Autor Wątek: Obława na kłusownika  (Przeczytany 4108 razy)

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Obława na kłusownika
« dnia: 26.02.2015, 21:35 »

26 listopada 2014, ujęcie kłusownika w dorzeczu Parsęty. Warto wyjaśnić, że nie jest to Państwowa Straż Rybacka, bo ta jest niewydolna i ma w gdzieś ryby idące jesienią na tarło. To są chłopaki ze społecznej straży rybackiej, a konkretnie z OSA (Odmłodzona Sekcja Antykłusownicza) to są społecznicy, często wędkarze, działający non profit, którym zależy aby w pomorskich rzekach trocie (morska odmiana pstrąga) i łososie mogły się w spokoju wytrzeć. W Polsce niestety kłusownictwo kwitnie w najlepsze, bo to profesja z dziada pradziada a, przecież "państwowe = niczyje". (http://joemonster.org/)
Tomek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2015, 21:44 »
Wyglądają jak separatyści :o
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2015, 21:49 »
Chłopaki robią dobrą robotę. Przepraszam ale sami jako jednostka to wyłapują promil całości. PSR akurat tam coś robi i nie są potrzebne nieprzychylne uwagi.
Darek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #3 dnia: 26.02.2015, 21:52 »
Chłopaki robią dobrą robotę. Przepraszam ale sami jako jednostka to wyłapują promil całości. PSR akurat tam coś robi i nie są potrzebne nieprzychylne uwagi.

W tym przypadku bardzo dobrzy separatyści;) (mały żart) Szacun dla roboty. Pozdrawiam
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #4 dnia: 26.02.2015, 22:16 »
Chyba popuścił w spodnie ??? :thumbup: :P
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #5 dnia: 26.02.2015, 22:21 »
To się nazywa akcja!
Sam kiedyś takie organizowałem. Wtedy człowiek czuje, że coś pożytecznego zrobił. A nie tracić czas na sprawdzanie wpisów do rejestrów.
 :thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #6 dnia: 26.02.2015, 22:23 »
To się nazywa akcja!
Sam kiedyś takie organizowałem. Wtedy człowiek czuje, że coś pożytecznego zrobił. A nie tracić czas na sprawdzanie wpisów do rejestrów.
 :thumbup:

To jak już Mateo zarzuciłeś ten fach, to może kominiarkę na giełdę wystawisz? :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #7 dnia: 26.02.2015, 22:44 »
;D 8)
Pozdrawiam
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #8 dnia: 26.02.2015, 22:47 »

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2015, 22:49 »
a czy to zgodne z prawem? Patrzac jak dla goscia zakladaja kajdanki (albo cos a'la kajdanki) z tylu plecow mam watpliwosci.
Nie zebym sie czepial ale idac tym tropem mozna robic to samo z ludzmi ktorzy nie sptrzataja kupek po psach (bo to tez wykroczenie przeciez wg prawa).

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2015, 23:21 »
a gdzie pały mieli :P

Offline makqq1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #11 dnia: 27.02.2015, 00:04 »
a czy to zgodne z prawem? Patrzac jak dla goscia zakladaja kajdanki (albo cos a'la kajdanki) z tylu plecow mam watpliwosci.
Nie zebym sie czepial ale idac tym tropem mozna robic to samo z ludzmi ktorzy nie sptrzataja kupek po psach (bo to tez wykroczenie przeciez wg prawa).

No raczej się czepiasz :P każdy wie o co chodzi i nikt za nie posprzątanie kupek by nie krepował rąk .
Moim zdaniem dobrą robotę robią :thumbup: :beer: :beer:
Mateusz

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #12 dnia: 27.02.2015, 12:16 »
Odnosnie psich kupek to jednak kwestia przyzwyczajenia - w Anglii 99% ludzi sprzata po swoich psach w Polsce moze 1%. Wiec co dla Ciebie jest norma dla mnie jest chamstwem (mam nadzieje, ze to sie zmieni analogicznie do wypuszczania ryb, ktore kiedys w Polsce bylo czyms chorym a teraz powoli staje sie czyms normalnym). Mam male dzieci i mnie strasznie wkurza na polskich placach zabach jak widze obrzydliwe psie gowna, ktore oprocz watpliwej estetyki przenosza roznego rodzaju swinstwa i bakterie  (ale to moze tylko ja tak mysle?).
Odnosnie klusownikow - zaufaj mi jestem bardzo im przeciwny. Problem w tym, ze nie jestem zwolennikiem takiego postepowania jak na powyzszym filmie. A dlaczego to ponizej Tobie odpowiem : Po pierwsze - jezeli ten delikwent ktoremu zwiazali rece z tylu i rzucili na glebe dostal np. w tym momencie ataku serca lub jezeli hipotetycznie ten klusownik w czasie ucieczki przez ta rzeke trafil na jakis glebszy dolek i utopil sie no to ci samozwanczy lapacze klusownikow zaliczyliby wiezienie.  Po drugie samo zlapanie klusownikow to dopiero poczatek - nastepna po tym jest kara - czyli nasz kulejacy wymiar sprawiedliwosci niestety sie klania. Czuje, ze skonczyloby sie na kolegium i tak do 200zl mandatu dla tych delikwentow co nie wydaje mi sie zeby ich odstraszylo od ponownej proby klusowania. Wiec to taka zabawa w kotka i myszke w tym wypadku ze sporym ryzykiem dla powyzszych kotkow. A na dodatek jezeli jakis upierdliwy policjant czy prokurator zobaczyl ten film no to ci lapacze klusoli skonczyliby gorzej niz sami klusole. Widze dwa rozwiazania powyzszej sytuacji - po pierwsze lepiej nagrac ich w akcji, ich sprzet i twarze i z tym isc na policje. A drugie to dluzszy proces ale zwiazany ze zmiana prawa bo klusownictwo to nic innego jak kradziez wiec prawo powinno byc zaostrzone do tego stopnia, ze wyroki wiezienia powinny byc czyms oczywistym w przypadkach klusownictwa. To by odstraszalo na bank.

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #13 dnia: 27.02.2015, 13:40 »
Chłopaki robią dobrą robotę ale niestety mogą popaść w poważne kłopoty. :(
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Grendziu

  • Gość
Odp: Obława na kłusownika
« Odpowiedź #14 dnia: 22.07.2015, 11:21 »
Z jednej strony bardzo cieszy postawa chłopaków, z drugiej strony płakać się chcę, że takie sytuacje są wszędzie...

https://www.youtube.com/watch?t=294&v=_BVyWworTu4