Autor Wątek: kulki Aller 90 od Massive Baits  (Przeczytany 1943 razy)

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #45 dnia: 13.02.2024, 20:29 »
Ja używam kuleczek Aller 90 od Massiva i w sumie uważam że jak macie okazje je wychaczyć za około 160 zł to warto, miałem na nie kilka brań tylko dość szybko pracują i moim zdaniem nie nadaja sie na włos ( Ja kupiłem haczykowe Aller 90) Lubie ten pellet, podoba mi sie jak pachną te kuleczki sprawdzały mi się wiec uważam że warto.

Z dynamita Polecam te kuleczki hot crab & krill też miałem kilka brań  (Source i tych innych  nie próbowałem)
Starbaits to wiadomo klasyka ale powiem wam że najfajniej nam sie sprawdza z Massiva seria Bolsena Squid, kumpel najwiekszy rybki wyciągał z połączenia Truskawki bergamotki z bolsena.
My ogółnie obkupujemy sie w massiva bo też idzie wyciągnać kuleczki miedzy 30 a 40 zł i łowimy na nie cały rok i złego słowa nie powiem.



Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #46 dnia: 13.02.2024, 20:59 »
Z ciekawości przeliczyłem ile mniej więcej wyszłoby mnie zrobienie kilograma kulek używając 90% allera i 10% składników utwrardzajacych i poprawiających rolowanie. Dodatkowo doliczyłem 50ml płynnej wątroby + aromat np monster crab. Wyszło 14 zł/kg więc myślę, że jest to bardzo ciekawa opcja dla ludzi kręcących mniejsze ilości kulek. Zrobić zupełnie kosztach da się pewnie zejść do 11 zł/kg. Nie neguje ceny za jaką sprzedaje te kulki firma massive baits bo to ich sprawa i wiadomo dochodzą spore koszty prowadzenia działalności.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #47 dnia: 13.02.2024, 21:39 »
Z ciekawości przeliczyłem ile mniej więcej wyszłoby mnie zrobienie kilograma kulek używając 90% allera i 10% składników utwrardzajacych i poprawiających rolowanie. Dodatkowo doliczyłem 50ml płynnej wątroby + aromat np monster crab. Wyszło 14 zł/kg więc myślę, że jest to bardzo ciekawa opcja dla ludzi kręcących mniejsze ilości kulek. Zrobić zupełnie kosztach da się pewnie zejść do 11 zł/kg. Nie neguje ceny za jaką sprzedaje te kulki firma massive baits bo to ich sprawa i wiadomo dochodzą spore koszty prowadzenia działalności.

Da się ...
Da się po ludzku napisać.
 :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #48 dnia: 13.02.2024, 21:42 »


Z ciekawości przeliczyłem ile mniej więcej wyszłoby mnie zrobienie kilograma kulek używając 90% allera i 10% składników utwrardzajacych i poprawiających rolowanie. Dodatkowo doliczyłem 50ml płynnej wątroby + aromat np monster crab. Wyszło 14 zł/kg więc myślę, że jest to bardzo ciekawa opcja dla ludzi kręcących mniejsze ilości kulek. Zrobić zupełnie kosztach da się pewnie zejść do 11 zł/kg. Nie neguje ceny za jaką sprzedaje te kulki firma massive baits bo to ich sprawa i wiadomo dochodzą spore koszty prowadzenia działalności.

1. Masz na myśli to co w oryginale:
mąka sojowa odtłuszczona, plazma krwi - pod rolowanie i twardość
No bo te ich ziarna że składu to ani na jedno ani na drugie nie wpływają. Wydaje mi się że one poprawią ciut strukturę żeby lepiej kulka pracowała.
2. Płynna wątroba zmniejszy udział jajek. Czy jajka bardziej nie utwardzają niż płynna wątroba? Co chciałbyś uzyskać dodaniem tej wątroby?
3.Czy ten zapach to dla ryb, czy bardziej wędkarza ? :)
4. Tego Aminosolu to jakie dawkowanie polecasz. Bo producent ma 1:1000 i wydaje się mega mało (~ 1ml na kg miksu, 0,1%)?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #49 dnia: 13.02.2024, 21:57 »
W tych 10% dodałbym 3% albuminy i 7% pokarmu jajecznego (nie używam mąki sojowej). Warto dodać płynny pokarm, esktrakt. Myślę, że taka płynna wątroba się tu sprawdzi a na pewno nie zaszkodzi. Jajka same w sobie nie za bardzo utwardzą. Wiadomo muszą być jajka albo ich zastępstwo żeby kulka się ścięła. Zapach pewnie zbędny ale akurat mam spory zapas więc gdybym robił takie kulki to pewnie bym go dołożył, nie zaszkodzi. Aminosolu 20ml/kg suchego mixu.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #50 dnia: 14.02.2024, 11:20 »
@Mleczny96 Dzięki za info. Do tych kulek stosowałeś też pellet aller best? Czy tylko same kulki do nęcenia?
Musze przerobić towar jaki już mam na stanie. 1kg to bym jeszcze dokupił dla sprawdzenia jak to wygląda, ale 5kg to już za dużo na ten rok. Jakby ktoś szukał to fajne zestawy są za 229 zł na allegro - 5kg zanętówki, kulki hakowe, zalewajka.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #51 dnia: 14.02.2024, 11:28 »
Jakbyś ktoś szukał to fajne zestawy są za 229 zł na allegro - 5kg zanętówki, kulki hakowe, zalewajka.

Myślę intensywnie nad tym zestawem (ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Hot Demon od Starbaits), a być może będę w tym roku na Rybomanii, więc zrobię najpierw rekonesans organoleptyczny :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #52 dnia: 14.02.2024, 12:42 »
Obserwujcie moon fina w wekend ma być urodzinowo..... może znowu powtórzą u nich na blecku był też po 159zł.
Na haczykowie ten zestaw w tamten wekend kosztował  też 159 zł.

Po odjęciu zalewy i popków - cena 5 kg bardzo fajna.

Przypadkowe wbicie...

https://allegro.pl/oferta/massive-baits-aller-90-zestaw-strawberry-glm-wiadro5kg-kulek-boosta-hookerz-14841923530?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_wedkarstwo_pla_pmax&ev_campaign_id=17959731495&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIn7aPjOGqhAMV75NoCR2FpA1NEAQYAiABEgI4__D_BwE





Maciek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #53 dnia: 14.02.2024, 13:04 »
Faktycznie, ja szukałem wersji "Natural" i jej nie ma w tej cenie. Jakoś dosmaczany chemicznie pellet to już nie dla mnie :D


Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 10
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #54 dnia: 14.02.2024, 18:35 »
@Apacz

Ja dawałem mieszanke Besta i Mastera, na zimną wode wiecej mastera na ciepłą wiecej Besta az do takiej letniej wody dawałem sam Best :)


Edit:
Jadę teraz w piątek do niedzieli to Ci napiszę czy się spisały bo mam w planach nęcic allerem i mieć  na włosie :)  Tylko że ja mam wersje Squid cytrus mam też hakowe same Natural ale mniej na nie rzucałem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #55 dnia: 14.02.2024, 20:28 »
I jedna zasada jak siać to bez ograniczeń.... 8)

https://www.facebook.com/share/r/T6ni86pdQ6DwPvMM/
Maciek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #56 dnia: 14.02.2024, 20:42 »

6 Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. 7 Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym....

2 List do Koryntian ;)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #57 dnia: 14.02.2024, 23:02 »
Chopy, jak już się tak okładacie siusiokami po gębach, polećcie mi jakieś kulasy, tak z 5kg 18-20mm żeby po garści dodawać do pelletu i kuku jak jadę na Dzierżno. Nie jakieś taniochy, ale żeby też nie wyszło 60zł za kilo :)
Polecam kulki Ultimate z serii Essential, masz do wyboru opakowania 5 i 10kg, rozmiary 20 i 24mm. Na taka wode jak DD będą idealne.