Autor Wątek: Sonubaits vs Dynamite Baits  (Przeczytany 2201 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Sonubaits vs Dynamite Baits
« dnia: 18.07.2016, 09:44 »
Cześć. Chciał bym zakupić kilka pelletów które mi posłużą do siatek PVA i większe rozmiary takie jak 8 mm i większe na włos i się zastanawiam jakiej firmy pellety wybrać czy Sonubaitsa czy może Dynamite Baitsa? Może macie już jakieś doświadczenie w stosowaniu tych pelletów i czy możecie mi któryś polecić? ;)


Edycja administratora: Tytuł niezgodny z regulaminem forum.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #1 dnia: 18.07.2016, 09:52 »
Jeśli chodzi o pellety to mnie pellety Sonu nie sprawdzają się. Testowałem kilka razy i Lorpio wypada zdecydowanie lepiej.
Nie wiem jak Dynamite.
Grzegorz

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #2 dnia: 18.07.2016, 09:59 »
Moim zdaniem nie ma sensu porównywanie firm bo czasami rybki reagują nawet na najtańsze zanęty i pellety a innym razem nawet tych z górnej półki nie tykają :P

Ja od niedawna stosuję torebki PVA i sypię w nie to co mam akurat (najczęściej jest to jakiś pellet Dynamite Baits podstawowy karpiowy jasny w różnych frakcjach od 3 do 6mm, trochę pelletu halibutowego w różnych frakcjach, trochę pelletu green betaina, trochę krylowego pelletu, czasami czosnkowego i o smaku pikantnej kiełbaski. Dodaję soli i odrobinę zanęty gruboziarnistej bo ona sprawia że w wodzie robi się zamieszanie i fajnie to wabi rybki. Dodaję też różnych dipów typu goo, yum yum itd (czy pomaga cholera wie ale jak już kupiłem to czasami stosuję jak już nic się nie dzieje i niekiedy wygląda na to że działa bo zaczyna się coś dziać). Generalnie próbuj, kombinuj i najlepiej samemu testować nad wodą różne kombinacje. Do miksu często daję też pokruszone kulki z poprzedniego roku. Staram się podglądać co inni robią i przenosić to na własne zestawy. Nie w każdej wodzie działa to samo. Czasami sam jasny pellet z halibutem bez udziwnień jest lepszy niż z dodatkami... Większość pelletów zanętowych u mnie to DB (są naprawdę spoko). Sonubaits stosuję pellety ale na włos.
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2016, 11:36 »
Rozumiem :p a czy stosowałeś może pellet DB 8mm jasny na włosie? :P chcę spróbować wrzucić kilka tych pelletów do torebki (oczywiście inne pellety też tam będą) i na włos ten sam pellet :p

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #4 dnia: 18.07.2016, 11:44 »
Używam pelletu firm: Baitech, MehodMania, Lorpio,Stol....(cośtam:)), Sonu, wg moich obserwacji do miksu jak narazie najlepiej spisuje się mieszanka Lorpio i Methodmania (podpatrzony na filmie u Luk-a, jak się weźmie go do reki na pierwszy rzut oka widać różnice w jakości ;). Na hak używam pelletów z sonu.

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #5 dnia: 18.07.2016, 13:42 »
Rozumiem :p a czy stosowałeś może pellet DB 8mm jasny na włosie? :P chcę spróbować wrzucić kilka tych pelletów do torebki (oczywiście inne pellety też tam będą) i na włos ten sam pellet :p

Generalnie już wielu pelletów próbowałem ale zwykłego jasnego raczej unikam na włosie (tu raczej jakieś bardziej wizualnie i smakowo atrakcyjne dla ryby stosuję - przynajmniej mam taką nadzieję, że są atrakcyjniejsze) :) Pewnie i kiedyś używałem i jasnego na włosie ale szału nie zrobił skoro nadal nie stosuję :) Powiem Ci, że jak ryby naprawdę żerują to rodzaj przynęty naprawdę im nie przeszkadza :p Dopiero jak rybki słabo żerują to trzeba się nagimnastykować :) Próbuj, mieszaj, testuj, dipów, etc. a na pewno coś będziesz łowił :)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sonubaits vs Dynamite Baits
« Odpowiedź #6 dnia: 18.07.2016, 17:32 »
Teoretycznie przy stosowaniu jasnych pelletow 2-4 mm do nęcenia pellet tego rodzaju w wielkości 8 mm powinien eliminować drobnice i być na tle tych mniejszych bardziej łakomym kąskiem. A w praktyce ciężko o drobnice i jak się ją wyeliminuje nie wiele zostaje.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Marcin