Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750466 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3150 dnia: 29.10.2019, 23:15 »

https://pl.aliexpress.com/item/4000216190367.html
[/quote]

Chińskie podajniki Korum.Taniocha.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3151 dnia: 30.10.2019, 13:00 »
Macie może gdzieś link do pojedynczych koszyków takich jak powyżej, wystarczą mi 20g cięższych nie potrzebuję.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3152 dnia: 30.10.2019, 13:03 »
Niech się kiedyś pojawią klony Prestonów XL, to będziemy w domu...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3153 dnia: 30.10.2019, 13:23 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3154 dnia: 30.10.2019, 13:37 »
Jak sprawdzałem to metalowe wychodziły dużo drożej niż u nas w kraju

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3155 dnia: 30.10.2019, 13:41 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Koszyczki ms range czy Browninga są tak śmiesznie tanie w Drapieżniku, że nie trzeba szukać za wielkim murem...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3156 dnia: 30.10.2019, 13:56 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Koszyczki ms range czy Browninga są tak śmiesznie tanie w Drapieżniku, że nie trzeba szukać za wielkim murem...

Cała magia Ali. Tanio tanio a się okazuje, że wcale nie tak tanio. Już dawno rezygnuje z niektórych zamówień bo z Polski mam niewiele droższe(5-10%) a jest szybciej i lepiej. Kołowrotki olalem bo się nie opłaca kupować nic, na co nie masz gwarancji!

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3157 dnia: 30.10.2019, 14:23 »
Może macie namiary na fajne koszyczki do klasycznego feedera ( zarówno metalowe jak i plastikowe , rozmiar medium, 20g ) .

Koszyczki ms range czy Browninga są tak śmiesznie tanie w Drapieżniku, że nie trzeba szukać za wielkim murem...

Cała magia Ali. Tanio tanio a się okazuje, że wcale nie tak tanio. Już dawno rezygnuje z niektórych zamówień bo z Polski mam niewiele droższe(5-10%) a jest szybciej i lepiej. Kołowrotki olalem bo się nie opłaca kupować nic, na co nie masz gwarancji!

Jedyne warte uwagi z alie to są spomby, stopery, czy np stoper (w sensie zegarek do odmierzania czasu).

Kołowrotek kupić u nich za 200 złotych to oznaka braku klepki, a szukanie podajników do metody w sytuacji gdy na allegro są podajniki za 4,5 (bardzo dobre...) to zakrawa na absurd...

Zachłysnęli się ludzie alie i kupują żyłki, haczyki, cuda wianki... Zawsze warto zbadać teren, aliexpress to żadna ziemia obiecana dla nas wędkarzy... Raczej ślepa uliczka...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3158 dnia: 30.10.2019, 14:34 »


Brawo Azymut...................... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3159 dnia: 30.10.2019, 14:36 »
(...) Kolowrotek kupić u nich za 200 złotych to oznaka braku klepki (...)

Hej hej, ostrożnie z z takimi ocenami ;) Niech ludzie kupują co chcą. Tani, drogi, z kraju, z zagranicy, z plastiku, z tytanu. Nie kwalifikujmy ludzi przez pryzmat preferencji zakupowych jako osoby z niedostatkami umysłu.

A, i jeszcze - polskie znaki pukają do drzwi.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3160 dnia: 30.10.2019, 14:36 »
A potem płacz i zgrzytanie zębów ze zamknął się miejscowy sklep wędkarski . Tak oczywiście każdy może kupować co chcę i gdzie chcę ale czy nie warto dołożyć kilka złotych i mieć gdzie kupić zanęte, robaki oraz porozmawiać z miejscowym sklepikarzem co, gdzie i jak łowić :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3161 dnia: 30.10.2019, 14:40 »
(...) Kolowrotek kupić u nich za 200 złotych to oznaka braku klepki (...)

Hej hej, ostrożnie z z takimi ocenami ;) Niech ludzie kupują co chcą. Tani, drogi, z kraju, z zagranicy, z plastiku, z tytanu. Nie kwalifikujmy ludzi przez pryzmat preferencji zakupowych jako osoby z niedostatkami umysłu.

A, i jeszcze - polskie znaki pukają do drzwi.

Przepraszam jeśli zabrzmiało to zbyt poważnie, pisałem oczywiście z odrobiną dystansu i nie chce nikogo obrażać w żaden sposób... Bardziej chciałem przez to powiedzieć, że szał aliexpress doprowadza ludzi do różnych, często absurdalnych zakupów (np te kołowrotki za 200 złotych..), w sytuacji gdy mamy lepszej jakości sprzęt, za bardzo podobne pieniądze pod nosem...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3162 dnia: 30.10.2019, 22:08 »
(...) Kolowrotek kupić u nich za 200 złotych to oznaka braku klepki (...)

Hej hej, ostrożnie z z takimi ocenami ;) Niech ludzie kupują co chcą. Tani, drogi, z kraju, z zagranicy, z plastiku, z tytanu. Nie kwalifikujmy ludzi przez pryzmat preferencji zakupowych jako osoby z niedostatkami umysłu.

A, i jeszcze - polskie znaki pukają do drzwi.

Przepraszam jeśli zabrzmiało to zbyt poważnie, pisałem oczywiście z odrobiną dystansu i nie chce nikogo obrażać w żaden sposób... Bardziej chciałem przez to powiedzieć, że szał aliexpress doprowadza ludzi do różnych, często absurdalnych zakupów (np te kołowrotki za 200 złotych..), w sytuacji gdy mamy lepszej jakości sprzęt, za bardzo podobne pieniądze pod nosem...

Zaproponuj coś za te 200 zł,zrobię porównanie kołowrotka z Ali.Na pewno za te 200 zł u nas to nie będzie młynek wyprodukowany w Chinach?

Czy masz jakiś kołowrotek zakupiony na Ali? Wolisz kupić ten sam młynek pod inną nazwą w Polsce 2 x drożej, a ja nie.


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3163 dnia: 30.10.2019, 22:13 »
Okumka za 200 zł będzie produkowana na Tajwanie. I będzie to na pewno sprawdzona konstrukcja, dostępna od ręki, z polską gwarancją :)

Uważam, że będzie to w dominującej większości przypadków pewniejszy wybór, niż kołowrotek z aliexpress lub jego dwukrotnie droższy odpowiednik rebrandowany przez "naszą" markę.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #3164 dnia: 30.10.2019, 23:01 »
Okumka za 200 zł będzie produkowana na Tajwanie. I będzie to na pewno sprawdzona konstrukcja, dostępna od ręki, z polską gwarancją :)

Uważam, że będzie to w dominującej większości przypadków pewniejszy wybór, niż kołowrotek z aliexpress lub jego dwukrotnie droższy odpowiednik rebrandowany przez "naszą" markę.

Tajwan też Chiny.
Mam KastKing Sharky Baitfeeder III ,bardzo starannie wykonany,zero luzów,kreci cicho, płynnie,nie zamieniłbym za dwie Okumy,choć tańszy.

https://pl.aliexpress.com/item/32824448154.html

Gwarancja? tam niema się co popsuć,chyba że uszkodzenia mechaniczne.2 tygodnie młynek w domu.
To dobrze że niektórzy popierają polskich sprzedawców,ja nie.
N.p. Jeżeli kupuje podkładki teflonowe  do hamulca za 8 zł a przesyłka u sprzedawcy jest od 20 zł to mam go w dupie.
Na Ali kupię karbonowe za  ok. 20 zł z przesyłką, i tak było w większości zakupów.
Jestem Aliholikiem jak coś nie kupię w miesiącu ,to jestem chory.
A te markowe koszyki,podajniki,plecionki itd pod szumną nazwą to nie z AliExpres tylko Alibaba com.,gdzie zamawia,kupuje się w hurcie pod nazwą Preston,Guru,Mikado,Jaxon itp.