Autor Wątek: Sposób na brzanę  (Przeczytany 176596 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #480 dnia: 23.07.2023, 21:46 »
A kto pisze o szukaniu grala jakiegoś,ja lubię płatki i robotę mi robią ,nie tylko kulki i pellety się sprawdzają ,bardziej ważna jest miejscówka ,obserwacja wody to wiekszą część sukcesu ,na kukurydzę przez lata wpadła większość rekordowych karpi łowionych u nas a nie kulki,Angole są leniwi dlatego wola gotowe pellety,kulki albo chleb tostowy czy konopie z napisem Sonubaits ,tam się nie bawią w gotowanie ziaren przed zasiadka ,i przede wszystkim populacja brzany jest większa w rzekach jak w Polsce gdzie u nas regularnie są niszczone miejsca Tarłowe tego gatunku czytaj regulację rzek ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #481 dnia: 23.07.2023, 21:50 »
Nie zauważyłem na filmach z Angielskich łowisk czy rzek, by ktoś używał właśnie płatków dlatego zapytałem o to , a skoro nie używają to skąd wniosek, że to się nie sprawdzi :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #482 dnia: 23.07.2023, 21:53 »
Najlepsze są filmiki z kałuż dojebanych ryba aż kipi i testują wielce pellety i kulki ,ależ magia działają nóż kurwa naprawdę, a jak mają nie działać :P

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #483 dnia: 23.07.2023, 22:05 »
Najlepsze są filmiki z kałuż dojebanych ryba aż kipi i testują wielce pellety i kulki ,ależ magia działają nóż kurwa naprawdę, a jak mają nie działać :P

Kulki? Kulki panie to przeżytek! 8)

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #484 dnia: 23.07.2023, 22:22 »
Na ćwierćfunciaka z serem trzeba.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #485 dnia: 23.07.2023, 22:34 »
Na ćwierćfunciaka z serem trzeba.

Wcale bym się nie zdziwił jakby ktoś kulki o tym smaku zrobił. "Oryginał" ciężko na haku utrzymać zwłaszcza przy "brzanowaniu".
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #486 dnia: 23.07.2023, 23:23 »
Najlepsze są filmiki z kałuż dojebanych ryba aż kipi i testują wielce pellety i kulki ,ależ magia działają nóż kurwa naprawdę, a jak mają nie działać
Tomek, ale pellety, czy kulki to żadna magia.
Chodzi o skład, białko i bilans energetyczny.

Rybom to wychodzi lepiej czują, że jest to coś wartościowego, sytego. Pobierają pokarm i wracają po więcej.

Przetestowałem to u siebie na PZW.
Miałem wyniki o których nikomu się nie śniło.

W skrócie mączki rybne i cukiereczki kontra najtańsza zanęta właśnie z płatkami i robakami tylko na haczyku. Myślisz, że ryby oglądają yt czy meldowaly się u mnie ze względu na wartościowość mieszanki ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #487 dnia: 24.07.2023, 05:28 »
Piotr ,nie twierdzę że kulki czy pellety nie działają,najważniejsze jest miejsce w lowieniu,ziarna też bardzo dobrze działają ,płatki a nawet robactwo jeżeli ktoś umie odpowiednio tym łowić ,taki groch czy ciecierzyca czy łubin są bardzo selektywne i sporo tańsze :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #488 dnia: 24.07.2023, 05:31 »
Nie ma świętego grala ,często gęsto to co działa na jednej wodzie,nie działa na innej,za to wiem po sobie,że ziarna działają wszędzie lepiej jak kulki czy pellety,nasz forumowy kolega zrobił na pewnej wodzie mityczny już rekord nie koniecznie kulkami i pelletami ;)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #489 dnia: 24.07.2023, 05:32 »


Piotr ,nie twierdzę że kulki czy pellety nie działają,najważniejsze jest miejsce w lowieniu,ziarna też bardzo dobrze działają ,płatki a nawet robactwo jeżeli ktoś umie odpowiednio tym łowić ,taki groch czy ciecierzyca czy łubin są bardzo selektywne i sporo tańsze

Pewnie, zgadzam się.
Jednak trzeba samemu przetestować co działa lepiej. Pellety, białe i zanęta na mączkach rybnych u mnie nie ma konkurencji.
Z innymi zanetami miałem o wiele, wiele gorsze wyniki niż teraz.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #490 dnia: 24.07.2023, 05:43 »
Właśnie o to chodzi, samemu trzeba testować u siebie nad wodą,dlatego nie twierdzę od razu że coś działa czy nie ,prosty przykład kleń na wiśnie,amury na mirabelki,Włosi łowią klenie piękne na owoce czarnego bzu są różne cuda i dają ryby ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #491 dnia: 24.07.2023, 08:07 »
A kto pisze o szukaniu grala jakiegoś,ja lubię płatki i robotę mi robią ,nie tylko kulki i pellety się sprawdzają ,bardziej ważna jest miejscówka ,obserwacja wody to wiekszą część sukcesu ,na kukurydzę przez lata wpadła większość rekordowych karpi łowionych u nas a nie kulki,Angole są leniwi dlatego wola gotowe pellety,kulki albo chleb tostowy czy konopie z napisem Sonubaits ,tam się nie bawią w gotowanie ziaren przed zasiadka ,i przede wszystkim populacja brzany jest większa w rzekach jak w Polsce gdzie u nas regularnie są niszczone miejsca Tarłowe tego gatunku czytaj regulację rzek ;)

Tomasz, sorry, ale jesteś w mylnym błędzie, do tego stygmatyzujesz Angoli wędkarsko, bio ci się 'wydaje'. Jak pisałem, w UK jest masa zawodów, u mnie na moich wodach na Trencie jest ich od groma, praktycznie non stop, nie tylko w weekendy. I tu musisz rozumieć, tu się walczy o kasę, wygrywa lepszy. NIe łowi się tylko spławikiem lub feederem, ale tym i tym, wybór należy do wędkarza. Dlatego oni nie są leniwi ale bardzo pracowici, bo przyświeca im jasny cel, osiągnąć dobry wynik. NIe rozumiem, polski wędkarz jest przy nich jak niby taki pracuś i mędrzec, który rozkminia wodę?

Musisz wiedzieć, że masa wędkarzy w UK jest w podeszłym wieku, wielu to emeryci, i im się wcale nie przelewa. Większość sama gotuje konopie. Kupowanie gotowców to domena karpiarzy, gdzie trzeba mieć sprzętu za kilka tysięcy funtów, gdzie kasy idzie kupa. Tutaj typowy karpiarz to budowlaniec, w wieku około 30-50 lat. Poznać to po ilości białych vanów nad wodą. Ich na to stać. ALe nie takich wędkarzy co łowią na rzekach.

Co do kulek. U mnie za pięć kilo 12 mm zapłaciłem ostatnio 50 funtów, do tego dip i kulki 15 mm na włos, razem 66 fuli. Dla mnie to powinno wystarczyć aby dociągnąć do września. A konopie tanie nie są, takie 15 kg to koszt około 30-40 funtów. A trzeba je jeszcze przygotować, podgotować. WIęc kulki i pellety wcale nie są takie relatywnie drogie. Rezygnując z zanęty na rzecz miksu pelletów 2 mm jest właśnie taniej.

I to o co mi chodzi, to konkretna taktyka łowienia brzan, nie jakieś combo polegające na łowieniu wszystkiego. Bo jeśli ma to wyglądać tak, że nastawianie się na brzany ma polegać na dodaniu płatków do zanęty, to nie jest to żadna taktyka. DOdam też, że wiele rzeczy się sprawdzi, ważne aby łowić efektywnie. Zapewniam też, że złowienie brzany tutaj wcale łatwe nie jest. Są tacy, co łowią na tarlisku u mnie (Lady Pitt - nazwa odcinka) i chwalą się wynikami, ale to wiadomo, specyficzne sytuacje. Ogólnie za dnia większość kontaktu z brzaną nie ma. Na ostatnich zawodach brzanowych PAA przez dwie doby łowienia, na całkiem dobrym odcinku, tylko kilka osób złowiło brzany, reszta albo blankowała albo miała leszcze, płocie, klenie lub jelce. Innych dwóch znajomych, wybitnych wędkarzy - karpiarzy, co się na 'brzanowej robocie' znają, też nie miało z nimi kontaktu. Jasne, że tu ryby jest więcej, ale niekoniecznie brzan. Tylko dwie rzeki mają ich niesłabnące populacje, Wye i Trent, ten drugi tylko na połowie długości, w innych rzekach liczba ich spada. Pogadaj z wędkarzami z Londynu i okolic i zapytaj ilu z nich złowiło brzanę.

Dlatego nie sprowadzajmy wszystkiego do komercji i łowienia na nich :)
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #492 dnia: 24.07.2023, 08:19 »
Luk nie spodziewałem się innej odp jak mylisz się jesteś w błędzie ,polemika z tobą z reguły wygląda podobnie mylimy się jesteśmy w błędzie ;),jakoś mi to nie przeszkadza ,masz wiedzę,ale wielu z nas ją ma ,każdy ma swoje doświadczenia i wnioski z wód na których łowi ,co do stygmacji mogę odp podobnie bo ci się wydaje że działa czy nie działa , sprawdź sam może zadziała ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #493 dnia: 24.07.2023, 08:20 »
A na komercji byłem raz w życiu i efekty miałem na kukurydzę nie kulki czy pellety ,są chłopaki na forum. którzy to potwierdzą przyjacielu :beer: ;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Sposób na brzanę
« Odpowiedź #494 dnia: 24.07.2023, 08:51 »
NIe rozumiem, polski wędkarz jest przy nich jak niby taki pracuś i mędrzec, który rozkminia wodę?

No. Sam jesteś przykładem :) Zresztą pamiętam dobrze że polscy muszkarze tak ze dwadzieścia parę lat temu łoili angoli jak chcieli - efekt właśnie prawie pustych wód i kombinowania za wszelką cenę jak tu dorwać te ryby które zostały.

I to o co mi chodzi, to konkretna taktyka łowienia brzan, nie jakieś combo polegające na łowieniu wszystkiego. Bo jeśli ma to wyglądać tak, że nastawianie się na brzany ma polegać na dodaniu płatków do zanęty, to nie jest to żadna taktyka.

I o tym rozmawiamy. I nikt tutaj nie neguje skuteczności śmierdziuchów wszelakich ani białych. A że biały robak tani w PL nie jest (zapłaciłem 18 zeta za pół litra w sobotę) to dodanie do tego drugiego pół litra owsianych górskich jest moim zdaniem dobrą opcją tym bardziej że taki płatek jest mniejszy od białego przez to interesujący dla drobnicy (sprawdzałem na płytkiej wodzie i płatki zawsze "wychodziły" pierwsze a "super wabiąca" zanęta na końcu).

No i to że brzana to ryba niebanalna do złowienia żadnym odkryciem nie jest - tylko że w jukeju jest tych brzan na metr kwadratowy wody znacznie więcej a i rzeki łatwiejsze do rozkminienia.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.