Autor Wątek: Mój mix do metody na lina  (Przeczytany 5837 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Mój mix do metody na lina
« dnia: 22.07.2016, 14:58 »
Jak już wcześniej wspomniałem poruszę temat mojego mixu, który stosuję do połowu linów od maja aż do września, od kiedy woda zaczyna być coraz cieplejsza i ryby chętniej pobierają pokarm. Bazą mojego mixu jest zanęta Sonubaitsa F1 Green, stosuję tę zanętę z 2 konkretnych powodów. Po pierwsze ma kolor jaki mnie interesuje czyli zielony, absolutnie nie stosuję zanęt czerwonych, gdyż chcę podczas stosowania czerwonych przynęt był fajnie prezentujący się kontrast pomiędzy przynętą a zanętą, dlatego zielony kolor jest moim zdaniem najtrafniejszy, gdyż jest naturalny. Po drugie skład jaki ma ta zanęta jest bardzo dobry, gdyż ma w sobie mielone pellety i jest to zanęta o nucie słodyczy, co moim zdaniem fajnie wabi liny. Do tej zanęty dodaję prażone mielone konopie, które oczywiście sam prażę i mielę, poprawia to pracę mixu i do tego fajnie pachnie ;) Te 2 składniki mieszam jeszcze z zanętą Trapera Expert Method Mix o zapachu Scopex lub Grass Carp (dzięki czemu w pełni zachowamy zielony kolor zanęty) fajnie sprawdzał mi się także zapach orzechy tygrysię (nie łowiłem jeszcze na same ziarna ale w przyszłym roku mam zamiar spróbować). I to jest mój cały mix którego używam, aby uzyskać fajniejszy kolor można pomóc sobie barwnikiem ;) Pewnie się zastanawiacie czemu nie mielę pelletów i nie dodaję. Otóż uważam że pellety mielone są zbędne w mixach gdyż już w samej zanęcie Sonubaitsa jest spora ilość mielonych pelletów więc po co dawać aż tyle ich do mixu, wiem że poprawiają kleistość mixu ale gdy mam problem z kleistością wolę dodać mielonych płatków owsianych takie jest moje zdanie. To oczywiście nie znaczy że nie stosuję pelletów, stosuje ale gdy mam już rozrobiony mój mix to dodaję 2mm pellet jasny i dodaję 3mm pellet krylowy moim zdaniem to połączenie mixy z tymi pelletami daje bardzo ale to bardzo fajne połączenie, ja dodaję mało 3mm pelletu bo chcę aby nie wiele było go w mixie, aby liny mogły sobie wybierać go. Oczywiście wcześniej pellety odpowiednie przygotowuję ;) To jest mój mix który sprawdza się mi w 100% na każdej wodzie, gdzie są dorodne liny ;)

Offline baloo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 16
Odp: Mój mix do metody na lina
« Odpowiedź #1 dnia: 22.07.2016, 20:54 »
Pamiętam jak kiedyś kupiłem zielona zanętę takiej firmy Samet. Zanim nią zanęciliśmy jakies brania mieliśmy, jak wrzuciliśmy do wody 0 brań przez 3h. Teraz tez zanętę Tandema glm kupiłem na karpie i taki sam efekt. Ani jesienią , ani wiosna nic na nią nie brało na moim łowisku.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0


Piotr
_____________________________________________
Wędkarz Polski

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój mix do metody na lina
« Odpowiedź #2 dnia: 22.07.2016, 21:13 »
Każde łowisko jest inne i ryby są do czego innego przyzwyczajone ale polecam abyś spróbował jednak tej zanęty sonubaisa jest godna polecenia a gdyby ci się kolor nie podobał możesz zmieszać ją z inną jasną zanętą ;)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój mix do metody na lina
« Odpowiedź #3 dnia: 22.07.2016, 21:27 »
Mnie na lina również sprawdziła się "zielona" zanęta.
Ostatnio używam Dynamite Baits XL Range Green Lipped Mussel i ku mojemu zaskoczeniu lin ładnie na nią reaguje. Wprawdzie łowię na łowiskach komercyjnych głównie, ale dla mnie ostatnimi czasy jest to zanęta numer 1 do Methody :)
Do niej dorzucam pelletów 2 mm z DB i robię miks 70/30, gdzie mniejszość stanowią pellety. Taka mieszanka sprawdza mi się wyśmienicie.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój mix do metody na lina
« Odpowiedź #4 dnia: 22.07.2016, 21:47 »
Mnie na lina również sprawdziła się "zielona" zanęta.
Ostatnio używam Dynamite Baits XL Range Green Lipped Mussel i ku mojemu zaskoczeniu lin ładnie na nią reaguje. Wprawdzie łowię na łowiskach komercyjnych głównie, ale dla mnie ostatnimi czasy jest to zanęta numer 1 do Methody :)
Do niej dorzucam pelletów 2 mm z DB i robię miks 70/30, gdzie mniejszość stanowią pellety. Taka mieszanka sprawdza mi się wyśmienicie.




Mnie też. Od wielu lat, ten kolor przyciąga mi lina i karasia. Dodatkowo mogę polecić aromat marcepanu.