Autor Wątek: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy  (Przeczytany 691 razy)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« dnia: 06.01.2024, 10:52 »
Jestem wędkarzem "starej daty", przez wiele lat stosowałem połączenie miodu i nostrzyka w zanętach i przynętach. Genezą moich poczynań ażeby stworzyć wymieniony DIP&BOOSTER był zwykły przypadek. Będąc na łowisku dwa lata wstecz, jak zwykle łowiłem na dwie wędki, klasyczny waggler i metodę. Ażeby przerzucić gruntówkę, podciągnąłem spławik bliżej brzegu i odłożyłem wędkę na bok. Po przerzuceniu gruntówki sięgnąłem po wagglera i poczułem opór. Okazało się że uczepił się linek ~ 25cm a pokusił się na ziarenko pęczaku aromatyzowanego nostrzykiem i miodem (stara szkoła ;))

Pomyślałem że można by taki dip zmajstrować samemu. W zeszłorocznym sezonie trochę poeksperymentowałem z miodem i nostrzykiem. Zmajstrowałem ala dip na bazie alkoholu 40% nostrzyk + miód. Nostrzyk poddałem maceracji w alkoholu i dodałem miodu. Do nanoszenia używałem spryskiwacza i byłem bardzo mile zaskoczony aktywnością ryb po zarzuceniu zestawu. I tak się narodził pomysł, co potrzebujemy:


pozdrawiam Benon

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« Odpowiedź #1 dnia: 06.01.2024, 11:16 »
Nie można stworzyć artykułu tak jak by się chciało, więc piszę post pod postem - tak żeby wyszło to jakoś logicznie ;)

Co dalej - a wiec musimy jakoś "wyciągnąć" zapach/aromat z nostrzyka. Więc poddajemy go macerowaniu. Wsypujemy do słoika t/zw "twista" 900ml i zalewamy gliceryną roślinną, zakręcamy i odstawiamy w ciepłe miejsce i mieszamy co jakiś czas (ja obracałem słoik 3-4 razy na dobę). Proces maceracji powinien trwać ~ 2 tygodnie, poniższa fotka przedstawia jak wygląda po tygodniowym macerowaniu. Po odkręceniu pokrywki wyraźnie czuć miły zapach :)
pozdrawiam Benon

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« Odpowiedź #2 dnia: 06.01.2024, 11:18 »
Proszę o sprecyzowanie składu bo nie wszysko jest jasne
pozdrawiam
Steven :D
Pozdrawiam Steven

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« Odpowiedź #3 dnia: 06.01.2024, 11:19 »
Żeby zrobić post ze zdjęciami w środku, musisz je wrzucić do naszej galerii, a potem wstawiać odnośniki do niech w tekście.
Niestety, jest z tym trochę roboty...

Możesz robić, jak robisz :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« Odpowiedź #4 dnia: 06.01.2024, 11:27 »
Co będzie dalej - za kilka dni przecedzę wyciąg z nostrzyka dodam ~ 15ml miodu (łyżka stołowa) i 5ml betainy (łyżeczkę do herbaty). Jakie jest zadanie betainy, jest to enzym powodujący łaknienie czyli na apetyt ;)

Oczywiście pokażę oraz pochwalę się rezultatami :)
pozdrawiam Benon

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: DIP&BOOSTER Nostrzykowo/Miodowy
« Odpowiedź #5 dnia: 07.01.2024, 13:28 »
Proszę o sprecyzowanie składu bo nie wszystko jest jasne
pozdrawiam
Steven :D

Proszę bardzo :)

Gliceryna roślinna:
- gęsta ciecz bezbarwna, bez zapachu lekko słodka, doskonale absorbuje zapachy i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, jej zadanie w dipie to - stworzyć wokół "chmurę zapachową".  Używana jest w kosmetyce i farmakologii.
- Nostrzyk i miód w/g tej tabelki, używałem tych zapachów ~ 55 roczków temu, używam obecnie, i cały czas się sprawdzają.
- betaina, wspomniałem o niej wcześniej, ma wzbudzić chęć żerowania u ryb.

Gliceryna roślinna, najprawdopodobniej jest powszechnie używana przez producentów dipów o boosterów. Pewności na 100% nie mam, ale wszystko na to wskazuje ;)
pozdrawiam Benon