Autor Wątek: Produkty dziwne w firmach wędkarskich  (Przeczytany 5546 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #45 dnia: 02.12.2020, 08:56 »
Sorry, ale ani słowa nie powiedziałem o wolnym rynku w UE. Ustawiasz sobie chochoła i z nim walczysz. Nawet dziecko wie, że to rynek wspólny a niekoniecznie wolny, zaś regulacje w obszarze produkcji żywności są akurat największe. Inna sprawa, że w rzeczywistej gospodarce nie ma czegoś takiego jak wolny rynek - są tylko rynki mniej lub bardziej uregulowane.
Natomiast za płynne przejście od problemu ochrony stad dorsza na małym, słodkim, brudnym i przełowionym morzu do kwestii Hayek vs Keynes, naprawdę szacun. Jak wg Hayka taka ochrona by wyglądała?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #46 dnia: 02.12.2020, 10:55 »
Sorry, ale ani słowa nie powiedziałem o wolnym rynku w UE. Ustawiasz sobie chochoła i z nim walczysz. Nawet dziecko wie, że to rynek wspólny a niekoniecznie wolny, zaś regulacje w obszarze produkcji żywności są akurat największe. Inna sprawa, że w rzeczywistej gospodarce nie ma czegoś takiego jak wolny rynek - są tylko rynki mniej lub bardziej uregulowane.
Natomiast za płynne przejście od problemu ochrony stad dorsza na małym, słodkim, brudnym i przełowionym morzu do kwestii Hayek vs Keynes, naprawdę szacun. Jak wg Hayka taka ochrona by wyglądała?
Na szczęście jak mówią w internecie nic nie ginie. Pozwolisz, że załącze twoje słowa (chyba, że chochoł za ciebie to pisał) : " ...Ktoś ci bajek naopowiadał i o UE i o tzw. wolnym rynku".
Bardzo mnie jednak cieszy, że dzięki mnie dokształciłeś się na prędce w internecie. Już wiesz czym jest wolny rynek (ze nie jest to bajka wymyslona przeze mnie, że UE to nie wolny rynek, że regulacje niszczą wolny rynek itd.) I odkryłeś Hayek'a (skąd to wiem? Ano stąd, że tylko na jednej uczelni ekonomicznej w Polsce o nim uczą i ty z pewnością jej nie kończyłeś 8. Na innych uczelniach w PL ani mru mru o Hayek'u  ) .
Co do driftu dyskusji od dorsza do ekonomii: znowu odsyłam do internetu gdzie się dowiesz czym jest nauka zwana ekonomią i czym się zajmuje. Jak już będziesz wiedział czym się zajmuje ekonomia ten dryft dyskusji będzie wtedy dla ciebie zrozumiały i logiczny. W końcu jesteś "ekonomistą" ;)
Powodzenia w studiowaniu ekonomii, bo to wspaniała nauka. Jeżeli będziesz chciał wyjść poza wiedzę "internetową" to służę radą co do pozycji książkowych lub prac naukowych.


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #47 dnia: 02.12.2020, 11:05 »
Jednak miałem rację. Gdy ja się uczyłem o szkole austriackiej, jeszcze w pieluchy robiłeś ☺️
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #48 dnia: 02.12.2020, 11:13 »
Koledzy, rozumiem, że dyskusja jest zacięta, ale trzymajmy poziom i powstrzymajmy się od takich wycieczek.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #49 dnia: 02.12.2020, 11:35 »
Z dziwnych produktów w firmach wędkarskich przeszło na tematykę dorsza i dyskusję o ekonomii neoklasycznej, keynesizmie itp. Takie rzeczy tylko na SiG ;D ;)

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #50 dnia: 02.12.2020, 16:50 »
Takie rzeczy tylko na SiG ;D ;)

Mnie też się podoba :)
Lubie jeść popcorn a przy takich rozmowach zjadam go duże ilości w bardzo krótkim czasie
W tej dyskusji zdecydowanie prowadzi Lohi
Jaki bedzie wynik ?
Obserwujemy dalej 8)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 410
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #51 dnia: 02.12.2020, 16:53 »
Więcej nie będzie :) Popcorn w trzewia i do roboty :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #52 dnia: 02.12.2020, 19:13 »
Jednak miałem rację. Gdy ja się uczyłem o szkole austriackiej, jeszcze w pieluchy robiłeś ☺️
Wystawiłeś sobie sam opinię. Nie mój poziom dyskusji.
Co do studiowania ekonomii austriackiej: jeżeli jesteś starszy ode mnie to tylko upewnia mnie w przekonaniu, że o szkole austriackiej dowiedziałeś się pierwszy raz w życiu parę postów powyżej ode mnie. A czemu śmiem tak twierdzić : przede mną to uczyli, ale ekonomii socjalistycznej ;)



Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #53 dnia: 02.12.2020, 19:14 »
Koledzy, rozumiem, że dyskusja jest zacięta, ale trzymajmy poziom i powstrzymajmy się od takich wycieczek.
Czemu używasz formy mnogiej? Przecież ja nikogo nie obrażam. Nie mój poziom dyskusji.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Produkty dziwne w firmach wędkarskich
« Odpowiedź #54 dnia: 02.12.2020, 21:57 »
Mnie też się podoba :)
Lubie jeść popcorn a przy takich rozmowach zjadam go duże ilości w bardzo krótkim czasie
W tej dyskusji zdecydowanie prowadzi Lohi
Jaki bedzie wynik ?
Obserwujemy dalej 8)

The show is over, koniec jedzenia popcornu :)

Zamykamy temat na jakiś czas, bo zrobiło się nieprzyjemnie.
Lucjan