TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spławik

Zanik brań

<< < (2/6) > >>

Azymut:
I 60 dzikich karpi.

Jestem w szoku, skąd ich się tam tyle wzięło? ???

Majki:
czy zamieniasz wędki miejscami ? ryby mogą napływać tylko z jednej strony ?

Pszenicznik:
To są wyniki z ostatnich 3 sezonów, łączna ilość ryb jest mała biorąc pod uwagę bycie nad wodą 3-4 w tygodniu. Ryby wypuszczam więc trafiają się te same zwłaszcza karpie, najwięcej łowie sazanów na starej kopalni piachu tam się wycierają wąskie a długie zazwyczaj między 2-3kg (70-80cm długości, bardzo silne ryby). Wędki zmieniam miejscami kilka razy w trakcie 3h wypadu, miejsce mam sypane na odchodne, ryba nauczona gdzie ma stołówkę. Japońca nie idzie specjalnie znęcić ma swoje rewiry skuryczybk i jak nie jest w amoku żerowania to nie zapuszcza się po za wąski obszar swojego bytowania. Największe okazy danego gatunku trafiały się zazwyczaj podczas zmiany pogody z ciepłej na zimną i silny wiatr wtedy momentalnie woda w zbiorniku robiła się mętna a ryby brały pewnie i to te największe, pora dnia bez znaczenia. Przy ładnej bezwietrznej pogodzie gdy woda jest czysta cienki przypon bardzo często ratował wypad, brania głównie pod szarówkę i w nocy.

Czy mocny świetlik a w moim przypadku spławik LED płoszy ryby na płytkiej wodzie?
Tak płoszy testowałem to również cały poprzedni sezon i jeżeli woda nie jest jak kakao i ma <1m głębokości oraz ryba nie jest w amoku żerowania to nawet większy koluch omija spławiki. Dlatego zawsze baterię rozładowuje a potem mam ładowarkę USB do podtrzymywania jej kondycji.

Duży karp zanim podpłynie pod brzeg gdzie łowię bardzo często płynie wierzchem od boku w odległości 25-30m jak gągoł czy łabędź i przygląda się czy nie siedzę na brzegu, dlatego ściana z trzcin czy pałkek wodnych to podstawa, małe okienko na wędki, bezruch i cisza.

Mosteque:
Z trzech sezonów to zmienia postać rzeczy, myślałem, że z tego.
Ale i tak wyniki imponujące :bravo:

Pan Owoc:
Czyli to wina pogoda z zanikiem brań większych rybek?   Dodam tylko, że z tymi szczupakami to prawda. Wczoraj złowiłem 2 na kukurydzę 😂

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej