Autor Wątek: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych  (Przeczytany 9998 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #30 dnia: 26.01.2016, 23:01 »
Sorki, tu nie pomogę. Ale na zawodach na kanałach tutaj w UK w grę wchodzą jednak zanęty kontynentalne raczej. Sensas i MVDE są raczej faworytami na Wyspach przy takich wypadkach.

Nie stawiałbym tu na Sonu, oni tutaj nie przegonią konkurencji raczej, takie jest moje zdanie ;)
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #31 dnia: 27.01.2016, 08:51 »
Wreszcie coś drgneło w temacie :)Pytanie jest tylko czy jest ktoś kto faktycznie miał coś do czynienia z tą serią zanet i jest w stanie je opisać.Co do mieszanek na naszych wodach patrz zawody wszyscy lub prawie wszyscy stosują to samo SENSAS GR.a chodzi mi o to aby sie wsrod startujących czyms wyróżnić swoim towarem 8)

Wyróżnić się możesz, nawet łowiąc tą samą zanętą, jej konsystencją, pracą, sposobem podania, proporcjami. Na tym się skup, jeśli faktycznie chcesz się wyróżnić - co nie jest złym podejściem. Musisz sobie zadać natomiast pytanie, czy jeśli na danym łowisku, większość stosuje na przykład Sensas GG to jest to złe rozwiązanie? Najczęściej ludzie mają obłowione, sprawdzone mieszanki na dane łowiska. Jeśli ktoś na łowisku X łowi Sensasem a na łowisku Y łowi Marcelem to nie jest przypadek. Dlatego wyróżnienie w postaci zmiany zanęty, w dodatku na mocno "kontrowersyjną" będzie moim zdaniem strzałem w kolano. Tutaj trzeba się skupić na łowieniu. To taktyka pozwoli Ci się wyróżnić, łowienie, tak jak pisałem weżej sama proporcja zanęty, jej praca, łączenie z gliną, podanie robactwa. Takie rzeczy mają wpływ na to czy ktoś jest w czołówce czy na szarym końcu.

Sorki, tu nie pomogę. Ale na zawodach na kanałach tutaj w UK w grę wchodzą jednak zanęty kontynentalne raczej. Sensas i MVDE są raczej faworytami na Wyspach przy takich wypadkach.
Nie stawiałbym tu na Sonu, oni tutaj nie przegonią konkurencji raczej, takie jest moje zdanie ;)

Luk ma rację. Jeśli to nie są zawody na komercji, to są inne, sprawdzone mieszanki j.w. Można próbować innych zanęt w tym segmencie ale czy Sonu będzie skuteczne? Trudno powiedzieć. Spławikowcy jednak ciągle testują, próbują, trenują. Stosują różne rozwiązania. Ale później generalnie w większości i tak wybór pada na SS albo MVDE.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #32 dnia: 27.01.2016, 10:57 »
Poniekąd wynika to stąd, że zanęty 'rybne' to nowość. Sonubaits czy Dynamite dokonało to rewolucji, samo łączenie konopi z halibutem to było coś czego 'się stosować nie powinno' - i zadziałało, przełamano wiele schematów. Tutaj dopiero zaczyna się rozpoznawanie działania poszczególnych składników. W przypadku jednak zanęt spożywczych, Sonubaitsowi trudno będzie dogonić firmy kontynentalne, zwłaszcza, że te dopracowywały swoje receptury lata. Bardziej wygląda na to, że zapełnili lukę, bo po prostu nie mieli niczego do nęcenia płoci :D  Sam Dynamite od lat ma zanęty płociowe, na wody stojące, rzeki, połączenie spożywki z konopiami... Sonubaits nie oferowało tu niczego - więc teraz jest taka 'podstawa', samo dodanie kleju do zanęty rzecznej sprawia, że można ją mieszać z takim MMM czy jakimś Spicy Meat, i uzyskiwać idealny miks na rzeki.

Ja tez myślę, że Sonubaits nie robi zanęt pod rynek europejski, tylko pod brytyjski. Wątpie aby mieli wielką sprzedaż we Frnacji czy Holandii, tam trudniej jest konkurować. Może z czasem pojawią się jakieś mieszanki typu 'match breadcrumb' lub coś w tym stylu, i to będzie bardziej odpowiednikiem takich Gordonsów z Sensasa. Sam zauważyłem, że Sonubaits jest jak Apple. Co roku serwuje coś nowego, coś rewolucyjnego ;D Na pewno więc pójdą i w tę stronę. 
Lucjan

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #33 dnia: 27.01.2016, 11:11 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :thumbup: Pozdrawiam