Autor Wątek: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?  (Przeczytany 331615 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #45 dnia: 23.12.2014, 17:43 »
Ogolnie to takich rzeczy nie oplaca sie tam kupowac, ja robilem wiekszy zakup wiec mialem 18% znizki dlatego dokupilem troche zanet i dodatkow, ktorych nie kupie na gieldzie.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #46 dnia: 23.12.2014, 17:45 »
no akurat teraz jest ten rabat to można coś pokombinować, a tak pozatym to nie warto kupować 2-3 pierdoły za 30pln jak dostawa wyniesie 19 :)
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #47 dnia: 23.12.2014, 19:11 »
Nie wiem jak te nowe zanety Gut-Mixu, ale stare to lipa i dlatego młody Gutek- Ernest założył swoją firmę Ms1,bo miał dość kaszany,albo od Sensasa  dostali ultimatum,żeby coś zmienić. Tyle słyszałem od kolegów ze  sklepu,. Podobnie jak i zwykłe Trapery trzeba dobrze zmielić,bo całe ciastka Holenderskie i paluszki się trafiają szczególnie w dużych paczkach : (

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #48 dnia: 23.12.2014, 19:18 »
jak mam wybrać dragon np a gut-mix to wybieram to drugie. Ciastek na szczęście nie zmielonych tam nie widziałem :) ogólnie nie narzekam na tą zanęte ...
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #49 dnia: 23.12.2014, 19:21 »
Sama w sobie nie jest zła tylko trochę w niej syfu

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #50 dnia: 23.12.2014, 19:27 »
jak kupuje 5kg za 15 zł to nie widze problemu, dołoże kilka składnikow od siebie i jest git
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #51 dnia: 23.12.2014, 21:42 »
Pewnie,że tak. W tej cenie to nawet bułki tartej nie kupisz,bo 2zł za 0.5kg
Tylko szkoda,bo takia firma nie powinna sobie na takie rzeczy pozwalać,a i że spławikami też nie najlepiej bywało,bo lakier pękał. Dawno nie kupowałem,więc może się poprawiło  : )

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #52 dnia: 23.12.2014, 21:50 »
Też tak robie jak wy szkoda kasy na drogą baze potem ją uszlachetniam czymś wartościowym
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #53 dnia: 24.12.2014, 09:08 »
trzeba sobie radzić jakos ;)  każdy sposób jest dobry i lepszy od wydawania dużej kasy na zanęte a po drugie, satysfakcja że mogliśmy coś samemu przygotować :D też sie liczy
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #54 dnia: 24.12.2014, 09:33 »
W połowie września pomieszałem sobie takie produkty jak Feeder Heavy+Leszcz Magnetic River  (obie Lorenca) +Kopromelasa,konopie,sól i 2 szklanki mączki rybnej niedrogiej z Alledrogo zakupionej! Właściwie nic specjalnego ale dokąd utrzymywały się dość wysokie jak na porę roku temperatury mieszanka okazywała się bezkonkurencyjna. Dodam tylko że dwukrotnie łowiąc Jazie z kolegą praktycznie stanowiska obok siebie. mój wynik był niemal że 4krotnie wyższy od jego( Raz 22szt do6 a następnie 16 do5szt) Ale żeby nie było tak różowo to jak już się wyraźnie ochłodziło zaczełem ponosić porażki!!A że analiza nie jest moją silną stroną ;) Nie do końca umiem to wyjaśnić. Jedyne co mi przychodzi rozsądnego do głowy to zbyt bogaty sklad?? :( Zanętę stosowałem na rzece ale myślę że po zmieleniu dokładniejszym spokojnie podejdzie pod metodę jeśli ktoś by chciał wypróbować!!! Powinienem dodać że do kazdej rozrabianej porcji zanęty,dodawałem ok 0,5 szklanki pelletu karpiowego 3mm Alert aqua!!!
Arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #55 dnia: 24.12.2014, 19:13 »
A co Wy na to żeby baze do takiego miksu zrobić sobie samemu? Zmielić bułkę, biszkopty, płatki kukurydziane, płatki owsiane, łupki orzechów włoskich i co tam jeszcze. Może i nie wyjdzie taniej, ale może wyjść lepiej a i tak trzeba to mielić więc pracy będzie tylko trochę więcej.
Pozdrawiam
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #56 dnia: 24.12.2014, 20:05 »
Arunio tychyba ty mnie pytałeś jakie mam dwa wory peletu teraz mi sie przypomniało jak twój post przeczytałem sprawdziłem aler aqua umnie sie sprawdza
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #57 dnia: 24.12.2014, 21:32 »
dobry pomysl sama satysfakcja z tego ze sie cos zrobilo samemu to juz cos , a jak beda efekty to juz bajka woogole:)
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #58 dnia: 25.12.2014, 02:34 »
Marcin - ja myślę, że samemu mozna wiele dobrych rzeczy stworzyć, znacznie lepszych niż bazowe zanęty... U mnie problemem jest młynek. Nie zniesie zbyt długiej pracy - warto więc pomyślec o pracy etapowej. Mozna dodać zanęcie składników pracujących, pójść w sól, lub w cukier... Świetna sprawa do testów.
U mnie sprawa wygląda w ten sposób, że zanęta to tylko część sukcesu. Ale ja mam do dyspozycji najlepsze składniki. W Polsce zaś trzeba się nakombinować, a jako, że ryb jest mniej - to i finezja się przyda.

Arek - a co do zanęty o której piszesz, to może ilości które zapodawałeś były zbyt duże, sam miks nie byl zły?
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #59 dnia: 25.12.2014, 02:40 »
Tu właśnie jestem w kropce luk !! Zapodałem koszyki o połowę mniejsze jak w cieplejszym okresie I tak nagła zmiana efektów normalnie rozstroiła moją zdolność myślenia! Koletrzy na bazowej strukturze pokonali moje wynalazki!! No chyba że coś ukryli w co wątpię bo czas na to nie pozwolił!!(wyjazd z godziny na godzinę)
Arek