Autor Wątek: Instytut Rybactwa Śródlądowego - czy naukowcy rozumieją wędkarzy?  (Przeczytany 255554 razy)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method

Po prostu tekst ze Szwecją wydał mi się co najmniej śmieszny :D

Może jemu chodziło o Szwecję koło Wałcza?  ;)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Może jemu chodziło o Szwecję koło Wałcza?  ;)

Aaaa to przepraszam najmocniej :) Nie ma tematu :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Widzę , że niektórzy Koledzy poddają pod wątpliwość działania tego gościa z filmu  :o Mnie on przekonuje , poszperałem trochę w necie i ludzie bardzo chwalą to jezioro . Ale wszystkim nie dogodzisz  ;D

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Widzę , że niektórzy Koledzy poddają pod wątpliwość działania tego gościa z filmu  :o

Kto konkretnie?? :) Ja widzę tu samych zadowolonych z takich łowisk :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Mentalność nasza.... Pan z filmu stara się coś zmienić, a wy zamiast cieszyć się, że ktoś chce zrobić to nabijacie się z niego....

Przykre

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Ty i Kotwic jakoś do tego ironicznie podchodzicie . To nie zarzut ale jakoś mam takie mam odczucie  . Czasem mam wrażenie , że Ty i Kotwic to ta sama osoba ?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Mentalność nasza.... Pan z filmu stara się coś zmienić, a wy zamiast cieszyć się, że ktoś chce zrobić to nabijacie się z niego....

Przykre

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka




Widzę , że nie tylko ja...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Nabija się tylko bigdom, bo karpie mu nie w smak :)

Dominik, zrozum - on jako właściciel firmy robiącej rzeczy karpiowe nie będzie wpuszczał pstrągów :D Sam fakt, że jest tam taki rybostan jest OK. Musiałbyś zobaczyć niektóre wody w UK, gdzie usunięto wszystkie ryby i zostawiono samego karpia (Thorpe Lea na przykład) - przykre sprawa...
Szwecja ma dotyczyć szczupaków jak ktoś już napisał.


Grendziu - u Was na Czarnym woda jest strasznie czysta, myślisz, że macie problem z deficytem tlenowym? Ciekawe czy jeżeli tak jest, to coś pomogłoby zamontowanie jakiegoś aeratora...
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Nabija się tylko bigdom, bo karpie mu nie w smak :)

Dominik, zrozum - on jako właściciel firmy robiącej rzeczy karpiowe nie będzie wpuszczał pstrągów :D Sam fakt, że jest tam taki rybostan jest OK. Musiałbyś zobaczyć niektóre wody w UK, gdzie usunięto wszystkie ryby i zostawiono samego karpia (Thorpe Lea na przykład) - przykre sprawa...
Szwecja ma dotyczyć szczupaków jak ktoś już napisał.


Luk, PO RAZ KOLEJNY MANIPULUJESZ!!! Gdzie ja napisałem, że karpie na tym łowisku mi są nie w smak???
Nie mam nic do Pana, bo uważam, że robi świetną robotę i zna się na rzeczy, ...
Ja się z Panem ichtiologiem nie sprzeczam. Nie mam mu za złe nawet karpi i amurów, bo to jego woda i on za nią odpowiada ...
Ty w ogóle czytasz co ja piszę, czy po prostu z góry zakładasz, że masz się ze mną nie zgodzić?


Ty i Kotwic jakoś do tego ironicznie podchodzicie . To nie zarzut ale jakoś mam takie mam odczucie  . Czasem mam wrażenie , że Ty i Kotwic to ta sama osoba ?

To jak ktoś ma zbliżony pogląd na sprawę, to musi być tą samą osobą? Mieszkamy z Kotwicem w jednym regionie (dokładniej to w sąsiednich) i wychowaliśmy się w podobnej kulturze wędkarskiej, bardziej bym się dziwił, gdyby Kotwic ślepo leciał za karpiami.
Idąc tym tropem, to Luk i 3/4 użytkowników forum, to ta sama osoba, bo z nim oni zgadzają się w ciemno.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Nabija się tylko bigdom, bo karpie mu nie w smak :)

Dominik, zrozum - on jako właściciel firmy robiącej rzeczy karpiowe nie będzie wpuszczał pstrągów :D Sam fakt, że jest tam taki rybostan jest OK. Musiałbyś zobaczyć niektóre wody w UK, gdzie usunięto wszystkie ryby i zostawiono samego karpia (Thorpe Lea na przykład) - przykre sprawa...
Szwecja ma dotyczyć szczupaków jak ktoś już napisał.


Grendziu - u Was na Czarnym woda jest strasznie czysta, myślisz, że macie problem z deficytem tlenowym? Ciekawe czy jeżeli tak jest, to coś pomogłoby zamontowanie jakiegoś aeratora...
Pstrągi są tak samo szkodliwe jak karpie,o ile nie bardziej.
Zgadzam się z Dominikem,że ten Pan dobrze prawi i robi,ale ma w tym też własny interes i oto głównie chodzi Dominikowi.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Acha , ok .

Kotwic

  • Gość
Cytuj
Mentalność nasza.... Pan z filmu stara się coś zmienić, a wy zamiast cieszyć się, że ktoś chce zrobić to nabijacie się z niego....
Przykre

Cytuj
Ty i Kotwic jakoś do tego ironicznie podchodzicie . To nie zarzut ale jakoś mam takie mam odczucie  .

Zaprawdę powiadam wam, że grzecznie i prawie bez "drwiny" podsumowałem film z łowiska. ;D

Ależ musiałaby być zadyma, gdybym wylewnie napisał co myślę na wspomniany temat. ;D :D :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Pożartować nie można? Bigdom, facet na filmie mówił same świetne rzeczy, więc jeżeli mogłeś się przyczepić to tylko o jedno, o karpia :D
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Pożartować nie można? Bigdom, facet na filmie mówił same świetne rzeczy, więc jeżeli mogłeś się przyczepić to tylko o jedno, o karpia :D

Jako człowiek złośliwy, akurat zrobiłem Wam na złość i napisałem, że nie mam nic do karpi w tym łowisku :D
Jest to łowisko dla wędkarzy, a nie rybaków i im trzeba stawić biznesowego czoła.

Myślę, że klika antykarpiowa nie o takie wody walczy, ale bez porównania lepsze to, niż pożwirowe wanny z karpiami na śląskich wodach PZW.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Zaprawdę powiadam wam, że grzecznie i prawie bez "drwiny" podsumowałem film z łowiska. ;D

Ależ musiałaby być zadyma, gdybym wylewnie napisał co myślę na wspomniany temat. ;D :D :P

Bez przesady... Jaka zadyma? :D

To co zrobil ten czlowiek to pokaz tego, że można. PZW ma o wiele większe środki i moce, łatwo stworzyć takie łowiska w każdym okręgu - Opole ma podobne. Oczywiście, że nie jest łatwo prowadzić taką wode, zarybić ją tak aby ryb było sporo i każdego gatunku. Ale na pewno można zbliżyć się mocno do ideału, co na wodach zwykłych jest nie do zrealizowania.

Co do samego łowienia, to na takiej wodzie przy liczbie karpi około 100-150, łowiący delikatnymi zestawami wcale nie mieliby często kontaktu z tą rybą, byłaby to rzadkość. Tak można zarybiać, wtedy karp nie wyrządza aż takich szkód
Ciekawą rzeczą mogłoby być pozwolenie na zabieranie japońca, na pewno by to pomogło wodzie.

Oby więcej takich łowisk w Polsce!
Lucjan