Autor Wątek: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka  (Przeczytany 2421 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« dnia: 08.08.2015, 11:21 »
Panowie szczeka mi opadla...

Wysłane z mojego U2 przy użyciu Tapatalka


Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« Odpowiedź #1 dnia: 08.08.2015, 11:25 »
Nieźle młody dał popis ! ):
Krzysztof

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« Odpowiedź #2 dnia: 08.08.2015, 11:32 »
Nie wiem czy to nie synowie Artura z forum sumowego. Jeśli tak to oni regularnie łowią takie sumy. Artur co tydzień wrzuca na FB zdjęcia z wypraw. A łowią tych sumów tyle co my płotek. Tylko pozazdrościć.  Z drugiej strony nie wiem czy to nie za duże przeciążenie dla 7-dmio latka. Mnie ostatnio 140 cm i 15kg wymeczył, a swoje gabaryty mam.
Pozdrawiam Michał

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« Odpowiedź #3 dnia: 08.08.2015, 11:51 »
Ja w czerwcu na rosowke walczylem z sumem 114 cm na lekkiego feedera zasiadka nocna byla na leszcza lina ewentualnie karpika i po  jakis 20 minutach holu bylem zniszczony bo tam praca wedki konczyla sie dosc szybko trzeba bylo reka pracowac a tu taki szkrabik walczy jak zawodowiec :)

Wysłane z mojego U2 przy użyciu Tapatalka


grzesiek76

  • Gość
Odp: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2015, 00:26 »
Nie wiem czy to nie synowie Artura z forum sumowego. Jeśli tak to oni regularnie łowią takie sumy. Artur co tydzień wrzuca na FB zdjęcia z wypraw. A łowią tych sumów tyle co my płotek. Tylko pozazdrościć.  Z drugiej strony nie wiem czy to nie za duże przeciążenie dla 7-dmio latka. Mnie ostatnio 140 cm i 15kg wymeczył, a swoje gabaryty mam.

Oj, tak we Francji suma nie brakuje. Rodan, Saona, ba suma można nawet łowić w Sekwanie w centrum Paryża.
Większość fachowców twierdzi że ogólnie we Francji jest więcej suma niż w Ebro, Jest go tam mnóstwo.
Oj, inne ryby też są, jakby co :) Pomijam już karpie. Tylko mało kto łowi tam inne gatunki.
Na pewno w wielu wodach mają mnóstwo szczupaka. I mnóstwo lina, którego chyba nikt nie łowi ;)...Ehh, Francja jest bogata w ryby.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Sum 208 cm złowiony przez 7-latka
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2015, 08:50 »
Nie wiem czy to nie synowie Artura z forum sumowego. Jeśli tak to oni regularnie łowią takie sumy. Artur co tydzień wrzuca na FB zdjęcia z wypraw. A łowią tych sumów tyle co my płotek. Tylko pozazdrościć.  Z drugiej strony nie wiem czy to nie za duże przeciążenie dla 7-dmio latka. Mnie ostatnio 140 cm i 15kg wymeczył, a swoje gabaryty mam.

Oj, tak we Francji suma nie brakuje. Rodan, Saona, ba suma można nawet łowić w Sekwanie w centrum Paryża.
Większość fachowców twierdzi że ogólnie we Francji jest więcej suma niż w Ebro, Jest go tam mnóstwo.
Oj, inne ryby też są, jakby co :) Pomijam już karpie. Tylko mało kto łowi tam inne gatunki.
Na pewno w wielu wodach mają mnóstwo szczupaka. I mnóstwo lina, którego chyba nikt nie łowi ;)...Ehh, Francja jest bogata w ryby.

Teraz przypominam sobie że przypadkiem  znalazłem kiedyś w Y.T. francuski filmik o spiningu. Koleś miał na piersi kamerkę i spiningował. Filmik był długi, około godziny. Łowił przynajmniej w dwóch różnych wodach. Ależ łowił szczupaki. Były miejsca że branie szczupaka miał dosłownie w każdym rzucie. Raczej nie była to woda specjalna. Taka dzicz, trochę podobna do Lukowego Basingstoke canal.
Nad wodą było pusto. Nie przypominam sobie innych wędkarzy. Po prostu raj.
Może kiedyś znajdę ten filmik. Chociaż szukanie czegoś w języku francuskim to masakra :D