Autor Wątek: Feeder na rzekach  (Przeczytany 17393 razy)

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #15 dnia: 03.11.2014, 08:36 »
Czyli zwyczajnie nawlekasz nitkę przez igielne ucho i przeszywasz robaki igłą z nitką jak guziki? Czy robaki nie "pękają" przy tym szyciu bo igła tez pewnie nie jest zbyt cieniutka na wodą? To że klip jest widoczny to niestety prawda i troche mnie to niepokoiło.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 774
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #16 dnia: 03.11.2014, 09:34 »
Nitke nawlekasz na najcienśzą z igieł. Grubość takiej igły jest mniejsza niz wielu haczyków! Jak robak nie pęknie na poczatku - to i w późniejszej fazie przewlekania przez ucho jest OK. Nitka przy igle jest podwójna - ale około 15 cm poniże już masz pojedynczą - i tam ściągasz robaki. Możesz dodać jeden pływający w kolorze rażącym aby dodać atrakcyjności... Jak już nawleczesz ich wymaganą ilość, to wtedy odcinasz konieć nitji - zostawiając około 8-10 cm z każdej ze stron i wiążesz. Polecam uzycie dłuższej nitkina początku aby było z czego odcinać.

Zapewniam, że prezentacja jest idealna, a hak włosowy to gwarancja dobrego zacięcia ryby. Następnym razem zrobie więcej zdjęć, bo filmików ma z 6 do zrobienia i ten ostatni (z nawlekaniem) 'stoi' w kolejce... ;) Nadmienię, że po godzinie przebywania w wodzie białe pięknie się ruszały na włosie, i były wciąż atrakcyjne...
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #17 dnia: 03.11.2014, 18:02 »
A nie szkoda przyponów z quick stopem? Nie wystarczy użyć tylko  z pętelką???? :-[
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 774
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #18 dnia: 03.11.2014, 18:35 »
Arek, quick stop pozostaje na miejscu, nienaruszony! No i oczywiście, że można robić to z kazdym rodzaje, włosa. Białe maskują dobrze i quick stopa, i gumkę...

Nic sie nie marnuje! To co można robić to kombinować z długością włosa. Przy mniejszych rybach jak płoć, mniejszy leszcz - włos może być krótki (lub sam hak nawet będzie lepszy), przy wiekszych - można zaszaleć. Jeżeli jest duża ryba - jak karp, brzana , leszcz powyżejj 2 kilogramów - to smiało mozna nabijać i z 20 białych!
Lucjan

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 310
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #19 dnia: 27.12.2014, 18:36 »
Panowie jak rzeki to napewno kleń na feedera
mam pytanie czy go łowicie jeśli tak to najakie zestawy na jakie przynety w jakich miejscach
jeste wielkim fanem łowienia klenia
może Luk coś dożuci od siebie w końcu w angli na feedera Mat Heys Jon Wilson na federka jak nieraz widziałem na filmach niezłe sztuki łowią
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #20 dnia: 27.12.2014, 18:53 »
Ja je łapie w warkoczach,które odchodzą od główek,na napływach główek,opaskach ;) Kleń jest wszystko żerny kilka razy się zdarzało,że atakował żywą ukleję którą stawiałem w nocy na sandacza czy za dnia na bolenia(oczywiście na zestawie feederowym) Nie pogardzi kukurydzą,pinką,białymi,czy rosówkami,wątrobom...Fajnie klenia oraz jazia wabi pieczywko fluo ;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 310
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #21 dnia: 27.12.2014, 19:21 »
Pieczywo fluo dodajesz do zanety ?
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 774
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #22 dnia: 27.12.2014, 19:23 »
W UK klenia łowi się na kilka przynęt - głównie chleb tostowy, paste serową, i całą resztę, od rosówek i białych po grochy, wiśnie i kawałki rybek. Jako, że robię filmy - mam kłopot z dobrym pokazaniem jak je lowić - bo do tego potrzeba najlepiej 'ruchomej taktyki'. A mi ciężko jest sie przemieszczać z całym dobytkiem ;)

Na rzekach takich jak w UK, z krzakami i jakimiś przeszkodami w wodzie - mozna podrzucić po garści pelletów lub czegoś innego - w kilku miejscach - a później je obławiać.

Starzy wędkarze co zjedli zęby na łowieniu kleni wiedzą jak się dobrać do największych sztuk. Kleń siedząc w stadach, ma tendencję do przechwytywania przynęty przez mniejsze, szybsze osobniki. Te duże ruszają się mniej - i jedną z technik jest lekkie podkarmienie mniejszych - aby dziabnąć 'dziadka' lub 'babcię'. Wygląda często to tak, że podkarmia się chlebem miejscówkę z dalszej odległości, i po jakimś czasie puszcza wiekszy kawałek skórki z miąższem. Wtedy najwiekszy kleń powinien uderzyć. Przy pierwszym puszczeniu zestawu zazwyczaj uderza mniejsza sztuka a reszta się płoszy.

Dobrą rzeczą jest tez łowienie białymi - rzucanie nimi do wody co chwila po 5-10 sztuk. Spływaja one w dół i kluchy szukają źródła. Po mniejszych klenikach, płotkach i jelcach - mozna trzepnąć tego dużego... Tutaj już tak się nie płoszą.

Wielu wędkarzy łowi klenia jako przyłów podczas wypraw brzanowych. Tutaj uderza on na kulkę (halibutową lub inną 'mięsną') lub pellet halibutowy, którymi nie gardzi. Mi w tym roku udało sie tylko złowić jednego ponad 40 cm w ten sposób. Te wieksze jakoś mnie omijały - mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni. ;) Idą mrozy i dzięki temu będę mógł więcej chodzić - moje miejscówki to jedno wielkie błotnisko. Na dodatek moje koło ma odcinek rzeki która poprzedzielana jest polami - tam wolno łowić a tam nie i trzeba sporo łazić... Ale mała rzeczka ma tyle ryb, że głowa boli. Dużo brzan, kleni, karpi, szczupaków, płoci i okoni. Są nawet pstrągi i ktoś nawet łososia trafił ;)
Lucjan

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 310
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #23 dnia: 27.12.2014, 19:38 »
Luk dzieki ale masz łowiska..........
a zestawy na feedera jakie stosujesz w połowie klenia
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #24 dnia: 27.12.2014, 21:12 »
Nikt nie pisze o czeresniach, watrobce drobiowej na klenia?  :)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #25 dnia: 27.12.2014, 21:22 »
Jak najbardziej na wiśnie,czereśnie łowi sie u mnie na rzece klenie i to całkiem spore sztuki, dobrą przynętą sa chrabąszcze które latają latem wieczorami :) super sprawa
Krzysztof

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 310
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #26 dnia: 27.12.2014, 21:32 »
O parówkach , śliwkach mirabelkach , porzeczkach , serku topionym , konikach oolnych kiler na upaly gdy stoją i sie wygrzewja
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #27 dnia: 27.12.2014, 23:09 »
Tak pieczywko dodaje do zanęty;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #28 dnia: 28.12.2014, 10:46 »
klenie są prawie wszystko żerne :) dużo owoców im smakuje i mięsko też
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 774
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder na rzekach
« Odpowiedź #29 dnia: 28.12.2014, 11:02 »
Jedną z najlepszych przynęt kleniowych sa ślimaki - tak łowi kilku wytrawnych kleniowców. Ślimaki bez skorup które żyja przy rzece są wg nich przynęta nr 1. Kiedys założyłem takiego i o dziwo miałem szybko branie ale nie udało mi się zaciąć ryby... ;)
Lucjan