Autor Wątek: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016  (Przeczytany 29298 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #75 dnia: 13.03.2016, 11:54 »
Ten kosz Koruma ma gumowaną siatę? W jakiej cenie można było go kupić?
Mam kosz Fox Specjalist, bardzo podobny, tylko siatka namaka i niestety zapach zostaje. Bardzo dobrze podbiera się nim ryby +10 kg, a i z 20, myślę , że problemów by nie było.

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #76 dnia: 13.03.2016, 13:27 »
Ten kosz Koruma ma gumowaną siatę ? W jakiej cenie można było go kupić?
Mam kosz Fox Specjalist bardzo podobny tylko siatka namaka i niestety zapach zostaje. Bardzo dobrze podbiera się nim ryby +10 kg a i z 20 myślę , że problemów by nie było.

Kosz ma gumowaną siatkę, jest kilka cm większy niż kosz FOXa pomimo tych samych parametrów i zdecydowanie solidniejszy, głowica, na której zamontowano obręcz, jest metalowa, w FOXsie jakiś plastik, siatka też głębsza - około 10 cm - niż w FOXsie, generalnie solidniejsza konstrukcja, spokojnie nawet na + 20, niestety waga kosza większa niż FOXa, cena około 135 zł.

Offline KARPIK

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #77 dnia: 13.03.2016, 22:28 »
Witam :)
jest Niedziela wieczór, niby spokojny dzień, własnie wróciłem z moich pierwszych targów wędkarskich RYBOMANIA SOSNOWIEC, nie jestem profesjonalistą , a raczej początkującym wędkarzem odkrywającym świat podwodnego życia . Rybomania - największe targi z branży, poczytałem, pomyślałem - dobry czas na inwestycję :) kasa w kieszeń i w drogę :) wyjazd z Krakowa, blisko:). Poranek budzę syna i gnamy, autostradą 20 zł i jesteśmy, wejście 30 zł i już blisko :) zwiedzamy, na początku jak zawsze szok wszystkiego pełno :), byłem na kupnie fotela, jest producent, więc pomyślałem - będzie okazja, kupiłem razem z funkcją łóżka 320 zł, za chwilkę obiad 50 zł, byłoby więcej, ale syn ma 12 lat, więc browar odpada :), pędzimy dalej wpadamy na stoisko pewnego sklepu z Chorzowa, trafiłem karpiówkę Daiwa Black Widow 3,5 lb cena 174 zł, mam już podobną, chwila zastanowienia, jest decyzja, zabieram wędkę i podaję pracownikowi do zapakowania, szczęśliwy powrót do Krakowa i kolejne 20 zł autostradą :). W drzwiach kochana żonka witająca męża, który wydał parę stów w jedno popołudnie :) co się później okazało, zapakowano mi wędkę nie 3,5 lb ,a 2,75 lb w cenie 3,5 lb. Po zapoznaniu się z cenami zakupu w normalnych sklepach stwierdzam,że jeżeli ktoś myśli ,że na targach kupi coś taniej to NIE TO MIEJSCE I CZAS. Jutro interwencja w sprawie wędki. Niestety stwierdzam, że to moje pierwsze i pewnie ostatnie targi wędkarskie :(

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #78 dnia: 13.03.2016, 22:47 »
Cuzo 280 zł na targach, a na necie 195; taki szczegół.

Offline meteo76

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 280
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #79 dnia: 13.03.2016, 22:54 »
Cuzo 280 zł na targach a na necie 195; taki szczegół.
Ta sama wersja krzesła?
Wojtek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #80 dnia: 13.03.2016, 23:19 »
Lucjan

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #81 dnia: 13.03.2016, 23:54 »
Bywałem na różnych targach... głównie u naszych zachodnich sąsiadów, ceny zawsze niższe tzw. Messe Preis do -30%!
Multum wystawców i zwiedzających. Fachowo i solidnie!
Jako alternatywę polecam stronkę z terminami :)
http://www.messen.de/de/1375/branche/anglerbedarf?offset=0
Każdy znajdzie coś dla siebie... do Drezna czy Berlina nie ma daleko :)

Tomek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #82 dnia: 14.03.2016, 11:44 »
Opinie są jak widać różne. Wczoraj zrobiłem sobie podsumowanie mojej wizyty na targach. Naliczyłem w sumie 16 korzyści dla siebie. :)
Jeśli chodzi o ceny sporo produktów było tańszych, np. 2 kg Sonu MMM 33 zł (lub 33,5). Ale np. koszyk ESP 56g ok. 16 zł (po negocjacjach), w necie da się taniej (ale koszt przesyłki dochodzi). Generalnie warto się przygotować ze znajomości cen, no i wiedzieć co się chce kupić.  Z wieloma firmami da się też negocjować ceny, albo kupić (czasami nawet dostać za free) taniej jakieś "testery" (np. pellety haczykowe, zanęty lub pellety do zanęty).
;)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #83 dnia: 14.03.2016, 12:01 »
Generalnie warto się przygotować ze znajomości cen, no i wiedzieć co się chce kupić
Dobrze powiedziane :bravo:
Jak dla mnie to jest podstawa wypraw na targi. Trzeba się przygotować, zaplanować zakupy i nie dać sobie wcisnąć kitu :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #84 dnia: 14.03.2016, 16:32 »
Jako alternatywę polecam stronkę z terminami :)
http://www.messen.de/de/1375/branche/anglerbedarf?offset=0
Każdy znajdzie coś dla siebie... do Drezna czy Berlina nie ma daleko :)

Dzięki za linka!  :thumbup:


Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #85 dnia: 14.03.2016, 16:48 »
A ja kupilem z foxa maggot clipy za 26 zl i dodam, że są bezużyteczne ponieważ nie idzie tej klamry zamknąć w palcach a co dopiero z nabitymi robakami......na hasiok

Splot

  • Gość
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #86 dnia: 14.03.2016, 17:07 »
Do tego co napisali koledzy wcześniej dodam tylko kilka zdań
Beznadziejna prezentacja oferty Drennana - było połowę z tego co rok temu w Zabrzu, spławika ani stopera ani jednego
W miejscach gdzie odbywały się pokazy bardzo kiepskie nagłosnienie i ciężko było coś zrozumieć , zwlaszcza że łączyło się to z muzyką puszczaną obok i z tumultem tłumu
Najwięcej czasu pośwęciłem firmie Harison i jestem pod wrażeniem bo ciężko na naszym rynku o porównywalny produkt
Targi ogólnie zdominowane karpiarstwem , bardzo mało artykułów dla zwykłego spławikowca , trochę więcej methody i federa
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło wracać z targów z jedną szpulką żyłki :)
Sądzę że za rok jeśli pojadę to w dniu pierwszym , wolę zapłacić za wejście 5 razy więcej niż tak jak teraz płynąć z falą tłumu i wychodzić z ulgą i bólem głowy po dwóch godzinach
Sprawdzałeś może ich mix do methody? W sklepie przez opakowanie wygląda ok i cena za paczkę 9.90 zł kusi. Jak oceniasz ich produkty na pierwszy rzut oka i węch nosa? Może to czarny koń wyścigu o klienta. 
Chodzi mi oczywiście o Harisona.
Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Rybomania Sosnowiec 11-13 marca 2016
« Odpowiedź #87 dnia: 14.03.2016, 18:41 »
Byłem z kolegami w niedzielę. Osobiście jestem zawiedziony. Wypiliśmy piwka, zjedliśmy kiełbaskę, pochodziliśmy. Byliśmy tam 5 godzin, ale tak na prawdę nie było czego oglądać. Chyba błądziliśmy od stoiska do stoiska i szukaliśmy na siłę czegoś do kupienia. Wróciłem z targów z kubeczkami na szczytówkę do tyczki i tyle w temacie, kolega podobnie. Najlepsze stoisko jeśli chodzi o feedera, methodę, spławik i tyczkę miał Gozdawa. Mówię o ilości asortymentu, drobiazgów etc.

Jeśli chodzi o to, co udalo się pomacać i co mi się podobało to:

- Tyczka Preston X7
- Kołowrotek Spro
- Drennan Acolyte
- Preston Dutch Master MF 3,25
- Odległościówka Trapera


Grzegorz