Autor Wątek: Zanęty i Dumbellsy MC KARP  (Przeczytany 29266 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #45 dnia: 11.02.2020, 12:47 »
Na jednej wodzie Mckarp działa na innej nie. Każdy kupuje i łowi na co chce. Nie każdy chce wydawać duże pieniądze na zanęty itd. W dzisiejszych czasach jest w czym wybierać, wszystko zależy od zasobności portfela i preferencji. To, że zanęta ma pellet aller aqua to nie jest jej minus. Na pewno potrzebuje malej ilości wody.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #46 dnia: 11.02.2020, 13:10 »
Minusem nie jest, ale można się domyślić jakiej jakości będą pozostałe składniki. Cudów nie ma, cena kształtuje jakość, a to że niektóre produkty pomimo wysokiej ceny nie mają jakości to już inna bajka.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #47 dnia: 11.02.2020, 13:19 »
Minusem nie jest, ale można się domyślić jakiej jakości będą pozostałe składniki. Cudów nie ma, cena kształtuje jakość, a to że niektóre produkty pomimo wysokiej ceny nie mają jakości to już inna bajka.

Pełna zgoda - niech przykładem będzie wychwalany feder baits ( przez youtuberów ) w serii epidemia były mole.
Co prawda zanęty za free wymienili - ja do niego nic nie mam sam łowie na niego , ale zdarzenie było.
Ale cena zobowiązuje .... a tu takie rozczarowanie.
Maciek

Offline Boski86

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #48 dnia: 14.02.2020, 06:16 »
Myślę że jako wypełniacz do SB MMM się nadadzą, są pellety, można dodać zmielone konopie, do tego są w ciemnym kolorze więc na wczesno wiosenne łowienie będą git

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #49 dnia: 20.02.2020, 07:22 »

Smużak tutti frutti. Po kilku chwilach woda nabrała lekko słodkiego zapachu. Zobaczymy czy rybom się spodoba
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #50 dnia: 20.02.2020, 07:38 »
Ciekawa ta moda gdzie większość producentów rzuca się na produkcję pop upow. U mnie tradycyjne przynęty leżące na dnie spisują się o niebo lepiej

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #51 dnia: 20.02.2020, 07:51 »
Mi od 2 lat doskonale się sprawdzają dumbelsy MCKarp czosnek fluo 8 mm. Gdzie inne przynęty zawodzą, zakładam zielony czosnek fluo i są brania :) Sprawdzone niejednokrotnie. Koledzy łowili na inne zapachy i też nie narzekali, więc nie jest tak źle. Oczywiście każda woda jest inna. W tym roku w Gliwicach na Rybomanii zakupiłem trochę więcej innych dumbelsów, więc będę testował.
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #52 dnia: 20.02.2020, 08:06 »
Wydawało mi się, że te smużaki są tonące. Ciekawi mnie teoria właściciela, że wszyscy na pop up  przechodzą. Z tego co widzę i z rozmów z ekipą trotki to raczej wafters jest kierunkiem w metodzie a nie pop up... Ciekawe skąd bierze feedback...
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #53 dnia: 20.02.2020, 08:17 »
Ale to może być wafters. Widzicie gdzieś haczyk, żyłkę?
Uzależniony od wędkarstwa

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #54 dnia: 20.02.2020, 08:45 »
Jak ostatnio patrzyłem na ofertę McKarpia w zakresie dumbli nie było żadnego waftersa - albo tonąca albo pop up.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #55 dnia: 20.02.2020, 09:29 »
Jak ostatnio patrzyłem na ofertę McKarpia w zakresie dumbli nie było żadnego waftersa - albo tonąca albo pop up.

W takim razie cofam słowa, nie zaglądałem w ofertę.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #56 dnia: 06.04.2020, 12:22 »
Przy okazji zakupów kupiłem kilka paczek MCKarpa, ale nie było zbyt wiele możliwości przetestowania. A dokładnie to razz Power Fishem byłem na rybkach i z dumbelsami od niego ananas i lin,leszcz,karaś.
Dumbelsy: na oba zapachy/smaki złowiłem po karasiu i były to jedyne ryby tego dnia, a ucieszyłem się jak mocno, bo po 1 rzucie miałem branie na ananas, holując branie na drugiej wędce, więc zapowiedź była super, okazało się, że to pierwsze i ostatnie ryby tamtego dnia. Było jeszcze kilka małych puknięć i nic więcej. Ale dodam, że na ananasa od Drennana nie złowiłem na tej wodzie nic nigdy.
Zanęta Power Fish. Generalnie za tę cenę nie ma czego wymagać, natomiast tragedii nie ma, powiedziałbym, że mocna czwórka. Po wsypaniu widać kawałki pelletu, widać pieczywko fluo, ale też, co pierwszy raz się spotkałem w zanętach widoczne resztki zbóż, w sensie długie nitki z kłosów, bądź "żyłki" z roślin oleistych. Mam wrażenie, że są tam mielone makuchy.
Testów będzie ciąg dalszy, na 2 zbiornikach gdzie łowię, Sonu MMM póki co nie powala, a liczyłem, że to będzie killer.

Offline Kapitan Hak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów okolice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #57 dnia: 14.04.2020, 23:49 »
Tutti frutti mckarp na zapomnianej żwirowni gdzie tylko rozmnożył się nasz karaś pospolity, w ostatnie ciepłe dni to jest killer. Nęciłem miejsce wcześniej przez  trzy dni jakąś węgierską słodką zanętą plus kuku i robaki. Dwie metody, jedna tutti frutti kontra reszta świata, tylko ringers pomarańcza 6 zbliżyła się do mckarpia. Jak też kiedyś pisałem też u mnie dobrze łowi kryl, za to na leszcz,lin,karaś wielkich wyników nie miałem, może za mało dałem mu czasu.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #58 dnia: 28.06.2020, 21:16 »
Ma może ktoś jakieś świeże doświadczenia z zanętami MCKarp do method feeder: Power fish, Tutti-Fruti i Magic Feeder?
Marcin

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Zanęty i Dumbellsy MC KARP
« Odpowiedź #59 dnia: 29.06.2020, 14:24 »
Power fish i Magic feeder-zbliżone do siebie, dały mi kilka ryb, widać pellety w zanęcie, sporo kłosów, lub ścięgien roślinnych (prawdopodobnie kruszone makuchy są). Wygląda nieźle, pachnie dobrze, wyników rewelacyjnych nie miałem, ale brania były. Testuję od 2 miesięcy więc trudno jeszcze jednoznacznie powiedzieć.
Z dumbelsów S70, ananas-sprawdziły się na moich wodach, inne nie bardzo, choć może za krótko dostały szansę, bo zawsze jedna wedka stoi na ringersa a na drugiej kombinacje.