Autor Wątek: Samochód służbowy, wypadek  (Przeczytany 2185 razy)

Offline laurahion

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Samochód służbowy, wypadek
« dnia: 06.03.2017, 10:53 »
Witajcie! Może ktoś zna firmę, dzieki której otrzymam dodatkowe pieniądze za przestój firmowego samochodu w wyniku wypadku samochodowego ? Chce tą sprawę załatwić szybko a nie ciągnąc wieki. Znajomi polecili mi tą kancelarie https://www.aif.com.pl/odszkodowania/odszkodowanie-za-przestoj-pojazdu/ znacie ją, możecie polecić?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2017, 11:00 »
Kolego jest kilka firm "walczących" o odszkodowania , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Ewentualnie pierwsza lepsza kancelaria prawną tym się zajmie ale tu masz większe koszta.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2017, 11:10 »
Z OC sprawcy powinieneś dostać auto na czas naprawy.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2017, 11:12 »
Z tymi dodatkowymi pieniędzmi, to może być różnie. Za sam przestój, to raczej będzie ciężko pieniądze dostać. No bo co to znaczy przestój? Czy rzeczywiście potrzebowałeś auta (zakładam, że tak) i jak to udowodnisz? W tym przypadku rozwiązaniem jest wypożyczenie auta zastępczego, a potem wykazanie faktury i domaganie się zwrotu pieniędzy. Tak to załatwiał mój znajomy i pieniądze odzyskał (choć poprzez drogę sądową). W innym przypadku może być trudno. Na pewno warto sięgnąć po fachowe konsultacje prawnicze, bo tutaj, to każdy "mundry", ja również :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2017, 11:30 »
Jak pracowałem w korpo i miałem auto służbowe, to zawsze na czas jakichkolwiek napraw dostawałem auto zastępcze - i tak powinno się to odbywać (takim autem mogłem jechać też na wakacje; raz się tak zdarzyło). Jeśli masz swoją firmę i masz auto, to tak czy owak dobry serwis powinien Ci takie auto udostępnić (ewentualnie ubezpieczyciel) Takie jest moje zdanie. Natomiast firm wyciągających większe odszkodowania jest multum, poszukaj w necie - można zadzwonić - kto pyta nie błądzi :)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #5 dnia: 06.03.2017, 14:38 »
Witam ja też miałem wypadek autem firmowym (  jestem właścicielem firmy ) nie z mojej winy -zadzwoń do mnie to Ci powiem co i jak się sprawy potoczyły ....... i dodam że naprawdę człowiek nie wie co mu się należy ,ile kiedy i za co..

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #6 dnia: 06.03.2017, 14:58 »
16,02 miałem stłuczkę - przy zgłoszeniu szkody, pierwsze co się mnie babka pytała, to czy potrzebuje samochód na czas naprawy szkody. Ubezpieczyciele (przynajmniej PZU) maja podpisane umowy z wypożyczalniami i mają obowiązek zapewnić auto. Nie wiem jak w przypadku aut specjalistycznych ale zwykłe dostawczaki, osobówki to dają od strzała :). Problemem jest jak sam sobie wypożyczasz auto bez ich pośrednictwa - wtedy mogą zakwestionować typ auta, czy kwotę za wypożyczenie, wtedy sprawa może trafić do sądu i wiem, że były wyroki że ubezpieczyciel zwracał tylko cześć kosztów; ale to sprawy były oczywiste np rozbita Fiesta a ktoś wypożyczył mercedesa. 

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Samochód służbowy, wypadek
« Odpowiedź #7 dnia: 06.03.2017, 16:46 »
Witajcie! Może ktoś zna firmę, dzieki której otrzymam dodatkowe pieniądze za przestój firmowego samochodu w wyniku wypadku samochodowego ? Chce tą sprawę załatwić szybko a nie ciągnąc wieki. Słyszał ktoś o takiej ?


Nice try 8)
Pozdrowienia
Czarek FKM