Autor Wątek: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych  (Przeczytany 10004 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #15 dnia: 26.01.2016, 14:52 »
Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba Lucek pisał że te zanęty(Sonu) nie pracują. Więc czy warto ryzykować pod spławik?
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #16 dnia: 26.01.2016, 14:55 »
Jeszcze w mixie z jakąś zanętą która ma cząstki pracujące to można łączyć chyba, ale sama odpada
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #17 dnia: 26.01.2016, 15:25 »
Arek, te muszą już pracować, zanęty rybne nie są pracujące (w większości)...
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #18 dnia: 26.01.2016, 15:48 »
Coś widocznie pomieszałem. Pewnie nie o tą mieszankę chodziło.
Arek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #19 dnia: 26.01.2016, 16:08 »
Arek, te muszą już pracować, zanęty rybne nie są pracujące ( w większości)...

Chyba, że mają wysuszone łuski w składzie.  :D To nie żart! Parę lat minęło, to pominę nazwę producenta, ale firma polska, jakżeby inaczej  :D

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #20 dnia: 26.01.2016, 19:39 »
Opis:

- Supercrumb River Zanęta przeznaczona na rzekę, maksymalnie wzmocniona by wolno pracowała w płynacej wodzie.

- Supercrumb Black Zanęta czarna , do stosowania gdy chcemy przytrzymać i utrzymać dowolną wielkość ryb.

- Supercrumb Lake Bardzo lekka zanęta uwalniającą frakcje.

- Supercrumb Bream Słodka leszczowa zanęta.

 Na bazie tych zanęt można stworzyć dowolna wersje zanęty na dany dzień zawodów. Ogromne możliwości.
To jest opis serii  zanęty o które  was pytałem opis pochodzi z  sklepu Goz...wa.Może byście chcieli o tej konkretnej serii  pogadać.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #21 dnia: 26.01.2016, 20:06 »
Na bazie tych zanęt można stworzyć dowolna wersje zanęty na dany dzień zawodów. Ogromne możliwości.
To jest opis serii  zanęty o które  was pytałem opis pochodzi z  sklepu Goz...wa.Może byście chcieli o tej konkretnej serii  pogadać.

Dla mnie to takie tam, marketingowe pierdy. A gdy czytam, że mogę utrzymać dowolną ilość ryb, to trzymam nerwy na wodzy.

Nie twierdzę, że te zanęty są złe, nie używałem ich. Ale do wody nie wrzuciłem x złotych, tylko x do kwadratu, o sześcianie nie wspomnę, dlatego jestem sceptyczny, jeżeli czegoś osobiście nie sprawdzę.

Andrzejm zapytał tylko o zanętę na wiosenne zawody, to może lepiej doradzić ze swojego doświadczenia?

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #22 dnia: 26.01.2016, 20:41 »
Andrzej nadał temat równy  rok temu a ja podpiołem się z nowym zapytaniem i o tym chciałbym się dowiedzieć.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #23 dnia: 26.01.2016, 20:47 »
Andrzej nadał temat równy  rok temu a ja podpiołem się z nowym zapytaniem i o tym chciałbym się dowiedzieć.

Faktycznie  :-[  Niestety, nie pomogę  :beer:

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #24 dnia: 26.01.2016, 20:59 »
Szkoda ale :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #25 dnia: 26.01.2016, 21:16 »
Co do opisu, to nie jest to chyba oryginalny opis zanęty robiony przez Sonubaitsa, w UK nie ma kultury pisania takich rzeczy, obiecanek - cacanek ;)
Zanęta na pewno jest dobrej jakości, jednak na zawody warto dobrać jakaś mieszankę, taką jak polecają przedmówcy.
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #26 dnia: 26.01.2016, 21:20 »
Lucek - w PL przetłumaczyli to po swojemu :P :P , tak aby kupujący chciał kupić to co na prawdę chce :) czyli piszą to co kupiec chce czytać :D. Chwyt marketingowy jak ze wszystkim :). Przykład : Kupujemy samochód " Panie orginał przebieg, pierwszy właściciel, nie bity i nie malowany, Niemiec płakał jak sprzedawał :P
Krzysztof

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #27 dnia: 26.01.2016, 22:00 »
Panowie takie pytanie,
czy ktoś z Was stosował na zawodach zanęt Sonubaits? Wiosną będę brał udział w zawodach spławikowych na rzece o uciągu 5-10g. na głębokości 3-3,5m. Zawody odbywają się w małym kole do którego zapisałem się w tym roku. No i pytanie czy zanęty Sonu nadają się na zawody rzeczne? czy je mieszać z inną zanętą? O ile z innymi zanętami nie miałem takiego problemu, to tu mam. W domowym magazynie mam CHEESY GARLIC CRUSH,  SONU DUTCH MASTER MIX BROWN i oprócz tego kilka do metody - ale wiem, że te nie smużą. Chciałbym sprawdzić czy zanęty o bazie mączki rybnej mogą "pokonać" te na bazie biszkoptów itp. (bo takich będą głównie używali inni zawodnicy). Może macie jakieś swoje typy czy porady którymi możecie się podzielić?

Andrzejm, zrobić wiosną zanętę-pewniaka, i to jeszcze na zawody, to sztuka.

W pełni zgadzam się z przedmówcą.

Co prawda nie jestem ekspertem ponieważ jedyne zawody w jakich startowałem to były zawody w kołach (co prawda z niezłymi wynikami ;)). Wydaje mi się że przy aktualnym rybostanie naszych wód to podstawą nęcenia nie jest zanęta a właśnie robactwem i sposób jego podania, ponieważ przy skąpym rybostanie trzeba ściągnąć rybę i ją utrzymać a to gwarantuje nam tylko najlepszy "towar" tj. robactwo.

Na pewno nie sugerowałbym się propozycjami zawodników z zagranicy ponieważ oni łapią w trochę innych realiach to znaczy mają pewność że ryba jest w łowisku w przeciwieństwie do nas :'(

Osobiście odstawiłbym na bok jakiekolwiek eksperymenty, a zastosował jakąś sprawdzoną mieszankę. Przy czym - wszystko zależy od pogody, rybostanu, rodzaju dna, temperatury wody, zakwitu roślin itd., więc jedna mieszanka na wszystkie okoliczności też nie zda egzaminu. Gdybym jednak miał pójść w ciemno, to zrobiłbym jakąś mieszankę z zanęt Zbyszka Milewskiego z serii Platinium. Używam ich od kilku lat i faktycznie - jak piszą - uważam, że są kompletne, co bardzo upraszcza ich przygotowanie. Na stronie Kacpra Góreckiego jest bardzo dużo informacji o tych zanętach, sposobie ich łączenia itd. I nie są to informacje wyssane z palca :bravo:

Jeżeli chodzi o łączenie serii Platiunium z zanętami innych producentów, byłbym raczej powściągliwy. Zanęty te charakteryzują się małym wyprażeniem i "piją" nawet dwa razy mniej wody niż np. zanęty Lorpio. Ale połączyć się da, trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu.

Od samej zanęty bardziej istotne jest, jak reagują ryby - tzn., czy pobierają np. pokarm z kul, czy wolą żerować na dywanie, czy płoszą się na plusk kul itp. To determinuje nie tylko samą zanętę, ale taktykę nęcenia i sposób przygotowania gliny, która w przypadku wiosennych zawodów, stanowiąc nośnik jokersa, jest moim zdaniem ważniejsza od zanęty.

Co do samej gliny - często, gęsto sprawdza się ziemia kopana z kretowisk, z nadbrzeżnych łąk. Można ją łączyć z gliną wiążącą, można niektóre kule wzmocnić bentonitem, ale co, jak i ile zależy od tego, co powyżej napisałem :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #28 dnia: 26.01.2016, 22:32 »
Julio, akurat Ci zawodnicy co przygotowali zanęty Supercrumb, to mistrzowie drużynowi świata :) Dodatkowo startują w klubowych mistrzostwach Europy, ostatnio zdobyli brązowy medal To nie jest tak, że zanęta w UK ma inne działanie niż te w Polsce, ona ma wabić ryby, nieważne czy jest ich dużo czy też nie. Są mieszanki do łączenia z glinami i do 'robactwa' , są takie co się do tego nie nadają (sól zabija dżokersa).

Jeżeli damy czarnego Supercrumba i połączymy z gliną i dżokiem, to będziemy mieli na pewno dobrą zanętę. Ale po co się męczyć - polskie zanęty tutaj tez są dobre, bo akurat dopasowane do takich zawodów.

Wybór spożywczych zanęt Sonu  nie wskazuje na szeroką specjalizację. Jest po prostu jezioro, rzeka, leszcz i zimowa mieszanka. Czyli takie podstawowe zanęty. Te zawodnicze, jak chociażby wspomniana Z.Milewskiego jest o wiele lepiej dopracowana, właśnie pod kątem zawodów.
Lucjan

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #29 dnia: 26.01.2016, 22:47 »
Wreszcie coś drgnęło w temacie :) Pytanie jest tylko czy jest ktoś kto faktycznie miał coś do czynienia z tą serią zanęt i jest w stanie je opisać.Co do mieszanek na naszych wodach patrz zawody wszyscy lub prawie wszyscy stosują to samo SENSAS GR.a chodzi mi o to aby się wśród startujących czymś wyróżnić swoim towarem 8)