadzają. Jeżeli tak jest to posłuchajcie własnych rad i czytajcie aż zrozumiecie ;)

Prawo zostało stworzone przez polskich polityków, więc małe są szanse aby było dobre. Aby dobrze chroniło klienta przy cenie powinna być dodatkowa informacja odnośnie zmiany ceny regularnej, a nie jak jest teraz, że klient może tylko zorientować się czy przegapił lepszą promocję.

Mi akurat zgadza się wszystko, bo nie łapię się na sztuczne podbijanie cen i pozorowane promocje, nie nazywam ich normalnością jak inni. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli cena regularna za towar przez większość roku jest XX zł +-10% i nagle przed BF mamy 1.5xXXzł i od tego liczony rabat, to jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to wychodzi co wychodzi. I do świadomych to kierowane nie jest, bo Ci się w cenach ogólnych orientują ile dany towar kosztuje uśredniony rynkowo.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 479
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #46 dnia: 22.11.2023, 18:29 »
Lecą w kulki czy nie, pierwszy raz od dawna skusiłem się na BF ;) Dużo taniej acolytki chyba już nigdzie nie wyrwę w najbliższym czasie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 306
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #47 dnia: 22.11.2023, 18:36 »
Lecą w kulki czy nie, pierwszy raz od dawna skusiłem się na BF ;) Dużo taniej acolytki chyba już nigdzie nie wyrwę w najbliższym czasie.

Kupiłem trochę towaru.
Głównie akcesoria. Z tego co obserwuje taniej nie kupię nigdzie...Może się mylę ale nie trafiłem.
Goo też w dobrej cenie 59 zł .
Maciek

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #48 dnia: 22.11.2023, 18:37 »
Kriss... Doprawdy. Czego Ty nie rozumiesz? Bo tworzysz jakieś dziwne historie i udajesz, że problemu nie widzisz.
Nie musisz wymyślać "co by było, gdyby D zrobił tak albo inaczej..."

Komentujemy fakt, że ktoś podaje cenę z dupy, żeby złapać klienta na "promocję". Na szczęście prawo zostało stworzone, które już tu uniemożliwia. Znaczy robić dalej można, co widać, ale i my widzimy, że ktoś nas chce nadziać na swój kindżał.

Proszę Cię. Zobacz tutaj https://sklepdrapieznik.pl/25591-kolowrotek-preston-centris-nt520.html?fast_search=fs i powiedz mi czym to się różni (poza kwotami). Moim zdaniem niczym - wielki napis -27%, a przecież od ceny z ostatnich 30 dni nie ma to żadnego odniesienia. To mam na myśli.


Ok. Jest to dokładnie to samo i Drapieżnik też leci w kulki.

Natomiast dalszych wywodów nie rozumiem :D
Jeśli ktoś miesiąc przed wystawi coś wartego 500 za 800, to nie sprzeda ani sztuki. Może sobie tak robić, żeby potem w BF zrobić promkę i żeby oszustwa nie było widać. Tylko sam siebie wtedy robi w wuja.

Jeśli taka jest Twoja ocena, to OK. Ja się z nią nie zgadzam, ale nie odmawiam prawa do własnego zdania, nawet dość niszowego.

Zrobi się w wuja? No chyba nie. Jak widać chociaż po komentarzach tutaj, miesiąc przed BF Klienci się czają z "napchanymi" koszykami, więc i tak niczego nie kupują. A jak wpadną w piątek i zobaczą "taką przecenę", to mogą się złapać (cały czas w zgodzie z tak hołubionymi przez Ciebie zmianami w prawie). A wtedy "nieuczciwy" sprzedawca wyprzeda towar po cenie katalogowej, czyli z pełnym zyskiem na każdej sztuce. Moim zdaniem niezły deal. Oczywiście, sytuacja jest hipotetyczna, ponieważ w "naszej" branży większość Klientów ma bardzo dobre rozeznanie w realnych cenach i mało kto da się tak naciąć. Natomiast pisząc o takiej praktyce jako o oszustwie, pomawiasz sklep i, hipotetycznie, mogliby Ci wytoczyć skuteczne powództwo, ponieważ działali zgodnie z prawem. Tym, ponoć takim skutecznym ;-)

Ale przecież cena nie ma znaczenia, tylko te "procenty", nie?
Nie wiem gdzie doszukałeś się głupich pyskówek u mnie, bo napisałem konkretnie o co mi chodzi. Po prostu nie zrozumiałeś i zdaje się dalej idziesz w zaparte  :)
Podwyżki pracodawcy tez powinni takie robić rodem z BF, dać 25% podwyżki, ale uciąć 20% za 40 godzinny tydzień pracy, finalnie można mówić każdemu  , że dostał pracownik 25% więcej od "podstawy", tylko raczej nie korespondowałoby to z możliwościami portfelowymi pracownika.
Zrozumiałem, o czym dalej.
Natomiast, zdecydowanie tak, idę w zaparte. Mianowicie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy dostaję rabat, czy podwyżkę o ileś tam procent od płynnej i nieuregulowanej wartości, jaką na rynku jest cena przykładowego Centrisa. Liczy się tylko ostateczna cena. Lub wartość nominalna tej "podwyżki", którą przywołałeś.

Idąc Twoim tropem myślenia, to sklep, który cały rok cieszy klientów dobrymi cenami powinien ogłosić, ze u nas BF -7%, tak?
Dokładnie tak. Ujma jakaś???Skoro mam możliwość korzystać z dobrych cen przez cały rok, jestem ich klientem, a dodatkowo w BF kupię potrzebne klamoty 7% taniej to będę jeszcze bardziej zadowolony. Tak czy nie? Czy napisanie prawdy/ działanie zgodnie z prawdą w dzisiejszych czasach to jakaś ujma by uciekać się do tanich chwytów marketingowych i sztucznie podbijać ceny by potem dawać sztuczne rabaty, bo mamy jakiś BF??? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Masz jakąkolwiek styczność z handlem/rynkiem? Odnoszę wrażenie, że zupełnie nie. Otwórz sobie sklep i na tydzień przed BF "walnij" reklamy, że robisz wielką przecenę o 7% :facepalm: :facepalm: ;D Ludzie by Cię zabili śmiechem, również na tym Forum. Tu nie chodzi o żadne "ujmy" - grasz tak jak przeciwnik pozwala. W kręgach osób z handlem, i nie tylko, związanych nazywa się to konkurencją. Generalnie, karierę w handlu, Tobie i Tym, podobnie do Ciebie rozumującym, szczerze i zdecydowanie odradzam, tak po koleżeńsku :P

Bierzesz pod uwagę, że żyjemy w czasach, kiedy dorośli ludzie się cieszą jak dzieci z tego, ze kupili zwykły t-shirt z tandetną naprasowanką "Hugo" albo inny "Hilfiger" za 150 zł, bo cena przed obniżką była 399,00. I zupełnie im nie zakłóca tej radości fakt, że nie sposób znaleźć sklepu, w którym ta koszulka kiedykolwiek kosztowała 399 zł lub w pobliżu tej kwoty.
A jeśli kupujesz w danym sklepie i znasz ceny, to co Cię interesuje, czy ktoś tam sobie napisał 27% od detalicznej czy nie. Cena pasuje to kupujesz, przecież płacisz pieniędzmi a nie procentami.
Naprawdę nie widzicie tego, że te Drapieżne Tygodnie i ostatnie przeceny w Drapieżniku, to zwykła chęć normalnego handlowania, a nie żadne "lecenie w kulki"??? :facepalm: Wg Was to taka przyjemność miesiąc siedzieć bezczynnie na dupach i nic nie robić, a potem jednego dnia dostać 15 tys. zamówień i pracować przez kilka dni po 18 godzin na dobę (włącznie z całym weekendem), żeby to obsłużyć? i jeszcze odbierać setki maili od Jaśnie Panów, że przecież On zamówił w piątek nad ranem, jest poniedziałek i jeszcze nie ma przesyłki.
Jeśli powyższe nie dotarło, to ja już dziękuję serdecznie za dyskusję.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 877
  • Reputacja: 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #49 dnia: 22.11.2023, 18:38 »
Tak jak niektórzy tu piszą np koszyki matrixa to MF od 2 lat na drapieżniku w każdej z ich promocji kosztują poniżej 12zl a promki na matrixa ta sa kilkanaście razy w roku, wiec tak sobie średnio to atrakcyjnie wygląda. W PL to jest żal a nie BF :/ W innych sklepach z okazji BF można wyrwać rabat 15-20% niżej towar który kilka razy w sezonie się powtarza w różnej formie i cena jest ciągle ta sama w tych promkach. Więc ja sie nie grzeje a te promki. Patrzę jak na drapieżnik małą czcionką jest ostatnia cena z 30 dni i można nieżle śmiechnąć :D
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #50 dnia: 22.11.2023, 18:48 »
Mi akurat zgadza się wszystko, bo nie łapię się na sztuczne podbijanie cen i pozorowane promocje, nie nazywam ich normalnością jak inni. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli cena regularna za towar przez większość roku jest XX zł +-10% i nagle przed BF mamy 1.5xXXzł i od tego liczony rabat, to jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to wychodzi co wychodzi. I do świadomych to kierowane nie jest, bo Ci się w cenach ogólnych orientują ile dany towar kosztuje uśredniony rynkowo.
Nie konfabuluj, bo to zaczyna być żałosne jak Wiadomości w TVP.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #51 dnia: 22.11.2023, 19:05 »
Ok może wróćmy już do istoty tego wątku czyli CIEKAWYCH PROMOCJI wartych zakupu.
Czy widział może ktoś Shimano Ultegra CI4+ 5500 w dobrej cenie powiedzmy 800-900zł

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #52 dnia: 22.11.2023, 19:13 »
dobrymi cenami powinien o

Masz jakąkolwiek styczność z handlem/rynkiem? Odnoszę wrażenie, że zupełnie nie. Otwórz sobie sklep i na tydzień przed BF "walnij" reklamy, że robisz wielką przecenę o 7% :facepalm: :facepalm: ;D Ludzie by Cię zabili śmiechem, również na tym Forum.
[/quote]
Widzisz, akurat ośmieszasz to się Ty. I tak, nam styczność z rynkiem, prowadzę od 15 lat prowadzę 2 firmy jdg i sp z o.o. sprzedaję usługi ok 4 tyś osób rocznie zarówno w biurze jak i w sieci i może dlatego coś co dla mnie jest normalne i niedopuszczalne przez innych jest akceptowane. I wyśmialiby tylko Ci co muszą mieć w takie święta grubą zniżkę od ceny z sufitu... czasami warto się zastanowić zanim się coś napisze, by się właśnie nie ośmieszyć.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #53 dnia: 22.11.2023, 19:15 »
Mi akurat zgadza się wszystko, bo nie łapię się na sztuczne podbijanie cen i pozorowane promocje, nie nazywam ich normalnością jak inni. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli cena regularna za towar przez większość roku jest XX zł +-10% i nagle przed BF mamy 1.5xXXzł i od tego liczony rabat, to jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to wychodzi co wychodzi. I do świadomych to kierowane nie jest, bo Ci się w cenach ogólnych orientują ile dany towar kosztuje uśredniony rynkowo.
Nie konfabuluj, bo to zaczyna być żałosne jak Wiadomości w TVP.
Kolejny raz podbijasz personalnie. Ochłoń.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #54 dnia: 22.11.2023, 19:22 »
Mi akurat zgadza się wszystko, bo nie łapię się na sztuczne podbijanie cen i pozorowane promocje, nie nazywam ich normalnością jak inni. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli cena regularna za towar przez większość roku jest XX zł +-10% i nagle przed BF mamy 1.5xXXzł i od tego liczony rabat, to jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to wychodzi co wychodzi. I do świadomych to kierowane nie jest, bo Ci się w cenach ogólnych orientują ile dany towar kosztuje uśredniony rynkowo.
Nie konfabuluj, bo to zaczyna być żałosne jak Wiadomości w TVP.
Rozumie ze telewizja powstała na fundamencie byłych agentów SB, UB ma lepsze wiadomości :D ;D
Jest coraz ciekawiej :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #55 dnia: 22.11.2023, 19:33 »
Dobra, Panowie. Wystarczy już na ten temat.
Wszyscy powiedzieli po dwa razy, co mieli do powiedzenia. Zaraz będzie bitwa na noże. A ja to w ogóle do więzienia widzę, że trafię :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #56 dnia: 22.11.2023, 20:00 »
Też jestem za tym, żeby wrócić do pierwotnego tematu, a nie czytać 2 stron sraczki dlaczego Drapieżnik nie rozdaje rzeczy w BF za darmo bądź czemu nie dał 5 % więcej.

Najarałem się, że ktoś coś fajnego wyhaczył a tu walki kogucików. Jeżeli komuś się w jakimś sklepie ceny nie podobają to możemy przecież kupić w innym.

Jak skupimy się na szukaniu okazji a nie za czepki wszystkim na zdrowie wyjdzie :D
Plum

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 412
  • Reputacja: 229
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #57 dnia: 22.11.2023, 20:07 »
Hur dur dajcie rabaty najlepiej 100% bo mi się należy! Polska mentalność ;D :D
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #58 dnia: 22.11.2023, 20:09 »
Temat był stworzony w całkowicie innym celu, żeby pomagać w trafieniu na dobrą okazję.   

Jeśli nie interesuje Cię rabat bądź towar, który oferuje sklep to nie kupuj.  Po co zaśmiecać ? 

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #59 dnia: 22.11.2023, 20:13 »
Hur dur dajcie rabaty najlepiej 100% bo mi się należy! Polska mentalność ;D :D
Jakie rabaty taka mentalność

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka