Autor Wątek: Łowiska - woj. opolskie  (Przeczytany 28251 razy)

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #75 dnia: 23.01.2017, 12:56 »
Do wszystkich zainteresowanych połowami na Odrze i kanale Ulgi w Opolu . Mój kolega Michał D jest specjalistą jeśli chodzi o federek rzeczny . Zresztą zapraszam na kanał Youtube - Feeder Team Opole prowadzony właśnie przez Michała . Są tam ciekawe filmiki na temat połowu międzyinnymi brzan,jazi,kleni . Michał mimo młodego wieku hmmm jest jak dla mnie profesjonalistą i właśnie pod jego okiem w tym roku będę uczyć się federka rzecznego.
Czuwaj.
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #76 dnia: 23.01.2017, 13:19 »
Na kanale youtube o którym wspomniał kolega fido również jest filmik kolegi Michała z holu brzany 60 cm właśnie na kanale ulgi :)
Luk - nie wiem dokładnie na jakich odcinkach łapano brzany.

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #77 dnia: 04.02.2017, 01:00 »
Czy ktoś próbował wędkować na kamionce Groszowice? Wydaje się trudna... Ja próbowałem ale czekam na opinie :)


Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #78 dnia: 04.02.2017, 14:37 »
Znajomy tam jeździ za drapieżnikami. Podobno jest tam dużo szczupaka. Podobno też dużo różnych zaczepów na dnie. Nic więcej nie wiem o tym zbiorniku :-\
A ja przy okazji zapytam - wędkuje ktoś na Goldzie w okolicach Krapkowic albo na Dębowej w Reńskiej Wsi i mógłby co nieco powiedzieć o tych wodach? Wiem, że łowi tam wielu karpiarzy ale jak z innymi gatunkami?

Offline Ptasiek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #79 dnia: 09.03.2017, 23:33 »
Saszus a Ty na Krapkowickim Goldzie coś łapiesz? Ja planuje uderzyć w najbliższym czasie.

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #80 dnia: 09.03.2017, 23:53 »
Ja jestem z Krapkowic i łowię między innymi na Goldzie, jest tam sporo rybek i niezła różnorodność :)
Z tych najliczniejszych to... płoć, karp, leszcz, lin, amur, okoń, szczupak ale jest tam też węgorz i tołpyga.
W zeszłym roku łowiłem tam głównie leszcze, karpie, płocie, sumiki karłowate i szczupaki.
Ale zdarzają się ładne karpie po dobre pare kilogramów albo amury takie nawet po 12 kg, słyszałem też historię jednego z wędkarzy który mówił że są tołpygi + 20 kg i więcej!

Zbiornik jest ogólnie fajny, głębokość bardzo zróżnicowana, są np. miejsca na środku bardzo płytkie, wręcz płycizny.
W sezonie jest tam sporo wędkarzy, przeważnie z okolicy. To tyle w skrócie.
Tomek

Offline Ptasiek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #81 dnia: 10.03.2017, 16:23 »
Mowiac zróżnicowana głębokość co masz na myśli? Tzn gdybyś mógł podpowiedzieć jaka jest max głębokość tego łowiska jako miejscowy bo ja za kobitą do Krapkowic trafilem i tak juz zostało. Wczesniej glownie wędkowałem na Wyrwie i Odrze. Teraz mam całe Opolskie opłacone a nie tylko porozumienie wiec bede zwiedzać zbiorniki typu Gold. :). A jak pozostałe w okolicy? Szczakiel, Krępna, Mechnica? W Choruli tez słyszałem ze jakas woda jest?? Wiesz jak jest, ja pytam mojej gdzie tu można powędkowac to zbyt wielu lokalizacji nie dostałem :). I sam sie orientuje nad wodą. Jeden wędkarz chetnie pogada i odpowie a inny machnie ręką...

Offline happytommy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Krapkowice
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #82 dnia: 10.03.2017, 19:29 »
"GOLD to 7,6 ha zbiornik który jest położony na terenie Krapkowic, którego właścicielem jest Urząd Miasta i Gminy Krapkowice a dzierżawcą PZW Okręg Opole. Mimo niewielkich rozmiarów, akwen ten jest chętnie odwiedzany, szczególnie przez karpiarzy z powodu dużej populacji karpia i amura których waga często przekracza wagę 20 kg. Udokumentowanymi okazami złowionymi na tym akwenie to karp o wadze 22,3 kg i amur o wadze 21,5 kg. Dzikość tej wody i gęsta roślinność podwodna przyczyniła się do zachowania tak pięknych i zdrowych okazów, które stały się niemal nieosiągalne dla wędkarzy których celem jest jedynie pozyskiwanie mięsa. Trudność jaką nastręcza obfitość roślinności podwodnej jest w tym przypadku sprzymierzeńcem ryb i wędkarzy stosujących zasadę Catch and Release. Głębokość łowiska to kilkunastocentymetrowe wypłycenia po trzy metrowe zagłębienia. Mnogość podwodnych półek daje wiele możliwości upolowania pięknego karpia czy amura. Jednak posiadanie echosondy i środka pływającego w postaci pontonu staje się niezbędne aby bezpiecznie wyholować zdobycz z pośród gęstej roślinności. Jeżeli ktoś chce szybko i dużo połapać to nie ma co tam szukać."

Głębokość łowiska wynika z tego, iż jest to była żwirownia i jest sporo dziur.

Jeżeli chodzi o Szczakiel i Krępną to wiem niewiele, z opowiadań innych wędkarzy wynika że w obu jest sporo rybek, stawy w Krępnej to również byłe wyrobiska żwirowe, oprócz białej ryby (leszcze +50) znajdziemy tam również sandacza.

Jak się zrobi trochę cieplej, mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu to podjadę na Szczakiel na krótki rekonesans :)

Ps. link do filmu, trochę stary, ale pokazuje występujący tam rybostan!!! WARTO OBEJRZEĆ :)
Tomek

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #83 dnia: 10.03.2017, 20:25 »
Szczakiel i Krępna hmmmm nie znam :) chyba małe zbiorniki i na bank nie no kill :) Ale jeśli Cię interesują opolskie zbiorniki to już na początku dużo napisałem o naszych wodach :)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #84 dnia: 21.03.2017, 19:31 »
Pojawiła się strona łowiska Kacze Doły :)

http://kaczedoly.pl/
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #85 dnia: 21.03.2017, 22:01 »
Pojawiła się strona łowiska Kacze Doły :)

http://kaczedoly.pl/

Aż się chce jechać... :D

Rozumiem, że nie wolno łowić w nocy?
Lucjan

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #86 dnia: 21.03.2017, 22:05 »
Pojawiła się strona łowiska Kacze Doły :)

http://kaczedoly.pl/

Aż się chce jechać... :D

Rozumiem, że nie wolno łowić w nocy?

Powiem tak: Jeżeli będziesz tam kilka razy i właściciel Cie będzie kojarzył to może pozwolić na nockę (tak wywnioskowałem z rozmowy z nim) - ogólnie przyjazny człowiek i uważam, że jest to do dogadania ;)
Dominik

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #87 dnia: 21.03.2017, 22:08 »
Fajna woda :thumbup:

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #88 dnia: 30.03.2017, 19:01 »
Koledzy nie wiecie może co się dzieje z Zębowicami (zbiornik no kill) W  niedzielę byłem tam powędkować i dziadek wracający z kościoła poprosił mnie abym zwrócił uwagę czy na karpiach nie ma pasożytów. Po złowieniu pierwszego zauważyłem coś ala glizdy na płetwach (nie pijawki). Kolejny karp pleśniawka :( Po złapaniu lina i dokładnym obejrzeniu zauważyłem że również ma pleśniawkę :'( Leszcze i wzdręgi były zdrowe. Coś mi się wydaje że dopuścili chorych ryb i to zauważyli :-\

Offline jarex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska - woj. opolskie
« Odpowiedź #89 dnia: 28.04.2017, 22:55 »
Jak widzę z opolskiego się nikt nie oddzywa  a żle :/  Mamy dobrze ale może zadbajmy o Odrę o Pokój ?