Autor Wątek: Łowiska - woj. opolskie  (Przeczytany 28579 razy)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #60 dnia: 22.01.2017, 09:49 »
Noo Oman z tą ciszą to przesadziłeś :/ od 1 maja do 30 września nie ma ciszy :/ Rybostan wiem że masa karasia srebrnego na feeder z ok 4, 6 metrów. Jak tam przyjeżdżam na spacer to wędkarze z reguły w jakiś #krzaczkach# siedzą :/ Masa ludzi i nocka odpada :/ Sorki Oman moje zdanie :/

Ciszy to może nad Srebrnym nie ma ale nad Kaczymi się jeszcze nie spotkałem aby mi ktoś przeszkadzał a raz się zdarzyło,że byliśmy tylko z kumplem sami na łowisku - tak zawsze są ludzie i bez problemu :)

A jeżdżę w terminie maj - koniec sierpnia
Dominik

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #61 dnia: 22.01.2017, 12:19 »
Witam, przesyłam aktualną informację od właściciela Kaczych Dołów:

Witam no to zaczynamy bez ściemy

godziny otwarcia od świtu do zmierzchu w zależności od pory roku

wymiar ochronny tak jak w pzw z tym że ryby o wadze 3kg w plusie to tylko szybkie zdjęcie i wracają do wody nie sprzedajemy takich ryb

miejsce na grilla jest duża wiata z paleniskiem nam środku i trzy mniejsze wiaty przy stanowiskach zadaszone od czerwca mamy kabine toi toi bo nie mamy innej możliwości zapewnienia toalety brak wody

cena za łowienie to 20pln od wędkarza i w tym jest parking i grillowanie w cenie i wędkujący może łowić maksymalnie na dwie wędki jest możliwość dopłaty do trzeciej wędki 5pln

ceny ryb karp amur karaś to 14pln za kg

a co do rybostanu to nie wiem co opisywali poprzednicy nasze zarybienia zaczęły się 20,03,2016 do 15,04,2016

650kg karpia 50kg amura nestety wiosna nie dała możliwośći w wyborze większych ryb i większośći były to ryby około 2kg

jesienią wrzuciliśmy jeszcze 230kg pełno łuskiego karpia o wadze od 1,5kg do 2,5kg amura o takiej samej wadze

i mieszanke karaśia okońia płotki lina itp. i około 30szt karpia 5kg w plusie

w zbiorniku jest sporo ryby powyżej 7kg a i zdażały się też powyżej 10kg za niedługo będzie już uruchomiona strona na której będą wszystkie informacje o rybach zarybieniach i z galerią my zarządzamy tym terenem dopiero od 01,04,2016 więc dopiero budujemy zbiornik i jego rybostan będziemy dążyć do osiągnięcia jak największych okazów taki jest plan myśle że odpowiedz jest wyczerpująca w razie pytań proszę pisać bądz dzwonić telefon na stronie jeziora srebrnego pozd. irek

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #62 dnia: 22.01.2017, 12:42 »
Ponieważ dopiero 1 sezon lowilem na metode i koszyki uczyłem sie na Żwirku w Zawadzie . Woda rybna szczegolnie karpie 1kg-5kg amury jesiotry ... jak to Wy specjalisci mowicie w czasie parogodzinnej sesji łowilem nawet do 25 karpii ... oplata niewielka bo 10 zl za dzien za 3 wedki ... ja łowie max na 2 a jak biora to na jedna :-) ... z tego co wiem sa tam w sumie 3 zbiorniki i jakos niedlugo wlasciciel bedzie spuszczac po kolei i segregowac ryby ale dokladnie nie wiem czy juz w tym roku ... ogolnie lowisko okej czesto kola opolskie robia tam zawody ... jeden mankament jak dla mnie to brak kameralnosci ... brzeg otwarty male trzcinki i czlowiek obok czlowieka ... troche krzykliwie ... w tym sezonie bede sie szkolic pod okiem jednego z mistrzow opolskiego federka na Odrze ... o efektach potem :-)))
czuwaj
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 948
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #63 dnia: 22.01.2017, 14:27 »
Napisz coś więcej o tym Żwirku. Ile stawów, wielkość, głębokość, czy coś większego idzie złapać. Jakieś rybki 5 kg +, najlepiej 10 kg + ;) (karpie, amury, jesiotry). Mniejsze mnie nie interesują.
Może będę w pobliżu przejeżdżał.
;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #64 dnia: 22.01.2017, 14:37 »
Ponieważ dopiero 1 sezon lowilem na metode i koszyki uczyłem sie na Żwirku w Zawadzie . Woda rybna szczegolnie karpie 1kg-5kg amury jesiotry ... jak to Wy specjalisci mowicie w czasie parogodzinnej sesji łowilem nawet do 25 karpii ... oplata niewielka bo 10 zl za dzien za 3 wedki ... ja łowie max na 2 a jak biora to na jedna :-) ... z tego co wiem sa tam w sumie 3 zbiorniki i jakos niedlugo wlasciciel bedzie spuszczac po kolei i segregowac ryby ale dokladnie nie wiem czy juz w tym roku ... ogolnie lowisko okej czesto kola opolskie robia tam zawody ... jeden mankament jak dla mnie to brak kameralnosci ... brzeg otwarty male trzcinki i czlowiek obok czlowieka ... troche krzykliwie ... w tym sezonie bede sie szkolic pod okiem jednego z mistrzow opolskiego federka na Odrze ... o efektach potem :-)))
czuwaj

Czuwaj! Bo ktoś Ci kradnie ogonki od "ą" i "ę". I takie poziome kreseczki od "Ł" ;)
Jakbyś mógł, bylibyśmy wdzięczni. Ja już teraz dziękuję :beer:
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #65 dnia: 22.01.2017, 15:45 »
Jurek, dzięki za info o Kaczych Dołach. To łowisko zawsze będzie moim ulubionym. Chciałem się wybrać kilka razy podczas moich wojaży w Polsce, ale brak informacji na stronie skutecznie mnie zniechęcił, nie chciało mi się jechać w ciemno.

Jakbyś mógł zasugerować właścicielowi, to niech walnie opis na Google Map, jest za darmo, z dokładnym kontaktem i datą jego wstawienia. Bez strony będzie ciężko, ale nie trzeba być jakoś zorganizowanym. W zupełności wystarcza teraz Facebook, to takie minimum, ale skutecznie indeksowane. Jeżeli będą wpadać ryby i zdjęć będzie sporo tam, to jest to lepsze niż zwykła strona, na której trudno o skuteczną indeksację.
Ja chętnie się tam wybiorę. Warto też wpuścić jednego dużego karpia - i mówić, że pływają tam takie do 20 kilo :D Skuteczny myk aby rozbujać wyobraźnię. Aby dodatkowo urozmaicić rybostan, warto zainwestować w lina. To ryba którą uwielbiają wędkarze, często ma większą wartość niż karp, który jest wszędzie na łowiskach prywatnych. Lin może przyciągnąć też dodatkowych ludzi.


Mi Żwirek do gustu nie przypadł, woda gdzie jest ciut za dużo ryby i brakuje wędkarskiego klimatu. Tańsza od Kaczych Dołów, z lepszą bazą, ale zbyt sztuczna. Ale zawsze jakaś opcja jest, do tego blisko samego miasta.
Lucjan

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #66 dnia: 22.01.2017, 18:46 »
Luk - przesłałem Twoje sugestie. Miejmy nadzieję, że Pan Irek skorzysta z dobrych rad. :) A do Kaczych Dołów przekonał mnie Twój film,
jak i do metody zresztą. ;)

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #67 dnia: 22.01.2017, 21:26 »
Hmm...no tak sorki panowie ,że tak mi kradło ogonki ...poprawie się :-) Jeśli chodzi o Żwirek myślę że niedługo może to być baaardzo atrakcyjne miejsce dla karpiarzy (takich co lubią 15kg +) Sa tam 3 zbiorniki głębokości nie jestem pewien ale do 3 m na bank ... i tak jak wcześniej wspomniałem właściciel ma wkrótce przeprowadzić selekcję. Jeden zbiornik (3) jest wyłączony z wędkowania i tam przenoszone są okazy, 2 zbiornik z plażą i mostkiem przez środek jest udostępniany gdy nie ma miejsca na 1 i w nim paru moich znajomych złowiło karpiki 10kg + no i 1 zbiornik to miejsce moich kilkunastu wypraw na naukę metody  ... Nie zgodzę się z Lukiem że woda przeładowana rybkami ... wbrew pozorom nie jest łatwo o wynik powyżej 10 kg w czasie sesji, trzeba się namęczyć i z moich doświadczeń kluczem są dalekie rzuty (często sąsiedzi nic nie łowią )... ostatnie nasze zawody wygrał tyczkarz płotkami -9kg ... ja bylem 2 z 4 karpiami niecałe 9 kg :-) ale były też zawody z wynikiem 40 kg za 5 h ... co ciekawe zawody rozgrywane są po stronie zbiornika niedopuszczanej do codziennego łowienia więc zawody można organizować zawsze :-) niestety 25 osób to max :-(
czuwaj
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #68 dnia: 22.01.2017, 21:59 »
Fido, piszę co słyszałem od innych, pewnie masz rację skoro tam bywasz. Też muszę tam zawitać. Powiadasz, że jest tam też ładna populacja płoci???
Lucjan

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #69 dnia: 22.01.2017, 22:20 »
Tak i są takie ładne te płotki 20-30cm ... nie jest to jedyna woda na której metodziarze dostali baty od tyczkarzy :-)) (płotkami ) haha W tym roku koledzy z zaprzyjaźnionego sklepu organizowali zawody na znanej w Polsce wodzie karpiowej Gajdowe za Strzelcami Opolskimi ... oczywiście nie padł ani jeden karpik natomiast kolega Andrzej W. najeździł się tyczką i natargał 11 kg płotek ... no tak ale dopiero na miejscu okazało się  że Gajdowe obfituje w karpie 8+ które nie współpracowały wogóle :-))))) a kolega czytał opis łowiska przed selekcją gdzie jakiś wędkarz polecał tę wodę jako rybną w karpie 2-5 kg ... dlatego panowie sprawdzajcie date postu pod opisem łowiska ... czuwaj
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #70 dnia: 23.01.2017, 08:39 »
Fido, masz zupełną rację! :D Często czytając opis sprzed lat można mieć w głowie obraz łowiska z karpiem takim do 3 kilo, a przecież one rosną szybko :D

Muszę wpaść do Zawady, zwłaszcza, że jest tam sporo ładnej płoci jak widzę. Lubię takie mieszanki :

I jak tu oblecieć wszystkie polecane przez Was łowiska w okręgu? Cholera, nie będzie łatwo, a przecież jest jeszcze Odra! Właśnie - byłem na nocce we wrześniu na odcinku pomiędzy mostem kolejowym a jazem na Bolko, i się zdziwiłem. Po pierwsze - zero uciagu. Ja tu na brzankę przychodzę, a woda stoi :o Zauważyłem, że w ogóle na tym odcinku uciągu już nie ma często, świadczą o tym rośliny podwodne i nadwodne, które się rozwijają jak jest spokojniej raczej. Do tego była przejrzysta woda. Udało i się złowić klenia 49 cm na Metodę z PVA, i jakieś drobne rybki, ale brań było mało. Byli inni wędkarze i tez nie łowili nic, widocznie pogoda przeszkadzała.

Moje pytanie. Łowicie na Odrze w Opolu? Z jakimi wynikami? Czy woda płynie, czy zrobił się już kanał? Jakiś kontakt z brzaną ktoś miał tam? :)
Lucjan

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #71 dnia: 23.01.2017, 09:51 »
W centrum uciąg na Odrze zazwyczaj nie jest zbyt duży. A z brzanami kontakt był - ja złapałem taką 50 cm, a brzanowych brań miałem więcej ale nastawiałem się na leszcza i kończyło się zerwaniem przyponu lub rozgięciem haka. Wiem, że brzany też są łapane na kanale ulgi.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #72 dnia: 23.01.2017, 10:15 »
Wow, tak myślałem! Kanał ulgi ma dobre spiętrzenie, i szybką, natlenioną wodę za jazem, według mnie logicznym jest, że właśnie tam siedzą. Świetna nowina, bo to rzut beretem od domu staruszków. Domyślam się, że blisko jazu były te kontakty? :D  Tam chyba nie zawsze  są wędkarze, zauważyłem, że wolą spokojniejsze rejony, jak przed jazem i w części miejskiej. Ale tam remont teraz ostry, ciekawe co zrobiła ryba?
Lucjan

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #73 dnia: 23.01.2017, 10:24 »
Luk, tak jak pisałem wcześniej przesłałem nowemu właścicielowi Kaczych Dołów Twoje sugestie. Zareagował bardzo pozytywnie i szybko odpowiedział. Niestety, są takie łowiska, których właściciele  nie odpowiadają na maile zamieszczane w "kontakcie". Temu widać zależy na mądrych radach. Oto jego odpowiedz:

"witam dziękuje za informacje dotyczące tego pana z forum napewno skorzystamy z rady i doświadczenia tego pana i niebawem zaczną się ukazywać informacje na portalach.

pozdrawiam i do zobaczenia jak będzie pan miał jakieś uwagi jeszcze albo pomysły to zapraszam."

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #74 dnia: 23.01.2017, 10:48 »
Super reakcja.
Zazdroszczę wam takich wód. Trzeba będzie z wizytą się udać. :) 

Marcin

Marcin